0

2021 Sonbahar- Kış sezonunda podyumlarda öne çıkan makyaj trendlerine göre, makyaj çantanıza yeni ürünler eklemeye ne dersiniz? Bu kış trendler arasında yine bir çok seçenek mevcut. Kendi cildinizde tercih etmediğiniz bir makyajın, size uygun bir alternatifini de trendler arasında bulabilirsiniz.

İşe cilt tipinizi ve cilt alt tonuzunu öğrenmekle başlayın. Şimdi yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kışın Denemeniz Gereken 7 Makyaj Trendi-1 - Saç Bakım Güzellik Kışın Denemeniz Gereken 7 Makyaj Trendi-2 - Saç Bakım Güzellik

Aydınlık Cilt

İnce yapılı ışıltılı kapatıcılar ile cildinizin dokusunun ön planda olduğu, nemli ve ıslak görünümlü bir cilt makyajı tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir kapatıcının yanında, aşağıda okuyacağınız, onu tamamlayacak diğer makyaj tüyoları ile, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mat Bitiş

Aydınlık bir cilt yerine cilt tipinize ve renginize uygun seçeceğiniz mat bitişli bir kapatıcı da kullanabilirsiniz. Ancak, fondöteni sürmeden önce nemlendirici uygulamanız önemli. Böylece pul pul bir görünümden kurtularak, fondöteninizin cildinize oturmasını sağlarsınız.

Cildiniz için, doğru fondöteni nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kışın Denemeniz Gereken 7 Makyaj Trendi-3 - Saç Bakım Güzellik Kışın Denemeniz Gereken 7 Makyaj Trendi-4 - Saç Bakım Güzellik

Pembe Yanaklar

Allık seçimini nasıl renklerden yana kullanıyorsunuz? Bu kışın şeftali tonlarının yanında pembelerin de yeniden trendler arasına girdiğini söyleyebiliriz. Soğuktan pembeleşen yanakların sağladığı sağlıklı ve canlı görünümü hatırlayın. Elmacık kemiklerinizin üzerine açık pembe tonlarda uygulayacağınız krem formdaki allıklar ile taze ve genç bir görünüme kavuşun.

Hizalı Kaşlar

Tek tek ayrılmış ve yukarı doğru taranmış kaşlar 2021 sonbahar- kış trendlerinde de yerini korumaya devam ediyor. Seyrek kaşlarınız varsa, onların rengine uygun bir kaş kalemi ile kaşlarınızın boşluklarını hafifçe doldurun, yukarı doğru tarayın ve şeffaf bir kaş kalemiyle sabitleyin. Renkli bir kaş jeli kullanacaksanız, kaşlarınızı dolurmanıza gerek yok. Yukarı doğru hafifçe taramanız yeterli.

İpucu: Kaşlarınızın tüm gün sabit kalmasını istiyorsanız temiz bir kaş fırçasına saç spreyi sıkıp ardından kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Spreyin, cildinize ve gözünüze değmemesine dikkat edin.

Nude Farlar

Canlı renkler, kışın yerini nude tonlara bırakıyor. Şeftali ve kiremit tonlarındaki bir far paleti bu kış sezonunda ön planda. Yüzünüzün diğer bölgelerinde de benzer renk tonlarını kullanabilirsiniz.. Kahverengi bir eyeliner ya da rimel, açık tonlarda bir bronzer, nude rujlar ile elde edeceğiniz ton sür ton bir görünüm trendler arasında.

 

Kışın Denemeniz Gereken 7 Makyaj Trendi-5 - Saç Bakım Güzellik Kışın Denemeniz Gereken 7 Makyaj Trendi-6 - Saç Bakım Güzellik

Renkli Eyelinerlar

Bu kış sezonunda eyeliner’ınızı biraz kişiselleştirebilirsiniz. Farınıza karar verdikten sonra, onu tamamlayacak bir renk seçerek, eyeliner olarak uygulayın. Ayrıca bu sezonun eyeliner trendlerinde, pop renkler, sedefler ve ışıltılar yer alıyor.

İpucu: Renkli bir eyeliner’ınız yoksa, krem formlardaki farları temiz bir eyeliner fırçası ile uygulayabilirsiniz.

Belirgin Kirpikler

Uzun, tek tek belirginleştirilmiş ve kıvrık kirpikler makyajın olmazsa olmazı. Herhangi bir far ya da eyeliner uygulamadan bile bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.  Dramatik bakışlara sahip olmak istiyorsanız, alt kirpiklerinize de rimel uygulayın. Alt kirpikler dağılmaya daha yatkın olduğu için burada waterproof maskaraya yönelebilirsiniz. Biraz allık, taranmış kaşlar, nude tonlarda bir ruj ve elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayacağınız bir highlighter ile makyajınızı tamamlayın.

Son olarak, makyaj sabitleyici spreyinizi sıkın. İşte hazırsınız!