0

Patlıcan moru, ismiyle doğada üretilen bir ürüne referans verse de aslında son derece doğadışı bir renk. Biraz iddialı bir renk olsa da patlıcan moru aslında içinde mor yansımalar olan bir koyu kahve olabilir. Ayrıca kızıl kahvenin bir tonu olduğu da tartışılan konulardan.

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Patlıcan moru saçın size yakışacağını nasıl anlarsınız?

Saç renkleriyle ilgili olarak bakmanız gereken özellik, ten renginiz ve cilt alt tonunuz. Ancak bu duruma paralel olarak, “Patlıcan moru saç rengi hangi tene yakışır?” sorusunun cevabı; “herkese”. Patlıcan moru esmerlere de yakışıyor, açık tenlilere de…

Diğer taraftan göz renginiz bu radikal kararı vermenizde tetikleyici ya da caydırıcı olabilir. Renkli gözlülerin güzelliğini ortaya çıkaran patlıcan moru, kahverengi gözlülerde biraz sönük durabiliyor.

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Patlıcan moru renk, hangi saçlarda nasıl boyanır?

Açık kumraldan ya da platinden patlıcan moruna geçmek gayet kolay ancak boya bu saçlardan hızlı şekilde akar. Kumral saçların ise, direkt boyama yapmaya müsait bir baz olduğunu söyleyebiliriz. Kahverengi ve daha koyu renklerde patlıcan morunun kendini belli etmesi için saçın açıcıyla açılması gerekebilir. Bu durumda sizlerden, saçlarınızı açtırma işlemini bir profesyonele yaptırmanızı öneririz.

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?-5 - Saç Bakım Güzellik Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Patlıcan moru saç bakımı nasıl yapılır?

  • Saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçınmak bir numaralı kuralınız olsun. Gün aşırı, hatta mümkünse iki günde bir, saçınızı yıkamak için ideal sıklıktır. 
  • Çok sıcak suyla yıkanmaktan kaçının. Boyanın daha hızlı akmasına davetiye çıkarırsınız.
  • Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız düzleştirici, maşa gibi aletlerin derecesinde aşırıya kaçmayın. 240 dereceyi aşmamaya özen gösterin. 
  • Havuza ya da denize giriyorsanız hem saçlarınız hem de çevrenizdekilerin sağlığı için bone kullanmaya özen gösterin. 
  • Saçlar boyandıktan sonra yıpranabileceği için elektriklenmeye de meyilli olabilir. Gece yattığınız yastık ve çarşafların dokusu saçların nem kaybetmesinin nedenleri arasında sayılır. Bu da sabahları elektriklenen saçlarla uyanmanıza sebep olur. Bu nem kaybının önüne geçmek için ipek ya da saten yastık kılıfları kullanmayı deneyin. 
  • Saçı beslemesi ve nemlendirmesi ile bilinen kiraz çiçeğini de saç bakım rutininize dahil edebilirsiniz.