0

Daha temiz içerikli bir güzellik rutini sürdürmek kulağa harika bir fikir gibi gelse de mevcut bakım alışkanlıklarınızı yeniden elden geçirmek göz korkutucu olabilir. Peki ya size, bakım rutininizi “temizlemenin” o kadar da zor olmadığını söylesek?

Temiz içerikler aramak veya sert kimyasallardan kaçınmak, birkaç basit püf noktası ile son derece basit. Belki de sadece nemlendiricinizi değiştirerek başlamak ve makyajınızın geri kalanına olduğu gibi devam etmek istersiniz.  Yine de bu yolda atacağınız küçücük bir adımın bile hem çevre hem de sağlığınız için önem taşıdığını unutmayın.

Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin-1 - Saç Bakım Güzellik Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin-2 - Saç Bakım Güzellik

1. Adım: Dağınıklığı giderin

Güzellik rutininizi “temizlemek” için sahip olduğunuz tüm ürünleri sıralamanız ve rejiminiz için çok önemli olmayan şeylerden kurtulmanız son derece yararlı. Bu, son kullanma tarihi geçmiş ve asla kullanmadığınız ürünleri atmak anlamına geliyor. Her türden temizlikte olduğu gibi, bunu yapmak bir parça zor olabilir; sonuçta kimse para harcadığı bir şeyi çöpe atmak istemez. Ürünlerinizi elerken markaların web sitelerini kontrol etmeyi unutmayın, bazı markalar atık şişeleri geri dönüştürmek için yararlı seçenekler sunabilir. Artık ürünlerinizi ihtiyaçlarınıza göre düzenlediğinize göre, diğer adımları uygulamak çok daha az zaman alacak.

2. Adım: Etiketleri okumaya başlayın

Cilt bakımına meraklı olanlar, ürün etiketlerini okumanın markette bir gıda etiketi okumaktan farklı olmadığını bilirler. Bunu yaparak farklı içerikleri değerlendirebilir ve şüpheli görünen herhangi bir şeyden kaçınabilirsiniz. Örneğin sert kimyasallar cildinizi rahatsız edebilir veya gezegen üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Bunları kullanmaya devam etmek istediğinize emin misiniz?

Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin-3 - Saç Bakım Güzellik Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin-4 - Saç Bakım Güzellik

3. Yeniden değerlendirin

Ürün etiketlerini inceleyerek farklı içerikler hakkında fikir edindikten sonra kendi önceliklerinizi göz önünde bulundurmanın ve hangilerinin değiştirileceğine karar vermenin zamanı geldi. Bu, tamamen size bağlı. “İyi” ve “kötü” paradigmasına kapılmak kolay, ancak gerçek şu ki hiçbir şey o kadar siyah ve beyaz değil. Bir ciltte hassasiyete neden olan bir bileşen, başkası için gayet yararlı olabilir. Hata yapmayın. Tamamen “temiz” bir rutin için çabalamak, harika olduğu kadar zordur da. Nihai hedefiniz bu olsa bile, doğrudan uygulamaya çalışmak yerine onu hafifletmeyi düşünebilirsiniz.

4. İyi kalpli güzellik markalarını keşfedin

Güzel haber! Temiz bir cilt bakım rutini için alışveriş yapmak hiçbir zaman bu kadar kolay olmadı. Artık insanlar daha bilinçli olduğu için sürdürülebilir ambalajlar ve devrim niteliğinde formüller bulmak zor değil. İyi kalpli cilt bakımını keşfedin! Simple ailesi, yalnızca iyi kalpli cilt bakım ürünleri üretir, tüm ürünlerinin daha sürdürülebilir, daha etik ve sert kimyasallardan arınmış olmasına önem verir. Bir yandan hayvanları ve gezegeni korumak için çalışırken bir yandan da her gün cildinizin doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin-5 - Saç Bakım Güzellik Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin-6 - Saç Bakım Güzellik

5. Oynayın ve öğrenin

Şimdi eğlenceli kısım başlıyor: Alışveriş yaparak ve deneyerek yeni favorilerinizi bulun. Alışveriş yapmaya, etiketleri okumaya ve temiz güzellik dünyasını keşfetmeye devam ederken cildinize sürdüğünüz her şey hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız! Dilerseniz Simple’ın Seyahat ve Deneme Boyları’nı deneyerek işe başlayın! Hep yanınızda olsunlar diye en sevilen Simple ürünlerinin mini boyları da var. Hafif mi hafif ve tatlı mı tatlı Simple Miniler son damlaya kadar yanınızda! Hem cildinize çok nazik hem de %62 daha az plastik.

Ayrıca HydraFacial Cilt Bakımı Nedir? yazımıza göz atabilirsiniz.