0

Hepimiz sağlıklı, ışık ışıl ve problemsiz bir cilt için elimizden geleni yapıyoruz. Günde 2 kere derinlemesine cilt bakımı, peelingler, gün içinde sık sık nemlendirme... Peki estetik uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz. Eğer cilt bakımınızı arada bir yaptırdığınız klinik işlemlerle destekliyorsanız son zamanlarda oldukça popüler olan HydraFacial uygulaması tam sizin için olabilir.

Üç aşamalı bir cilt bakımı işlemi olan HydraFacial, cildinizi derinlemesine temizlemek, pul pul dökmek ve nemlendirmek için kullanılan klinik bir uygulama. Bu profesyonel prosedür, sivilce, kuruluk ve kırışıklıklar gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarının tedavisine de yardımcı olabilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir, Ne İşe Yarar?-1 - Saç Bakım Güzellik Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir, Ne İşe Yarar?-2 - Saç Bakım Güzellik

Hydrafacial cilt bakımının faydaları

HydraFacial’ın genel cilt dokusunu, tonunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olduğu söyleniyor. Bunun nedeni ise, gözeneklerin temizlenmesini, birikintilerin giderilmesini ve cilt tipinize göre uyarlanmış yüz serumlarının cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayan bir peeling işlemi yapılması. Farklı cilt sorunlarının tedavileri için de kullanılır.

Sivilceler: Sivilcelerin oluşum nedeni gözeneklerde biriken kir ve yağlar olduğu için derinlemesine temizlenen bir ciltte sivilce oluşumuna sık sık rastlanmaz. Sivilce oluşumunu engellerken, var olan sivilceler için faydalı olduğunu vurgulayan bir çalışma da yoktur.

Siyah noktalar: Siyah noktalar da tıpkı sivilceler gibi gözeneklere dolan kir, yağ ve ölü derilerin birikmesinden kaynaklanır. Bu cilt sorununun HydraFacial cilt bakımındaki derinlemesine peeling etkisiyle tedavi edilebildiği söyleniyor.

Yaşlanma Etkileri: Yapılan bir araştırmada 20 kadından biri, HydraFacial tedavisi ile, evde yapılan bakımlara kıyasla cilt yaşlanma belirtilerinde daha fazla düşüş olduğunu buldu.(*) Buna göre, gözenek boyutunda azalma, daha az hiperpigmentasyon ve azalmış ince çizgilerle karşılaşıldığı belirtilmiş.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir, Ne İşe Yarar?-3 - Saç Bakım Güzellik Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir, Ne İşe Yarar?-4 - Saç Bakım Güzellik

Hydrafacial cilt bakımının yan etkileri

Diğer kozmetik tedavilerin aksine HydraFacial ağrıya veya kızarıklığa neden olmaz. Fakat işlem sırasında bir baskı hissedebilirsiniz. Cildinizde rosacea, yani halk arasında gül hastalığı olarak bilinen yanak, burun, çene ve alnı etkileyen, tekrarlayıcı kızarma, ateş basmaları, sivilce benzeri kabarıklıklar, iltihaplı kabarcıklar varsa bu uygulamadan kaçınmanız gerekir.

Hamileyseniz de herhangi bir klinik işlem uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız.

İşlem öncesi bir alerjiniz olup olmadığını ve eğer hassas bir cildiniz varsa işlemi yaptıracağınızı mutlaka doktorunuza bildirin.

Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?

Lisanslı bir estetisyen veya dermatolog tarafından yapılan bu uygulama 3 aşamadan oluşur.

  1. Gözeneklerinizin derinliklerindeki kir ve yağı temizlemeye yardımcı olmak için bir peeling uçlu cihaz kullanılır. Ayrıca cildinizin pul pul dökülmesine ve yeniden yüzeye çıkmasına yardımcı olmak için bir de hafif aşındırıcı bir alet kullanılıyor.
  2. Sıra geldi gözeneklerden çıkan kir va yağları temizlemeye; bunun için de vakum benzeri bir aletle derinlemesine temizlik yapılır.
  3. Son olarak temizlenen cilde nemlendirici bir serum uygulanarak cildinize nüfuz etmesi sağlanır.

Bir sonraki işlem genellikle cit tipinize bağlı olarak doktorunuz tarafından belirlense de, bazı kaynaklar bu işlemin 4 haftada bir bazıları ise başlangıçta 2 haftada bir tekrarlanabildiğini söylüyor.

Sonrasında..

HydraFacial'dan sonra, muhtemelen daha aydınlık bir ton, daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt fark edeceksiniz.

Ayrıca Dermapen Nedir, Ne İşe Yarar? ve Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin yazılarımıza göz atabilirsiniz.