0

Özel davetlerin, düğün, nişan gibi mutlu günlerin vazgeçilmez parçası olan abiyeler, saç ve makyajınız ile bir araya geldiğinde çok farklı bir görünüm oluşturmasıyla bilinir. Göz alıcı abiyeniz seçtikten sonra kısa saçlarınıza hangi modeli yapacağınız konusunda fazla düşünüyor olabilirsiniz. Aslında kısa saçlarınıza yapabileceğiniz birçok farklı saç modeli mevcut. Fön çektirmek ya da maşa yapmak kolayınıza gelse bile, seçtiğiniz abiyeye uyum sağlayacak birbirinden farklı kısa saç modellerini deneyebilirsiniz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri; seçtiğiniz abiyenin modeli, tarzı ve gideceğiniz yerin ya da etkinliğin teması olabilir. Sizin için işleri biraz kolaylaştıracağız ve abiyenizin modeline, dekoltesine ve gideceğiniz yerlere özel birçok farklı kısa saç modelinden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım.

En Güzel 5 Kısa Saç Abiye Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik En Güzel 5 Kısa Saç Abiye Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Abiye kısa saç modelleri

Abiye giyeceğiniz gün kısa saçlarınıza fön çekip onları açık bırakmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz saç modelini doğru abiye modeli ile seçerek harika bir uyum yakalayabilirsiniz. İşte birbirinden farklı kısa saç modelleri ve onları kombinleyeceğiniz abiyeler;

Topuz kısa saça abiye modelleri

Eğer saçlarınız omuz hizasında bir uzunlukta ise, her abiyenin vazgeçilmezi ensede topuz saç modelini deneyebilirsiniz. Özellikle abiyenizin sırt dekoltesi varsa, topuz yaparak bu dekolteyi ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca farklı olarak eğer yukarıdaki görsele benzeyen omuzları ve yakası kapalı bir abiyeniz varsa da yine saçlarınızı enseden sıkı bir topuz ile elbise modelinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu saç modelini denemek için saçlarınızı ortadan ayırın ve ense hizanızdan sıkı bir topuz yapın. Kenardan çıkacak saçlarınızı da tel tokalar ile sabitlemeyi unutmayın.

Örgü kısa saça abiye modelleri

Kısa saça en çok yakışan saç modellerinden bir diğeri de örgü saç modelleri. Kendi içinde onlarca farklı modele sahip örgü saçlarınızı davetlerde giyeceğiniz abiyeleriniz ile kullanabilirsiniz. Bunun için elbisenizin modeline uygun bir örgü model seçebilirsiniz. Eğer elbiseni ince askılı ya da düşük omuzlu ise, bu romantik kıyafetinize bir örgü taç ekleyebilirsiniz. Bunun için saçlarınızın bir kenarından diğer kenarına doğru ince şekilde balıksırtı örmeyi deneyin. Örgünüzün ucunu ense hizanızda birleştirin ve saçlarınızın geri kalanını açık bırakın. Eğer tek bir balıksırtı örgü sizin için zor olacaksa, saçlarınızı ortadan ayırıp iki yandan ince örülmüş birer balıksırtı örgü ile saç modelinizi yapın ve iki ucu ortadan birleştirin.

Tabii bunun yanında deneyebileceğiniz birçok model daha var. Eğer elbiseniz vintage bir modelde ise, dantel ve güpürleri varsa, saçlarınızı iki yandan da örebilirsiniz. Tabii bunun için saçınızın uzunluğunun en az ımuzlarınıza gelmesi gerekiyor. Ayrıca modelin kendini gösterebilmesi için örgüleri biraz gevşetemeyi unutmayın. Örgüler arasına birkaç çiçek de ekleyebilirsiniz.

Son önerimiz ise, daha salaş, tütü etekleri olan, tül bir elbiseniz varsa, kısa saçlarınızı ortadan ayırın ve saçlarınızın önlerinden iki ince örgü örün. Neon ya da renkli lastik tokalar ile sabitleyin. Saçınızın açıkta kalan kısmını da Elidor 7/24 Saç Şekillendirici Krem seçeneklerinden ihtiyacınız olanı seçerek şekillendirebilirsiniz

En Güzel 5 Kısa Saç Abiye Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik En Güzel 5 Kısa Saç Abiye Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Açık kısa saça abiye modelleri

Tabii her kısa saç modelleri listesinin olmazsa açık saçlar aynı zamanda abiyelere de çok yakışan modeller arasında. Fakat elbisenizin modelini kapatmaması için saçlarınızı açık bırakmadan önce, abiyenizin modelini göz önünde bulundurmanız önemli. Eğer saçlarınızın kısalığı omzunuza kadar gelen bir hizada ise ya da bob, lob, pixie cut gibi modellerde ise elbisenizin göğüs, omuz ya da sırt dekoltesi açık saç ile çok güzel görünebilir.

Eğer kıyafetiniz, uzun kolu ve yakalı ise, diğer toplu modellerden birine yönelmenizde fayda olduğunu da söyleyelim. Tabii bu durum da yine kulak ve omuz hizasındaki saç kesimleri için geçerli. Eğer pixie cut gibi bir saç modeliniz varsa, üst kısımları biraz şekillendirerek her türlü abiyede açık bıraktığınız şekli ile kullanabilirsiniz. Uzun bir küpe ile kombinlemeyi de ihmal etmeyin.

Aksesuarlı kısa saça abiye modelleri

Saç aksesuarları düğün, nişan gibi özel günlerin vazgeçilmezleri arasında. Tabii son yıllarda oldukça trend olmaları sebebiyle günlük kıyafetlerimize de uyum sağlayan birçok aksesuarımız mevcut. Üstelik saçlarınızı ister toplayın ister açık bırakın saç aksesuarları tüm abiye modellerine de uyum sağlayabilir. Eğer pudra, krem, beyaz gibi açık renklerde bir abiyeniz varsa, gümüş renkte taşlı tokalar tercih edebilirsiniz. Daha renkli yeşil, saks mavisi gibi renklerde abiyeleriniz için gold renklerde taçlar ya da taşlı tokalar kullanabilirsiniz.

Ayrıca ensede yaptığınız topuzun üzerine taraklı tokalardan ya da ipek kurdelelerden iliştirebilir, incili zarif taç modelleri de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca düğün saç modelleri, nişan saç modelleri ve mezuniyet saç modelleri yazılarımız da ilginizi çekebilir.