0

Yoğun, koyu ve hatta büyüleyici gece mavisi neredeyse tüm koyu saçlı kadınların yapılacaklar listesinde geliyor. Gecenin tüm koyu ve derin tonlardaki maviliğinin siyahla buluşması ortaya havalı ve gizemli bir görünüm çıkmasını sağlıyor. Bu rengi tüm saçlarınıza uygulayabileceğiniz gibi, ombre, sombre ya da balyaj adı verilen saç boyama teknikleri ile de kullanabilirsiniz. Çok keskin renk konstrastlarının olmaması, iki rengin birbirine yakın olması nedeniyle, şekillendirmek ve bakım yapmak da oldukça kolay. Gelin bu rengin kimlere yakışacağınız keşfedelim.

Mavi ile Siyahın Mükemmel Uyumu: Gece Mavisi Saç Rengi-1 - Saç Bakım Güzellik Mavi ile Siyahın Mükemmel Uyumu: Gece Mavisi Saç Rengi-2 - Saç Bakım Güzellik

Gece mavisi saç boyası hakkında bilmeniz gerekenler

Gece mavisi bir saç rengi elde etmenin en iyi yanlarından biri, çok koyu bir ton olduğundan, görünümü elde etmek için çoğu temel rengin açılmasına gerek olmamasıdır. Saçlarınız çok koyu siyahsa eğer kuaförünüz belki bir ton açma işlemi uygulamak isteyebilir. Üstelik bir kere kuaförünüze yaptırdıktan sonra evde kendiniz de kolaylıkla boyama yapabilirsiniz.

Siyahın ışıltılı olan mavi rengiyle bileşmesinden elde edilen bu saç, saçlarınızın uzun süre kalıcı parlaklığa sahip olmasını sağlıyor. Özellikle aydınlık havada ya da güneşin altında saçlarınızdaki mavi yansımalar göz alıcı olacak.

Gece mavisi saç kimlere yakışır?                               

Aslında farklılık arayan tüm kadınlar için ideal olan bu saç rengi bir de açık bir ten renginiz varsa düşünmeden uygulayabileceğiniz saç renkleri arasında. Gece mavisi, beyaza yakın açıklıkta ten renklerinin tüm yüz hatlarını ve göz rengini ortaya çıkarabilir. Buğday ve kumral bir ten rengindeyseniz de oldukça şık ve havalı bir görünüm yaratacak.

Esmer bir ten renginiz varsa, saçlarınızın tamamını değil, uçlarını mavi yapmayı düşünebilirsiniz. Tabii saçlarınızın tamamı siyah renkteyse. Kahve, kumral, küllü gibi renkler mavi ile bir araya geldiğinde siyah kadar harika bir görünüm oluşturmayabilir. Bu yüzden eğer bu laciverte yakın mavi tonunu uygulayacaksanız saç renginizin siyah olması önemli.

Mavi ile Siyahın Mükemmel Uyumu: Gece Mavisi Saç Rengi-3 - Saç Bakım Güzellik Mavi ile Siyahın Mükemmel Uyumu: Gece Mavisi Saç Rengi-4 - Saç Bakım Güzellik

Gece mavisi saç bakımı nasıl olmalı?

Saçlarınız yeni boyandıktan sonra üstelik bir de açma işlemi uygulandıysa her zaman yaptığınız bakımın sıklığını biraz arttırabilirsiniz. Saç bakımınıza hindistancevizi, aloe vera, avokado, jojoba, argan, badem gibi doğal yağlarla yapılan maskeleri ekleyin. Haftada en az 1 kere bu maskeleri saçınıza uygulayın. Canlılık ve parlaklığın artmasına yardımcı olacak.

Mavi rengi akmaya çok müsait bir renk olduğu için her gün saçlarınızı yıkamak yerine bu süreyi haftada 3 ya da 4’ e düşürün. Duştan sonra saçlarınızı fön makinesi gibi ısı veren aletler yerine yumuşak ve mikrofiber bir havluyla kurutun. Isı ile şekillendirici aletlerin kullanımını en aza indirgeyin. Kullanmanız gereken durumlarda mutlaka bir ısıdan koruyucu saç bakım ürünü kullanın. Saçınızın nem ihtiyacını karşılamak için buna uygun bir şampuana yatırım yapın. Clear Women Doğal Terapi: Nem Terapisi Şampuan saçınızı besler, kuruluğunu alır ve saçlarınızı ağırlaştırmadan nemlendirir.

Bonus: Gece mavisini biraz kişiselleştirmek ve farklılık katmak için gri tonlarda bir ombreyle destekleyebilirsiniz. Ya da son zamanların trendlerinden olan saçlarınızın önünden iki tutamı gri renge boyayabilirsiniz. Gri siyah ve mavinin bir arada olması son derece şık bir görünüm yaratacak.

Ayrıca, Uçları Mavi Saç Rengi yazımız da ilginizi çekebilir.