0

Saçlarınızı kısa kullanmak için tercih edebileceğiniz onlarca saç modeli var. Belki de bu modellerin cazibesine kapılıp güzelim saçlarınızı kısacık kestirdiniz... Üstelik yazın herkes güzel görünmek için ter döken siz kısa saçlarınızla çok ama çok rahattınız. Ta tam! Havalar giderek daha fazla serinliyor ve o kısa yaz saç kesimi artık o kadar da pratik görünmüyor.

Böylece saçlarınızı uzatmaya karar verdiniz, ancak bununla birlikte bazı ciddi sorunların da gelmekte olduğunu keşfettiniz. Örneğin kısa saçlarınızı topladığınızda hayal ettiğinizden farklı olarak, kendinizi bir ilkokul çocuğuna benzetiyor olabilirsiniz… Şu sıralar Instagram ve Pinterest’te uzun saç modellerine bakıp iç çekerek saatler harcadığınızı biliyoruz. Sizi teselli etmek isterdik ama ne yazık ki daha zor günler kapıda. Neyse ki tüm bu hislerinizde yalnız değilsiniz. Hayatı boyunca saçlarını bir kez olsun uzatmaya çalışmış ve bunu başarmış her canlı, aşağıdaki acıları derinden hissetmiştir. Ve belki de yalnız olmadığınızı hissetmek saç uzatma yolculuğunuzda başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınız uzunken çekilen eski fotoğrafların arasında kaybolursunuz…

Uzun saçlarınızın aslında bu kadar güzel göründüğünü, onlara sahipken hiç mi hiç fark etmediniz. Şimdiyse sürekli eski fotoğraflara dalıp o güzel günleri özlüyorsunuz.

Saçlarınızı kısaltacak diye kuaföre gitmekten ödünüz kopar.

Kuaförünüzü ne kadar severseniz sevin, hepsinin uzun saç düşmanı olduğunu biliyorsunuz. Saçlarınızı uzatmak için sağlıklı kalmalarına ihtiyacınız var, bu yüzden düzenli aralıklarla onları düzelttirmeli, kestirmelisiniz. Bunu bilseniz de saç uzunluğunuz konusunda 1 cm’nin bile hesabını yaptığınız için kuaför randevusu almayı erteliyor da erteliyorsunuz.

Sonunda saçlarınız o “garip” uzunluğa ulaştı. Artık yapacak hiçbir şeyiniz yok!

Saç uzatırken gelinen o garip uzunluk… İnsan insan olalı, böyle kahır görmedi. Saçlarınız kısayken en azından bir modeli vardı, şimdiyse güzel görünmeleri için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Sessizce bu dönemin geçip gitmesini beklemekten başka…

Geçmek bilmeyen o çileli dönemi biraz daha betimleyelim…

O “garip” uzunluğu iyi bildiğinize eminiz: Saçlarınızı yüzünüze yakın kullanmak için çok uzun ama kulaklarınızın arkasına sokmak için de çok kısa olduğu uzunluk. Gerçekten çok can sıkıcı değil mi?

Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-4 - Saç Bakım Güzellik

İnternet mesaisi başlasın: Böylece “Saçlarımı nasıl daha hızlı uzatabilirim” makalelerini araştırır durursunuz.

Saçlarınız ağır ağır uzarken daha şimdiden bu süreçten sıkıldınız. Bu yüzden muhtemelen hızlı saç uzatma yöntemleri araştırıyorsunuz. Ve makalelerde karşınıza çıkan önerilerin işe yaramasını umarak evde saç bakımına maksimum zaman ayırıyorsunuz.

Aynanın karşısına geçip sürekli saçlarınızın ne kadar uzadığını kontrol edersiniz…

Daha da önemlisi, sizi bir süredir göremeyen arkadaşlarınızla görüştüğünüzde gelen “Saçların ne kadar uzamış” cümlesine karşı duyduğunuz mutluluk! İşte şimdi biraz keyfiniz yerine geldi.

Saçlarınız daha hızlı uzasın diye diyetinizi bile değiştirirsiniz…

Saç büyümesini hızlandıran yolları artık ezberlediniz. Bu yüzden diyetinizi bile değiştirmeye ikna oldunuz. Peki neden hala herkesin saçları sizinkinden daha uzun ve yine sizinkinden daha hızlı uzuyor?

Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-5 - Saç Bakım Güzellik Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-6 - Saç Bakım Güzellik

Ama hala vücudunuzun geri kalanındaki tüyler, saçlarınızdan üç kat daha hızlı uzuyordur.

Bu korkunç gerçeği sanki daha önce hiç fark etmediniz. Şimdiyse çaresizce kabullenmeye çalışıyorsunuz.

Böylece uzamalarına yardımcı olması için düzelttirmek üzere kuaföre gitmeye karar verirsiniz.

Korkulan son geldi. Sadece 1 cm kestirerek saçlarınızın daha hızlı uzayacağını umuyordunuz. Tabii ki umduğunuzdan daha fazla kısaldı. Siz de saç aksesuarları edinerek hala yeterince uzamamış olan saçlarınıza biraz “renk” katmaya çalışmaya başladınız.

Sonra bir gün, bir yerde, karşınıza kısa saçlarıyla harika görünen sevimli biri çıkar.

Hemen o çok tanıdık dürtüyü hissetmeye başladınız. Kısa saç aslında ne kadar rahattı ve size ne kadar çok yakışıyordu değil mi? Hazır saçlarınız da yıpranmışken biraz daha kestirmekten hiçbir zarar gelmez. Kestirin gitsin!

Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-7 - Saç Bakım Güzellik Saç Uzatan Kadınların Yaşadığı 11 Durum-8 - Saç Bakım Güzellik

Ve sonunda saçlarınızın her uzunlukta harika göründüğünü anlarsınız!

Çünkü onlar, sizin saçlarınız! Saçlarınıza iyi baktığınız sürece onlara her boyda hayranlık duymanız mümkün. Bunun için öncelikle onu sizden daha fazla düşünen saç bakım ürünleri kullanın. Bu noktada size önerimiz Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Serisi. Elidor'un sağlıklı saç uzatma ihtiyacınıza yönelik olarak üretmiş olduğu Sağlıklı Uzayan Saçlar serisine dahil olan Sağlıklı Uzayan Saçlar İçin Şampuan, Sağlıklı Uzayan Saçlar Bakım Kremi ve Sağlıklı Uzayan Saçlar İçin Ekspres Bakım Spreyi; içeriklerinde bulunan biotin / B7 vitamini sayesinde saçınızın ihtiyacı olan nemi geri kazandırarak saçlarınızın canlı bir şekilde uzamasını sağlar.