0

Kiraz çiçeği veya sakura, pembe renkli yaprakları ve zarif görünümü ile bilinir. Sakurayı düşünürken Japonya’da baharın başlangıcına işaret eden sıra sıra kiraz ağaçlarını hayal edebilirsiniz. Japon kültürü içerisinde, sakuranın çiçek açması bile bir kutlama gerektirir. Ve bu, sakura ağaçlarının altında piknik yapan, onların güzelliğini hayranlıkla izleyen insanlarla karakterize edilir.

Aslında kiraz çiçeği, turistik cazibeden ve Instagram’daki muhteşem fotoğraflardan daha fazlasına layık. Ona çay ve tatlılarda sık sık rastlayabiliriz. Yaşlanma önleyici özelliklerinden dolayı cilt bakımında da kullanılır. Daha da önemlisi, kiraz çiçeğinin saça faydaları saymakla bitmez.

Kiraz Çiçeğinin Saça Faydaları-1 - Saç Bakım Güzellik Kiraz Çiçeğinin Saça Faydaları-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı ışıltılı hale getirir

Saçlarınız donuk ve cansız mı görünüyor? Kiraz çiçeğinin saçlarınız için bir faydası, onların doğal parlaklığını ortaya çıkararak ışıltısını korumasına yardımcı olması.

Saçlarınıza tatlı bir koku verir

Herkes saçlarının mis gibi kokmasını ister. Kiraz çiçeği muhteşem kokusu sebebiyle sadece şampuanlarda değil parfümlerde de sıkça kullanılıyor. Kiraz çiçeği içerikli bir şampuan ile saçlarınızın gün boyu taze, tatlı bir kokuya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı besler ve nemlendirir

Kiraz çiçeği, serbest radikallerle ve hücre hasarıyla savaşan antioksidanlar bakımından zengin. Serbest radikaller saçlarınızda donukluk ve genel olarak cansız bir görünüm şeklinde kendilerini gösterebilir. Kiraz çiçeğinin saça faydalarının başında ise saç hücresi hasarına neden olabilecek tehditleri ortadan kaldırması gelebilir. (*).Saç tipiniz kuruysa mutlaka deneyin.

Kiraz Çiçeğinin Saça Faydaları-3 - Saç Bakım Güzellik Kiraz Çiçeğinin Saça Faydaları-4 - Saç Bakım Güzellik

Daha yumuşak saçlara sahip olmanızı sağlar

Kiraz çiçeği sadece saçlarınızı içerden sağlıklı tutmakla kalmaz, aynı zamanda dışarıdaki durumunu da korur. Saç tellerini koruyucu bir bariyerle kaplayarak onlar yumuşaklık kazandırmak için gerekli nemi hapsedebilir. Özellikle elektriklenme meyilli saçlarınız varsa bu bakım sizin için oldukça faydalı sonuçlar doğurabilir.

Saçlarınız için kiraz çiçeğini kullanmaya hazır mısınız?

Güzel görünen sağlıklı saçlara sahip olmak hepimizin hayali. Biz kadınların saç derisi daha duyarlı olduğu için kurumaya meyilli olur ve kimyasal bakım ürünlerinin yaratacağı etkilerden zarar görebilir. Saçlarınızı korumak ve yıpranmalarını engellemek için onarıcı, nemlendirici ve besleyici şampuanlar kullanmanız önemli. Bu noktada kiraz çiçeği esansı ile formüle edilen bir şampuan seçimi yapabilir, kiraz çiçeğinin saça faydalarından bu şekilde yararlanabilirsiniz.