0

Kır saçın çekici olup olmadığına dair aklınızda bir soru işaret var mı? 

Beyazları saklamak tek tük olduklarında mümkün. Onları saklayamayacağınız kadar gürleştiklerinde ise, önünüze de iki seçenek düşüyor: Ya boyayacaksınız ya da şekil vererek karizmanızı güçlendireceksiniz.

Üstelik size güzel haber; match.com'un yaptığı bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 72’si beyaz saçlı erkekleri daha çekici buluyor. 

Gri Saç Karizması: Kır Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Gri Saç Karizması: Kır Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç neden beyazlar?

Bazı erkeklerin 20 yaşında saçı beyazlarken bazıları 40’ında hala simsiyah, capcanlı saçlara sahip olabiliyor. Bu durumda, saçın beyazlamasında kritik faktörün yaş olmadığı aşikar. Ancak genetiğin de asıl neden olmadığı söyleniyor ve herkese göre değişkenlik gösteriyor. Yıllar içinde melaninin azalmasıyla beyazlayan saçlar stresin de bir habercisi olabilir. Saçlarınızın neden beyazladığını öğrenmek için bu noktada bir uzmana danışabilirsiniz.

Gri Saç Karizması: Kır Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Gri Saç Karizması: Kır Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Gri saçlı erkekler hangi saç modellerini kullanabilir?

Gri saç telleri, normal saç tellerine göre daha serttir. Bu da onların kısa bir kesimle dizginlenmelerini gerektirir. Eğer kır saçlıysanız ya da etrafınızda kır saçlı biri varsa, saçların mümkün olduğunca kısa ve sık bir modele getirilmesi gerektiğini biliniz. Bu sayede saçın grisi de kendini daha temiz şekilde belli eder.

İşte gri saçlı erkeklere önereceğimiz, onları daha genç gösterecek 2 trend ve havalı saç modeli.

Amerikan tıraşı

Amerikan tıraşı, gri saçlar için ideal bir modeldir. Bu modelin önü uzun versiyonuysa daha daha genç bir görünüm sağlar.

Fade model

Saçın yan kısımları Amerikan tıraşına göre daha yumuşak bir geçişle kısalan ve ön taraftaki saçların daha kısa bırakıldığı Fade model de gri saçlar için uygundur.

Saç stilinizi sakalınızla tamamlamaya ne dersiniz? Hayal ettiğiniz gür sakallara kavuşmak için Düzensiz Sakal Nasıl Dodurulur? yazımızı inceleyin.