0

Renkli saçların ve ombrelerin trend olmasıyla beraber uçları renkli olan saçlarla sık sık karşılaşıyoruz. Özellikle havaların ısınması ile biraz değişiklik isteyen çoğu kadının denediği bu saç modeli yaz mevsimine uygun bir şekilde görünümünüze enerji katmasıyla da çok seviliyor. 2022 yılının trendi renkli saçları siz de denemek istiyorsanız ve saçınızın tamamını boyamayı göze alamıyorsanız saçlarınızın uç kısımlarını maviye boyamaya ne dersiniz?

Saçınızı ister toplu kullanın ister dalgalı ister düz her türlü saç modeline çok yakışan bu renk getirdiği değişiklik ile kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı olacak. Gelelim uçları mavi saç kimlere yakışır, nasıl yapılır, bakımı nasıl olur gibi soruların cevaplarına.

Uçları Mavi Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -1 - Saç Bakım Güzellik Uçları Mavi Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -2 - Saç Bakım Güzellik

Uçları mavi saç nasıl bir model?

Saçınızın uzunluğu ne olursa olsun uç kısımlarından istediğiniz boyutu seçerek maviye boyamanız ile bu saç modelini elde edebilirsiniz. Ayrıca mavi genellikle her saç rengine yakışması ile bilinir. Bu yüzden saçınız sarı ya da siyah da olsa, uç kısımlarını mavi yapabilirsiniz.

Mavi saçlarınızın nereden başlayacağı ise tamamen size kalmış, isterseniz kulaklarınızın hizasından başlayıp saçınızın bitimine kadar gelebilir, isterseniz de sadece uç kısımları birkaç parmak kalınlığında mavi olabilir.

Eğer bu renkten tam olarak emin değilseniz ve uzun zamandır saç uçlarınızı mavi yapmak planlarınız arasındaysa ilk denemenizi saçınızın uçlarından çok kısa olacak şekilde planlayabilirsiniz. Eğer sevmez ya da sıkılırsanız bu kısımları kesebilir ve kendi saç renginizi koruyabilirsiniz.

Uçları mavi saç kimlere yakışır?

Uçları mavi saç herkese yakışmasıyla bilinir. Dikkat etmeniz gereken tek şey mavinin birçok tonu arasından ten renginize ve saç renginize en çok yakışan tonu bulmak. Eğer saçlarınız çok koyu renklerde ise, biraz zıtlık görünümünüze enerji katacaktır. Bu yüzden tercihinizi açık bir ton olan buz mavisinden yana kullanabilirsiniz. Aynı şekilde sarı saçlarınız varsa, lacivert ya da gece mavisi gibi tonlar da deneyebilirsiniz. Fakat sarı saçlara da mavinin açık tonlarının çok yakışacağını da unutmayın.

Uçları Mavi Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -3 - Saç Bakım Güzellik Uçları Mavi Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler -4 - Saç Bakım Güzellik

Uçları mavi saç bakımı nasıl yapılır?

Saç uçlarınızı mavi yapmaya karar verdiyseniz, ilk seferinizi bir uzman yardımıyla yapmanızı öneririz. Özellikle saç renginiz koyu ise, maviyi elde etmek için saçınızda açma işlemi uygulanır. Saç renginin akıtılması saçı yıpratabileceği için bunu bir profesyonele yaptırmanız daha güvenilir olacaktır. Boyama sonrası da saç bakımınıza dikkat etmelisiniz.

Saçınızın rengini koruyacak bir şampuan kullanmanızda fayda var. Bu sayede saç renginizi daha uzun süre saç kullanabilirsiniz. Elidor Superblend Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Saç Bakım Şampuanı ile boyalı saçlarınızı canlandırabilir ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında sık sık saçınızı nemlendiren maskeler yapmayı ve saç bakım yağları kullanmayı da ihmal etmeyin. Bir süre ısı ile şekillendirici aletlerin kullanımına da ara vermenizde fayda var.

Uçları mavi saç modelleri

Saç uçlarınızı mavi yaptıktan sonra her türlü saç modeli ile oldukça havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Başlangıçta saçlarınızı genellikle doğal hali ile açık bırakmayı deneyin. Uçları mavi saç kendini en çok açık bırakılmış saçlarda gösterecektir. Şekillendirmek için Elidor 7/24 Saç Şekillendirici Krem serisinden yardım alabilirsiniz. Eğer dalgalı saçlarınız varsa, belirgin bukleler kremi ile gün boyu şeklini koruyan bukleler elde edebilirsiniz.

Ayrıca, yazın en sevilen modellerinden olan örgülerden de yardım alabilirsiniz.  Ensede yapacağınız bir topuz da iki farklı saç renginin bir arada mükemmel görünmesini sağlayacaktır.