0

Kişisel bakım cinsiyet fark etmeksizin her insan için önemli ve gerekli. Çünkü hem kendimizle olan ilişkimiz hem de sosyal ilişkilerimiz üzerinde etki sahibi. Şöyle bir düşünecek olursanız temiz ve bakımlı görünen bir insanın sizde yarattığı olumlu izlenimi hemen fark edersiniz.

Kadın ve erkek bakımı birbirinden farklı görünse de temelde benzer adımları içeriyor. Kendine saygı duyan her insan kişisel bakımını önemser ve daima ışıltısını korur. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız her erkeğin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz bakım alışkanlıklarına göz atın. Tüm bunlar en iyi halinizi görmenizi ve her ortamda kendinizi daha rahat; güvende hissetmenizi sağlayacak.

Bakımsız Kalmamak İçin 6 Basit Öneri-1 - Saç Bakım Güzellik Bakımsız Kalmamak İçin 6 Basit Öneri-2 - Saç Bakım Güzellik

Her gün güneş koruyucu kullanın

Yaşlanma önleyici cilt bakım ürünleri, güneş hasarını tersine çeviren ürünler, yaşa bağlı olarak gelişen ince çizgiler, siyah noktalar ve daha fazlasından bahsediyoruz. Eğer tüm bunlar size karmaşık geliyorsa daha bütüncül bir yaklaşım benimseyerek cildinizi olası sorunlardan koruyabilirsiniz. Zararlı UV ışınları ve çevre kirliliğinden korunmak için sabahları cildinize SPF’li bir nemlendirici uygulayın. Cilt bakımının bu önemli ve zahmetsiz adımı, cildinizin kırışmasını ve leke oluşumunu önler. Bu alışkanlığı yazın olduğu kadar kışın da sürdürün. Güneşin zararlı ışınlarının sadece güneşli günler için geçerli olmadığını unutmayın.

Sakalınızı şekillendirmeyi ihmal etmeyin

Çoğu erkek sakallarını düzeltirken tıraş bıçağı veya makinesi ile tek bir ayar benimseyerek tümünün üzerinden geçer. Başka bir deyişle sakal şekillendirmeyi ihmal eder. Oysa sakal kullanıyorsanız benimsediğiniz stil, en az saç stiliniz kadar önemli. Kirli sakal, bıyık, keçi sakalı; hangisini kullanıyorsanız sakallarınıza düzenli olarak şekil vermeyi, modeline göre kısaltmayı ve temiz bir görünüm oluşturmayı unutmayın.

Bakımsız Kalmamak İçin 6 Basit Öneri-3 - Saç Bakım Güzellik Bakımsız Kalmamak İçin 6 Basit Öneri-4 - Saç Bakım Güzellik

Ağız ve diş sağlığına gereken önemi verin

Diş hekimleri, diş fırçanızın kıllarının 3 aylık kullanımdan sonra genellikle etkisiz hale geldiğini; bu yüzden yenilenmesi gerektiğini belirtiyor. Ağız ve diş sağlığı için dişlerinizi günde iki kez, doğru teknikle fırçalayın. Düzenli olarak diş ipi kullanın. Diş fırçanızı veya eğer elektrikli bir diş fırçası kullanıyorsanız da başlığını 3 ayda bir yenilemeyi unutmayın. Bu noktada Signal White Now White + Protect & Complete Diş Macunu ve Signal White Now Carbon Correct Diş Fırçası size yardımcı olabilir. Signal White Now White + Protect & Complete Diş Macunu, diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Signal White Now Carbon Correct Diş Fırçası ise karbon fırça kılları ile derinlemesine temizlik sağlar ve dişlerde lekeye yol açan parçacıkları giderir.

Size özel birkaç farklı koku edinin

Gün içinde sıkça kalabalık ortamlarda bulunuyorsunuz. Bu bazen iş ortamınız, bazen de sosyal çevreniz olabiliyor. Sizce de imza niteliğinde bir kokuya sahip olmak harika bir fikir değil mi? Klasik bir kokuyla iş arkadaşlarınıza ne mesaj vermek istediğinizi düşünün; hoş bir randevu gecesi için daha canlı bir koku tercih edin; ılık bir bahar gününde ferah bir kokuyla dikkat çekin… Kendinize olan güveninizi artırmak ve kokunuzla tanınmak için sizi tanımlayan birkaç koku belirleyin ve daima onlara bağlı kalın.

Bakımsız Kalmamak İçin 6 Basit Öneri-5 - Saç Bakım Güzellik Bakımsız Kalmamak İçin 6 Basit Öneri-6 - Saç Bakım Güzellik

Yumuşacık saçlara sahip olun

Her gün güzel görünen saçlar için izlemeniz gereken yol basit: Günlük bakım ve saç tipinize uygun bir şampuan. Saçlarınızı şekillendirmek için saç bakım ürünleri kullanıyorsanız günün sonunda saçlarınızdaki bu ürünleri, kiri ve fazla sebumu temizlemeniz önemli. Saç tipinize uygun bir şampuan ve iyi bir durulama, hayal ettiğiniz saçlara kavuşmanızı sağlayabilir.

Kendinize bir dermatolog bulun

Dermatologlar sadece cilt problemini kontrol altına almak için orada değiller. Dermatoloğunuzu tıpkı göz doktorunuz veya diş hekiminiz kadar sık ziyaret etmelisiniz. Çünkü aslında ayak sağlığını korumak, saç sağlığını desteklemek, sivilceleri önlemek ve tabii yaşlanma belirtilerini azaltmak gibi pek çok cilt ve saç endişesi var. Dermatoloğunuz cildinizle ilgili endişelerinizi, ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi takip edebilir ve size doğru tavsiyelerde bulunabilir. Onu, cildiniz için bir terapist gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca Kusursuz Bir Tıraşın Sırları yazımız ilginizi çekebilir.

Axe Dark Temptation Erkek Deodorant Sprey ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayarak tarzınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz!