0

Çoğu insan için sabahları yataktan kalkmak oldukça zordur. Fakat kanıtlanmış bir şey varsa o da; günün en verimli zamanların sabah saatleri olduğu. Her sabah tazelenmiş, yenilenmiş ve enerjik bir şekilde güne devam etmeniz mümkün. Bu yüzden uyandıktan sonraki birkaç saatinizi kendinize gelmek için harcamak yerine daha enerjik hissetmek için harcayabilirsiniz. Aşağıdaki önerilerimize kulak verin.

Sabahları Ferah ve Zinde Hissedin-1 - Saç Bakım Güzellik Sabahları Ferah ve Zinde Hissedin-2 - Saç Bakım Güzellik

Alarmı Ertelemekten Vazgeçin

Alarmı ertelemek, uykunuzun sürekli olarak bölünmesine ve sizi strese sokmaya neden olur. Yataktan kalktığınızda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Ertelemeyi kapatmak ve hemen uyanmanıza izin vermek size sadece sabahları daha fazla zaman kazandırmakla kalmaz, stres altında uyanmanızı da önler.

Su için

Sabah kalkar kalmaz ilk iş olarak bir bardak ılık su içmek ayılmanıza yardımcı olur ve metabolizmanızı hızlandırır. Üstelik, aç karnına içilen suyun, bağışıklık sistemini güçlendirmek, toksinlerden arınmak, cildin parlak gözükmesini sağlamak gibi birçok faydası var.

Duş Alın

Akan suyun yarattığı his canlanmanıza ve tazelenmenize yardımcı olur. Ek olarak duşta kullandığınız duş jelinin kokusu da güne güzel bir başlangıç yapmayı sağlar. Dove Deeply Nourishing Duş Jeli, nazik formülü ile cildin doğal nem tabakasını korumaya yardımcı olurken aynı zamanda cildi derinlemesine besler ve ona bakım yapar. Eğer duştan sonra evden çıkmanız gerekiyorsa, ılık, hatta soğuğa yakın bir sıcaklık ile duş almanızda fayda var. Böylece anında ayılabilirsiniz.

Sabahları Ferah ve Zinde Hissedin-3 - Saç Bakım Güzellik Sabahları Ferah ve Zinde Hissedin-4 - Saç Bakım Güzellik

Küçük Bir Bakım Yapın

Duşun ardından, yüz ve vücut bakımı yapmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bunun için cilt bakım rutininizi uygulayabilir, vücudunuzu nemlendirebilirsiniz. Tüm cildinizi nemlendirmenin ve bakım yapmanın verdiği his, güne keyifli ve zinde devam etmenizi sağlar.

Kahvaltı ve Kahve Hazırlayın

Vaktiniz varsa bir kahve demleyin ve kahve kokuları eşliğinde kendinize sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı hazırlayın. Kahvaltı günün en önemli öğünü ve vücudun gün boyu ihtiyaç duyacağı besinleri almasını sağlar. Kahvaltı keyfiniz sırasında sevdiğiniz bir programı izleyerek, bir şeyler okuyarak ya da müzik dinleyerek güne harika devam edeceğiniz bir sabah rutinini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Sabahları Yüzümü Yıkamam Gerekir Mi? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.