1

Sarı saçı kullanmak diğer saç renklerine göre biraz daha zor. Çünkü ten renginize göre bir seçim yapmak ve saç tonunuza uygun bir makyaj, kusursuz bir görünüm için oldukça önemli.

Koyu renk saçlarınızı ilk defa sarıya boyatacaksanız bizim tavsiyemiz, ilk etapta koyu tonlarda bir sarı deneyip birkaç ay sonra biraz daha açtırmanız. Böylece daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Esmerler veya bronz tenler için başka bir önerimizi saç renklerini sıcak tonlarda balyaj yaptırarak açmaları. Bu saçın ten makyajı ise bronzer ile yapılmalı. Gözlere maskara, dudağa ise nude bir ruj yeterli.

Sarı Saç Dosyası: Hangi Tene Hangi Ton?-1 - Saç Bakım Güzellik Sarı Saç Dosyası: Hangi Tene Hangi Ton?-2 - Saç Bakım Güzellik

Her ten rengine uyabilecek bir sarı arıyorsanız cevabımız “bal sarısı”. Açık bir teniniz varsa ve zaten sarı olan saçlarınızı biraz koyultmak isterseniz de önerimiz aynı renk. Üstelik bu saç, her türlü makyajı da kaldıracak nitelikte.

Çok açık tenlilere de bizce en yakışan sarı, platin sarısı. Bu saç renginde tek dikkat etmeniz gereken şey, saç diplerinizden koyu renkteki doğal saç renginizin çıkmasına izin vermemek. Tabii, bu da sık sık dip boyası yaptırmanız gerektiği anlamına geliyor. Az da olsa makyaj yapmazsanız bu saç rengi sizi biraz solgun gösterebilir, bilginize.

Ayrıca Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler yazımıza göz atabilirsiniz.

Hangi tonu yaptırırsanız yaptırın TONI&GUY Işıltı Veren Saç Spreyi kullanmayı ihmal etmeyin. Işıltılı ve canlı görünüm sunan bu ürünle, saçlarınız sağlıkla ışıldayacak.