0

Taze ya da kuru çiçeklerden yapılan taçlar, taşlı süslemeler, prenses ve kraliçe taçları, ince ve sade taçlar… Gelin saçınızda taç takmak istiyorsanız seçeneklerinizin neredeyse sınırsız olduğunu söyleyelim. Bu noktada kafanız karışıksa, taç tercihinizi gelinliğinize ve düğün yapacağınız yere göre netleştirebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz tacın modeline göre saçınızın nasıl olacağına karar verebileceğiniz gibi istediğiniz saç modelini seçip ardından ona uygun tacı da arayabilirsiniz.

Taçlı Saç Modelleri, Taçlı Gelin Saçı Önerileri -1 - Saç Bakım Güzellik Taçlı Saç Modelleri, Taçlı Gelin Saçı Önerileri -2 - Saç Bakım Güzellik

Öncelikle kafanızın karışıklığını biraz netleştirelim. Evet havalar soğudu, açık hava düğünleri yerini salon düğünlerine bıraktı fakat yine de kır ve sahil düğünlerinin devam ettiğini de görüyoruz. Açık havada yapılan düğünlere en yakışan tacın çiçeklerden yapılanlar olduğunu söyleyelim. Özellikle gelinliğiniz sade bir modelde, ince tüllerden oluşuyorsa, çiçekli taç modellerine bir göz atmanızı öneririz. “Bu benim günüm” diye düşünüyor ve biraz şatafat istiyorsanız daha büyük ve taşlı modellere de yönelebilirsiniz.

İki seçenek arasında kalıyorsanız birini düğünde, diğerini fotoğraf çekiminde kullanmayı da düşünebilirsiniz. Gelelim seçtiğiniz tacı hangi saç modeli ile kullanabileceğinize.

Taçlı açık gelin saçı

Açık havada yapılan düğünlerde açık gelin saç modeli tercih etmek biraz riskli olabilir. Rüzgar, nem ve hareketliliğin etkisi ile saçınızın bozulması olası. Eğer açık bir model tercih edecekseniz kuaförünüzün saçınızı iyice sabitlediğinden emin olun. Özellikle straplez ya da ince askılı, omuz ve yakanızın açık olduğu bir gelinlik tercih ettiyseniz, saçınıza biraz dalga katmak hoş bir görünüm yaratacak. Açık saçınızla dilediğiniz modelde bir taç kullanabilirsiniz. Duvak tercih edecekseniz tacınızın yuvarlak olması da kullanım açısından kolay olabilir.

Taçlı örgülü saç

Örgüler her zaman Helenistik bir hava katmasıyla bilinir. Eğer örgülü bir model istiyorsanız, taç seçiminizi gold renklerde ve yaprak desenli olanlardan tercih edebilirsiniz. Tabii burada bu saç modelinin ve tacın gelinliğinize uyum sağlaması önemli. Taşlardan ve güpürlerden oluşan bir gelinliğiniz varsa, bu model biraz sade kaçabilir. İnce tüllü, ince etekli ve omuz, sırt dekolteleri daha sade bir gelinliğiniz varsa hiç düşünmeden örgüler tercih edebilirsiniz.

Seçeceğiniz örgünün modeli tamamen zevkinize kalmış. Saçınız gür ve uzunsa salaş bir tek örgü tercih edebileceğiniz gibi, Saçınızın yanından taç şeklinde gelen bir örgünün hemen arkasına da bahsettiğimiz modelde bir taç yerleştirebilirsiniz. Duvağınızı da ensenizden sabitlerseniz saç modeliniz daha çok ortaya çıkacaktır.

Taçlı Saç Modelleri, Taçlı Gelin Saçı Önerileri -3 - Saç Bakım Güzellik Taçlı Saç Modelleri, Taçlı Gelin Saçı Önerileri -4 - Saç Bakım Güzellik

Taçlı topuz saç

Topuz sanıyoruz ki gelin saçı modelleri arasında en vazgeçilmeyenlerden. Üstelik birbirinden farklı birçok topuz model de mevcut. Başınızın tepesinden, tam arkasından, enseden, dalgalı ve dağınık ve birçok model daha. Burada saç ve taç uyumunu iyi düşünmeniz gerekli. Eğer gösterişli bir taç takacaksanız, topuzun daha sadece olmasına dikkat edin. Saçınızın ortadan ayrıldığı ve sıkı bir şekilde enseden toplanan bir modele taşlarla dolu büyük bir taç çok yakışabilir. Eğer daha ince bir taç tercih edecekseniz dalgalı bir salaş topuz da yapabilirsiniz. Bu saç modelinde duvağı dert etmenize hiç gerek yok, kuaförünüz duvağınızı topuzun hemen altına ya da üstüne sabitleyecektir.

Taçlı atkuyruğu

Tabii ki atkuyruğu da bu listenin olmazsa olmazlarından. Üstelik taç kullanmaya da oldukça uygun bir model. Gelin saçınız için atkuyruğu istiyorsanız, nasıl bir model tercih edeceğinize gelinliğiniz üzerinden karar verebilirsiniz. Eğer omuzları açık bir model tercih ettiyseniz başınızın sağ ya da sol yanından sarkacak bir atkuyruğu yapabilirsiniz. Gelinliğiniz kolları olan daha kapalı bir modeldeyse, atkuyruğunu başınızın daha yukarılarına taşımayı deneyin. Saçınızın önünden birkaç tutam yüzünüze düşsün istiyorsanız, daha küçük bir taç tercih edebilir, keskin ve sıkı bir atkuyruğu yaptıracaksanız büyük ve gösterişli taçlar da kullanabilirsiniz.