0

Saçlarınızı şampuanlamak ve kremlemek dışında bakımlı ve canlı olmaları için ne yapıyorsunuz?

Reklamlarda ve çevrenizde gördüğünüz, hatta kuaför sonrasında kendi saçlarınızda da yaşadığınız o hacimli, gür ve parlayan saçlar bazı anlarda tüm bu güzel özelliklerini kaybediyor. Bakımı ihmal edilen saçlar çeşitli sebeplerden ötürü, güçsüzleşir, kırılır ve matlaşır.

Fakat her zaman hayal ettiğiniz sağlıklı saçlara kavuşmak aslında o kadar da zor değil. Bakımlarını ihmal etmemek, doğru bakım ürünlerini kullanmak ve bu ürünleri saç ihtiyaçlarınıza göre seçmek yeterli. Nasıl mı?

Elidor, 1973’ten bu yana kullanıcıları için denemekten, keşfetmekten ve kullanmaktan keyif alacakları yenilikçi ürünler geliştiriyor. Koparak dökülen, yıpranmış, hacimsiz, sert, kepekli, mat saçlar gibi pek çok farklı saç sorununa özel formüller üreterek uygun çözümler sunuyor. Kendi ihtiyacınızı belirleyip nasıl kullanacağınızı keşfetmeniz yeterli.

Saç Bakım Ürünleriniz İçin Doğru Kullanım Sıralaması-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Bakım Ürünleriniz İçin Doğru Kullanım Sıralaması-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç bakımında doğru uygulamalar

Duş öncesi bakım maskesi

Duşa girmeden önce kendinize 5 dakikalık zaman yaratın ve Elidor Süper Saç Bakım Maskeleri’nden dilediğinizi saçlarınıza uygulayın. Hindistancevizi yağı, nar çekirdeği yağı ya da avokado ve üzüm çekirdeği yağı içeren bu maskeler 5 dakika içinde saçınızı nemlendirir, besler ve yumuşatır.

Şampuan ve saç kremi

Duşta kullanılan şampuan ve saç kreminizi seçmek için iki soruya cevap vermeniz gerek: Saç tipiniz ne? (gür, kıvırcık, ince telli, kalın telli vs.) Saç ihtiyacınız ne? (parlaklık, dökülme, kepek, yumuşaklık vs.) Bu soruların cevabının ardından kendiniz için en uygun Elidor Şampuanını ve aynı seriden olan saç bakım kremini seçebilirsiniz. Saç bakım kremi olarak şampuanların aynı serisinden olan ve duşta kullanılan 1 Minute Süper Saç Kremler’ini de tercih edebilirsiniz. Bu kremler saçlarınıza 1 dakika içinde güç ve parlaklık katacak.

Parlak etkisini arttırmak ve saçlarınızın cansızlığını gidermek için duşta çok sıcak su kullanmamaya da gayret edin.

Saç Bakım Ürünleriniz İçin Doğru Kullanım Sıralaması-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Bakım Ürünleriniz İçin Doğru Kullanım Sıralaması-4 - Saç Bakım Güzellik

Duş sonrası bakım kremi

Gerçek parlaklık, yumuşacık saçlar, güçlü saçlar, yüksek ısıya karşı koruma (230 derece), kolay şekil verme, uzun süreli kalıcı koku ve elektriklenmeye karşı etkili ve kolajen içeren Elidor 7’si 1 Arada Saç Güzelleştirici Durulanmayan Bakım Kremi tek ürünle tüm saç ihtiyaçlarını karşılıyor. Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarınızın boy ve uçlarına uygulamanız yeterli.

Saç şekillendirici

Saçlarınızın ihtiyacı olan bakım ürününü de uyguladığınıza göre sıra kurutup şekillendirmekte. Elidor 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi, yıpranmış saçların onarılmasına yardım ederken aynı zamanda saçların şeklini çok daha uzun süre korumasını sağlıyor. Elektriklenme önleyici, onarıcı etki ve belirgin bukleler seçenekleri ile saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Avucunuzun içine bir miktar krem alın, saç diplerine değdirmeden saç uçlarına uygulayın. Saçlarınızı tarayın ve istediğiniz şekli verin.

Saç kurutmanın da incelikleri olduğunu unutmayın. Fön makinesini saçlarınıza çok yakın tutmamaya ve düşük ısıda kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız havlunun ise yumuşak bir havlu olmasına dikkat edin.

Saç bakım yağı

Şekillendirip kurutma aşamasını da tamamladığınıza göre, son adım olan canlandırıcı ve parlaklık verici bakım yağını uygulayabilirsiniz. Ağırlık hissi yaratmadan saçlarınıza canlılık ve dolgunluk kazandıran Elidor Saç Bakım Yağı tercihinizi de saçınızın ihtiyacına göre belirleyebilirsiniz.