0

Her tonu sevilmesiyle ön plana çıkan kızıl, çoğu kadının hayatında bir kere de olsa yaptırdığı ya da yaptırmak istediği saç renkleri arasında geliyor. Onlarca farklı tonu içinde barındıran kızıl renkler genellikle her sezonun trendleri arasında da yerini buluyor. Mordan, turuncuya, altın sarısından yoğun kırmızıya birçok renk ile harmanlanabilen kızıl saç renkleri arasında şimdi İrlanda kızılı en çok konuşulan seçenekler arasına girdi. Eğer saçınızı boyatmayı düşünüyorsanız, İrlanda kızılı nasıl bir renk, kimlere yakışır gibi detaylara geçebiliriz.

İrlanda Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik İrlanda Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

İrlanda kızılı saç nasıl bir renk?

Kızılın açık tonları ile elde edilen İrlanda kızılı, bakır, tarçın, turuncu gibi renklerin karışmasıyla elde edilir. Zamanında Hürrem Sultan rengi olarak popülerleşen ve o günden beri trend saç renkleri arasında yerini koruyan İrlanda Kızılı 2022 Saç rengi trendleri arasında da ilk sıralarda geliyor. Her tonu oldukça sevilen kızılın, altın parıltılar barındırdığı, açık bakır ve hatta turuncuya çalan bu renk, birçok kadın tarafından çok seviliyor.

Eğer ilk defa bu rengi yapacaksanız bir uzmandan yardım almanız önemli. Saçınızı daha önce hiç boyamadıysanız, kuaförünüz doğrudan boyama işlemine geçebilir. Fakat koyu tonlarda boyalı saçlarınız varsa, İrlanda kızılını tam anlamıyla elde etmek için saçınızda açma işlemi de uygulanabilir.

İrlanda kızılı saç rengi kimlere yakışır?

Adı üstünde kuzey ülkelerindeki kadınlar tarafından fazlasıyla tercih edilen İrlanda kızılı, beyaz ten ve renkli gözlü kişilerin vazgeçilmez saç renkleri arasında. Aslında her cilt tonuna uygun bir kızıl tonu olduğu kabul edilse de, İrlanda kızılı en çok beyaz tenlilere yakışmasıyla ön plana çıkıyor. Eğer yüzünüzde çiller varsa, göz renginiz de ela, mavi ve yeşil gibi renklerde ise hayatınızın bir dönemini mutlaka bu saçla geçirmeyi düşünmelisiniz.

Buğday, esmer gibi koyu ten renginiz varsa ateş kızılı, kızıl kahve benzeri, biraz daha koyu tonlara yönelebilirsiniz.

Ayrıca ufak bir tüyo vermek gerekirse, eğer bu rengi yapacaksanız, kendinize koyu kahve tonlarında bir ruj edinmeyi de ihmal etmeyin. Açık tonlarda olan bu kızıl, beyaz teniniz ve koyu dudaklarınızda muhteşem bir uyum yakalayabilir.

İrlanda Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik İrlanda Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

İrlanda kızılı saç bakımı nasıl yapılır?

İrlanda kızılı, diğer kızıl tonlarına göre daha açık bir renkte olduğu için diğer tonlar kadar akmaz. Yine de saçınız işlem gördüğü için bakımlarını ihmal etmemeniz gerekir.

  • Öncelikle kullandığınız şampuanı saç tipinize ve saç ihtiyaçlarınıza göre seçmeniz önemli. Ayrıca duş öncesi kullanabileceğiniz bir maskeyi de bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Toni&Guy Yeniden Yapılandırıcı Saç Maskesi saçınızı nemlendirerek parlamasına yardımcı olur.
  • Duşta saçınızı yıkarken çok sıcak su kullanmamaya da özen gösterin. Sıcak su saç ve saç derisini kurutarak cansızlaşmasına neden olabilir.
  • Duştan sonra saçınızı kuruturken yumuşak bir havlu ile kurutmanız saçlarınızın yıpranmasını ve dökülmesini engeller. Fön makinesi ya da saç kurutma makinesi kullanmanız gereken zamanlarda saçınıza çok yaklaştırmamaya dikkat edin. Ayrıca ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanmayı da ihmal etmeyin.
  • Haftada birkaç kez saçınıza bakım maskesi yapmaya ve duş sonrası bakım yağları kullanmaya da özen gösterin.