0

Özellikle son birkaç yıldır sezonun trend saç renkleri arasında olan renkli saçlar, her sezon yükselerek trendler listesinde ilk sıralara yaklaşıyoruz. Mavi, pembe, gri, lila gibi saç renklerinin yanında en çok tercih edilen ve çok sevilen bir diğer saç rengi de yeşil. Kendinizde keskin ve marjinal bir değişiklik yapmak isteyenlerin ilk aklına gelen renkli saçlardan yeşil, herkese yakışmasıyla da oldukça seviliyor. Genellikle her cilt tipine uyum sağlayan yeşil saç, bakımları ihmal edilmediği takdirde görünümünüze enerji ve canlılık katacaktır.

Eğer saçlarınızı yeşil yapmak gibi bir düşünceniz varsa, önce yazımızdan yeşilin birbirinden farklı tonlarını ve modellerini keşfedebilir, size yakışıp yakışmayacağından emin olacağınız taktikleri ve yeşil saç bakımının detaylarını da öğrenebilirsiniz.

Yeşil Saç Modelleri: En Sevilen 5 Yeşil Saç Rengi -1 - Saç Bakım Güzellik Yeşil Saç Modelleri: En Sevilen 5 Yeşil Saç Rengi -2 - Saç Bakım Güzellik

Yeşil saç modelleri ve renkler

Deneyebileceğiniz birçok farklı yeşil tonu var. Bunlar çok açık renkler olduğu gibi daha koyu yeşilleri de içinde barındırıyor. Ayrıca tabii ki saç trendlerinin vazgeçilmezi ombre, sombre gibi uygulamalar da yeşil saç modelleri listemizde yer alıyor.

Mint yeşili saç rengi

Biraz daha buz mavisi ve yeşil karışımı olan mint yeşili soğuk bir renk olmasıyla bilinir ve her cilt rengine yakışır. Yukarıdaki görselde olan modelin saç rengini beğendiyseniz, sizin renginiz mint yeşili olabilir. Görünümünüze fresh bir hava da katacak

Koyu yeşil saç rengi

Doğal ama çekici bir görünüm veren koyu yeşil de en çok sevilen yeşil tonları arasında. Özellikle gözleriniz yeşil ve ela gibi açık renklerde ise, koyu yeşil gözlerinizin de ön plana çıkmasını sağlar.

Açık yeşil saç modelleri

Tıpkı mint yeşili gibi açık yeşil tonlarını da deneyebilirsiniz. Burada düşünmeniz gereken tek şey, renkli saçlar maalesef saçtan çok çabuk akmasıyla bilinir. Özellikle rengi açık tercih ettiğinizde bir süre sonra rengin sarıya döndüğünü görebilirsiniz. Tabii artık saçınızda açma işlemi gerçekleşmeyeceği için, bir kere kuaförde boyattıktan sonra saçlarınız aktıkça evde kendiniz de boyayabilirsiniz.

Çimen yeşili saç rengi ve modelleri

Işıl ışıl canlı bir görünüm istiyorsanız çimen yeşilini tercih edebilirsiniz. Bunun fazlasıyla açık bir yeşil tonu olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Neon görünümü uyandıran çimen yeşili özellikle partilerin ve festivallerin vazgeçilmezi.  Saç kesiminizi de dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Fakat böyle renklere en çok yakışan modellerin küt ve kısa modeller olduğunu da söyleyelim.

Yeşil ombre saç modelleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ombre uygulaması vazgeçilmeyen ve trendlerden düşmeyen saç teknikleri arasında. Saçınızın üst kısımlarının kendi renginizde kaldığı, alt kısımların ise homojen bir şekilde farklı renk ile boyandığı ombre, saça ışıltı ve enerji katmasıyla bilinir. Eğer gönlünüz yeşilden yanaysa ama saçlarınızın tamamını boyatmak istemiyorsanız yeşil ombreyi deneyebilirsiniz. Kendi saç renginiz ne olursa olsun kuaförünüz onunla uyumlu bir yeşil tonu yakalayarak ombrenizi yapabilir.

Yeşil Saç Modelleri: En Sevilen 5 Yeşil Saç Rengi -3 - Saç Bakım Güzellik Yeşil Saç Modelleri: En Sevilen 5 Yeşil Saç Rengi -4 - Saç Bakım Güzellik

Yeşil saç kimlere yakışır?

Öncelikle ten renginizden ziyade böyle renkli bir saçın ruhunuza uygun olup olmadığını kafanızda tartabilirsiniz. Görünüşünüzün yaptığınız işle, okuduğunuz bölümle ve yaşadığınız yerle uyumlu olması hiç önemli değil. Önemli olan şey kendinizi neyin içinde daha iyi hissedeceğiniz konusu. Eğer yeşil saç ile mutlu olacağınızı düşünüyorsanız, hiç düşünmeden denemeye değer.

Bunun dışında zaten yeşil saç genellikle her cilt rengine yakışmasıyla bilinir. Sadece doğru tonu seçmeniz önemli. Eğer çok açık tenliyseniz yeşilin koyusu da açığı da size yakışacaktır. Buğday, esmer gibi koyu bir ten rengine sahipseniz, yeşilin maviye çalan daha soğuk tonlarına yönelebilirsiniz.

Yeşil Saç Modelleri: En Sevilen 5 Yeşil Saç Rengi -5 - Saç Bakım Güzellik Yeşil Saç Modelleri: En Sevilen 5 Yeşil Saç Rengi -6 - Saç Bakım Güzellik

Yeşil saç bakımını nasıl yapılır?

Yeşil saçın güzelliğinin yanında bazı dikkat edilmesi gereken durumlar da tabii ki mevcut. Öncelikle açık bir renk olmasından kaynaklı saçınızı yeşil yapacaksanız, önce saçta açma işlemi yapılarak kendi renginiz akıtılır ve saç bu açma işleminden sonra boyanır. Fakat açık renklerin tümünde çabuk akma gibi bir sorun da yaşanır. Diğer saç boyalarına göre daha kısa sürede rengi akarak sarı tonlarına dönebilir.

Bu yüzden öncelikle saç bakımınıza ekstra dikkat etmeniz gerekir. Açma işlemi yapılan saçlar yıpranmaya oldukça müsait olduğu için saçınızın tüm ihtiyaçların karşılayan yağ, maske ve sprey gibi ürünleri saç bakım rutininize dahil etmelisiniz. Bu noktada Elidor’un saç bakımına dair birbirinden farklı ürünlerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca bir süre saçınızı ısı ile şekillendirme işlemlerine ara verebilirsiniz. Isı kullanmanız gereken zamanlar için mutlaka bir ısıya karşı koruyucu ürün kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Burada saçın birbirinden farklı 7 ihtiyacını karşılayan ve içeriğinde kolajen de bulunduran Elidor 7’si 1 arada Saç Güzelleştirici Krem’i deneyebilirsiniz. 230 derece ısıya karşı koruma sağlamanın yanında saçınızın birbirinden farklı ihtiyaçlarını da karşılar.

Saçınızda bir kere profesyonel olarak açma işlemi yapıldığı için saçınız aktıkça evde kendiniz de boyayabilirsiniz. Bakımlarını ihmal etmediğiniz takdirde, saçlarınız canlılığını ve parlaklığını da uzun süre koruyor olacaktır.

Ayrıca, İrlanda Kızılı Saç Modelleri ve Ateş Kızılı Saç Modelleri yazılarımıza da göz atabilirsiniz.