0

Hayalinizdeki cilt için doğru bir cilt bakım rutini benimsemeniz gerekiyor. Güzellik ve cilt uzmanları hem sabah hem de gece yüzünüzü yıkamanın bu süreç içerisinde büyük önem taşıdığı görüşünde. Bu durum, bazı cilt tipleri için ise özellikle önemli.

Sizin de sabahları uyanır uyanmaz yaptığınız ilk iş yüzünüzü yıkamaksa bunu yapmanın gerekli olup olmadığını öğrenin. Sonuçta gece yatmadan önce de cildinizi temizliyorsunuz. Peki cildiniz sabaha kadar yeniden kirleniyor mu?

Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi?-1 - Saç Bakım Güzellik Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi?-2 - Saç Bakım Güzellik

Yüzünüzü ne sıklıkta yıkamalısınız?

Yüz yıkama işleminin bir parçası olarak genellikle yüz temizleyici bir ürün ve su kullanılır. Eğer geceleri yüzünüzü köpürtüp durulanan bir temizleyici ile yıkıyorsanız ve yağlı olmayan bir cilde sahipseniz sabahları sadece su ile yıkayabilirsiniz. Çünkü yatmadan önce yapılan cilt temizliğinin ardından gece boyunca yıkanması gereken herhangi bir şeyle temas etmezsiniz. Elbette cilt özelliklerinize bağlı olarak uyandığınızda da bir yüz temizleyicisinden yardım almanızı gerektirecek durumlar olabilir.

Yağlı bir cildiniz varsa…

Yüz temizliğini olmazsa olmaz kılan durumlardan biri çok yağlı bir cilde sahip olmak. Yüzünüzdeki sebum gece boyu birikebileceğinden sabahları bu tabakayı nazikçe cildinizden kaldırabilecek bir yüz temizleyici üründen destek alın. Sabah cilt bakım rutininize başlamadan önce Dove Cream Bar Fresh Touch ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Dove Cream Bar Fresh Touch, yağlı veya yağlıya dönük ciltler için salatalık ve yeşil çay kokularının birleşimiyle ferahlık sağlar. Formülünde bulunan nemlendiricili krem ile cildinizi yumuşatır.

Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi?-3 - Saç Bakım Güzellik Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kuru bir cildiniz varsa…

Bir diğer durum ise cildinizin doğal olarak kuru olması veya kış ve yaz aylarında olduğu gibi yılın sert sıcaklıklarında kuruma eğilimi göstermesi. Özellikle böyle dönemlerde cildinize nem kazandırmak için cildinizi yoğun şekilde nemlendiren bir yüz temizleyici tercih edin. Dove Cream Bar Shea Butter, shea yağının doğadan gelen enfes kokusu ile birlikte cildinizi besler ve nemlendirir.

Güne egzersizle başlıyorsanız…

Sabah egzersizi, cilt temizliğini gerekli kılan faktörlerden biri. Cilt tipiniz ne olursa olsun, sabahları güne egzersizle başlıyorsanız hemen ardından yüzünüzü yıkamalısınız. Önceki gece bunu yapmış olsanız da teriniz cildinizdeki kir ve bakteri ile birleşerek gözeneklerinizi tıkar ve cildinize zarar verir. Yüz temizleyici konusunda Dove’dan destek alın. Dove Cream Bar Original, tüm cilt tiplerine uygun ve formülündeki nemlendirici krem ile cildinizi yumuşatarak pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Cildinizi temizlerken aynı zamanda ona bakım yapar.

Ayrıca antrenman sonrası sivilceleri önlemenin yollarını keşfedin!

Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi?-5 - Saç Bakım Güzellik Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi?-6 - Saç Bakım Güzellik

Sonuçta ne yapmalıyız?

Yıkama kelimesi, genellikle bir tür temizleyici ürünün işin içinde olduğunu ima eder. Birçok uzman yağlı olmayan cilt tipleri için sabahları yüz yıkamanın gerekli olmadığını, yalnızca su ile durulama yapılabileceğini belirtiyor. Bazıları ise tüm cilt tiplerinin bu tür bir temizliğe günde iki kez ihtiyacı olduğunu savunuyor. Bu konuda farklı görüşler olsa da cilt özelliklerinizi göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanız gerektiğini unutmayın.

Sonuçta bakteriler gece boyu yüzünüzde birikebilir, ayrıca sabah da akşam da cildinizi bakım rutininize hazırlamak için temizleyerek başlamanız gerekir. Sağlıklı bir cilt için cilt tipinize uygun ürünlerden oluşan doğru cilt bakım rutini benimseyin.

Ayrıca Sabahları Ferah ve Zinde Hissedin başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.