0

Gözlük takmak öylesine şık bir hale geldi ki pratik amaçlar için gözlüğe ihtiyacı olmayanlar bile bir moda ifadesi olarak takmaya başladılar. Hatta birçok saç uzmanı, gözlüklerin saçlarınız için de en iyi aksesuar olabileceğini düşünüyor. Farklı saç tipleri ve dokularına sahip birçok ünlü, gözlüklerini kırmızı halıda gururla taktı. Buradan hareketle, gözlüklerinizle mükemmel şekilde eşleşen saç modellerini sizler için bir araya getirdik.

Gözlükle Mükemmel Uyan 6 Saç Modeli-1 - Saç Bakım Güzellik Gözlükle Mükemmel Uyan 6 Saç Modeli-2 - Saç Bakım Güzellik

Dağınık atkuyruğu

Dağınık atkuyruğu, çerçeveli gözlüklerinizle mükemmel bir uyum yakalayacak ilk saç modeli önerimiz.

 • Saçlarınızda doğal dalgalar oluşturmak üzere tercih ettiğiniz bir ısı ile şekillendirme aleti kullanın.
 • Atkuyruğu yerleşimini bulmak için doğrudan göz çizgisini takip ederek saçlarınızı toplayın.
 • Saçlarınızı topladığınız tokayı saklamak için kenardan bir tutam saç bırakın ve topladıktan sonra bu tutamı tokanın üzerine dolayarak sabitleyin.
 • Doğal olarak yüzünüze düşen ve yüzü çevreleyen saç parçaları elde etmek için ise saç çizginizin kenarındaki saçları hafifçe dağıtın.

Ensede atkuyruğu

Ensede atkuyruğu, elde etmesi son derece kolay bir model ve özellikle büyük çerçeveli gözlüklerle çok yakışıyor.

 • Saç tipinize bağlı olarak saç spreyi ve yağ ile saç köklerinizi doyurun. Bu, iyi bir tutuş ve kontrol ile saçların sıkı bir şekilde toplanmasına yardımcı olur.
 • Saç çizgisinin yönünü takip ederek atkuyruğunuzu ensede toplayın.
 • Ardından atkuyruğunuzdan salınan saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirin veya doğal bırakın.

Harika dalgalar

Gözlükleriniz büyük ve iddialı ise 70’lerden ilham alan bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

 • Saçlarınıza şekillendirici bir bakım ürünü uygulayarak kalın tutamlara ayın.
 • Ardından kalın bu tutamları maşa ile veya bigudi yardımıyla doğal dalgalar elde etmek üzere şekillendirin.
 • Dalgaları gevşetmek ve hacimli görünümü artırmak için şekillendirme işlemi bittiğinde saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın.
Gözlükle Mükemmel Uyan 6 Saç Modeli-3 - Saç Bakım Güzellik Gözlükle Mükemmel Uyan 6 Saç Modeli-4 - Saç Bakım Güzellik

Lob saç kesimi

Eğer saçlarınızı şekillendirirken zaman kaybetmek istemiyorsanız lob gibi bir kesime sahip olmak, harika bir destek sistemi olabilir. Doğal saçlarınızla kullanacağınız lob kesim, tüm gözlük tiplerine çok yakışıyor.

Saçlarınızın ikinci gün de hacimli görünmelerini sağlamak için kuru şampuan kullanın.

Yana taranmış bukleler

Doğal bukleler, gözlüklere en çok yakışan saç modelleri arasında yer alıyor.

 • Buklelerinize iyi bakmak için onları besleyecek ve ihtiyacı olan nemi sağlayacak bir şampuan kullanın. Bu noktada size önerimiz Clear Women Kil Terapisi Şampuan. Mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, onlara ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır.
 • Duş sonrası fazla nemi emmek için mikrofiber saç havlusu kullanın. Pamuk havlular kıvırcık saçların dostu olmayan sürtünmeye ve kabarmaya neden olabilir.
 • İyi bir bukle belirginleştirici saç kremi ile saçlarınızı besleyin.
 • Saçlarınızı bir difüzör yardımıyla kurutun. Bu, buklelerinizin daha belirgin görünmesini sağlar.

Kakül

Kakül, 2021 saç kesim trendlerinden biri. Kakülünüzün odak noktası olması, gözlükleriniz için de oldukça tamamlayıcı bir hareket.

 • Saçlarınız temiz ve kuruyken kaküllerinizi öne çıkarın ve kalan saçlarınızın tamamını toplayın.
 • Gözlüklerinizle iyi bir uyum yakalamak için kakül uzunluğunuzu kaş kemiğinizin tam hizasında veya yukarısında tutmanızı öneririz.
 • Saçlarınız toplu ve kakülleriniz ön plandayken kusursuz görünmelerini sağlamak için onları fön ile şekillendirmeyi unutmayın.

Bonus: Saçlarınıza iyi bakın!

Güzel görünen sağlıklı saçlara sahip olmak kadınlar için büyük önem taşır. Kadınların saç derisi daha duyarlı olduğu için kurumaya meyilli olur ve kimyasal bakım ürünlerinin yaratacağı etkilerden zarar görebilir. Saçlarınızı korumak ve yıpranmalarını engellemek için onarıcı, nemlendirici ve besleyici şampuanlar kullanabilirsiniz. Clear kadın şampuanları saçınızın gereksinimi olan her şeyi size sunarak kusursuz güzellikte saçlara kavuşmanızı sağlar.