0

Erkek gri saçın çekici olup olmadığına dair aklınızda bir soru işaret var mı? Gri saç tellerini saklamak tek tük olduklarında mümkün. Onları saklayamayacağınız kadar gürleştiklerinde ise önünüzde iki seçenek kalıyor: Ya boyayacaksınız ya da erkek gri saç modelleri ile şekillendirerek karizmanızı güçlendireceksiniz. Üstelik size güzel haber; match.com'un yaptığı bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 72’si gri saçlı erkekleri daha çekici buluyor.

Erkek gri saç hakkında merak ettiğiniz her şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Erkek Gri Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Gri Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç neden beyazlar?

Bazı erkeklerin 20 yaşında saçı beyazlarken bazıları 40’ında hala simsiyah, capcanlı saçlara sahip olabiliyor. Bu durumda, saçın beyazlamasında kritik faktörün yaş olmadığı aşikar. Ancak genetiğin de asıl neden olmadığı söyleniyor ve herkese göre değişkenlik gösteriyor. Yıllar içinde melaninin azalmasıyla beyazlayan saçlar stresin de bir habercisi olabilir. Saçlarınızın neden beyazladığını öğrenmek için bu noktada bir uzmana danışabilirsiniz.

Erkek Gri Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Gri Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Erkek gri saç modelleri

Gri saç telleri, normal saç tellerine göre daha serttir. Bu da onların kısa bir kesimle dizginlenmelerini gerektirir. Eğer kır saçlıysanız ya da etrafınızda kır saçlı biri varsa, saçların mümkün olduğunca kısa ve sık bir modele getirilmesi gerektiğini biliniz. Bu sayede saçın grisi de kendini daha temiz şekilde belli eder. İşte söz konusu erkek gri saç olduğunda sizi daha genç gösterecek erkek gri saç modelleri.

Amerikan tıraşı

Amerikan tıraşı, gri saçlar için ideal bir modeldir. Bu modelin önü uzun versiyonu; erkek uzun gri saç modellerine örnek gösterilebilir ve kesinlikle daha genç bir görünüm sağlar.

Fade model

Saçın yan kısımları Amerikan tıraşına göre daha yumuşak bir geçişle kısalan ve ön taraftaki saçların daha kısa bırakıldığı fade model de gri saçlar için uygundur. Saç stilinizi sakalınızla tamamlamaya ne dersiniz? Hayal ettiğiniz gür sakallara kavuşmak için Düzensiz Sakal Nasıl Dodurulur? yazımızı inceleyin.

Erkek Gri Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Gri Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Gri röfle

Son zamanlarda erkek gri saç oldukça trend bir görünüm. Saçlarınız doğal olarak grileşmeden de bu trendi denemeniz mümkün. Bunun için stilistinize erkek gri saç röfle yaptırmayı teklif edebilirsiniz. Bununla birlikte saçlarınızdaki gri tellerin görünümünü daha düzenli ve şık bir hale getirmek için de gri röfle uygulamasından yardım alabilirsiniz.

Düz ve uzun

Düz saçlı beyler için erkek uzun gri saç modelleri de son derece trend bir görünüm anlamına gelebilir. Özellikle oval yüz hatlarına sahipseniz düz ve omuz hizasında gri saçlar size çok yakışacak. Bu noktada uzun saçın bakım gerektirdiğini de hatırlatmak gerek. Eğer uzun saçlarınız varsa erkek saç bakımı tüyolarından yardım alın.

Erkek Gri Saç Modelleri-7 - Saç Bakım Güzellik Erkek Gri Saç Modelleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Perma saç

Esmer erkek gri saç modelleri arasında sıkça tercih edilen kıvırcık saç, saç tellerinizin arasındaki grilerin bir bütün gibi görünmesine yardımcı olur. Saçlarınız doğal olarak kıvırcıksa şanslısınız, saçlarınızı difüzör ile kurutarak buklelerin tadını çıkarın. Eğer değilse endişelenmeyin, perma yaptırabilirsiniz.

Buzz model

Erkek gri saç modelleri konusunda bir diğer tavsiyemiz kısa bir kesim olan buzz. Bu modelde saçların üst kısımları yanlara göre daha uzun olur. Başın iki yanında kalan saçlar ise kademeli şekilde kulaklara doğru kısalır. Buzz model için modern ile klasik arasında bir tarz olduğunu söylemek mümkün.