0

Sağlıklı ve parlak görünen saçlara sahip olmak herkesin hayali. Çünkü saçlarımız, stilimizin en önemli parçalarından. Stilinizde bazı değişiklikler için zaman zaman kısa saç modellerini denemek isteyebilirsiniz. Ancak bundan sonar daha uzun modellere yönelmek istediğinizde ise sizi başka bir süreç bekler: Saç uzatmak. Peki, güçlü ve uzun saçlara sahip olabilmek için yapılabilecek bir şey var mı? Mesela diyet değişiklikleri saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabilir mi?

Saçlarımız, cildimizin altında yer alan foliküllerdeki köklerden büyür. Saç derisindeki kan foliküle gider, saç köküne oksijen ve besin sağlar, bu da saçınızın uzamasına yardımcı olur. Sağlıklı saç büyümesi söz konusu olduğunda başta genetiğiniz olmak üzere başka faktörler devreye girer. Saçlarınızın anında uzamasını sağlayacak sihirli bir yöntem olmasa da onlara sağlık kazandıracak ve daha güçlü uzamasına yardımcı olabilecek çözümler var.

Saçlarınızın Hızlı Uzamasını Sağlayın-1 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızın Hızlı Uzamasını Sağlayın-2 - Saç Bakım Güzellik
  • Saçlarınızın sağlıkla uzamasını desteklemek için kısıtlayıcı diyetlerden uzak durun. Sert ve kontrolsüz bir diyet, saç büyümesi için gerekli kaynakları ve besinleri azaltabilir. Ayrıca vücudunuzu strese sokarak saç büyümesinin durmasına da neden olabilir.
  • Saçlarımız keratin adı verilen bir proteinden oluşuyor. Bu yüzden beslenmenizde proteine yeteri kadar yer vermeye özen gösterin. Yeterli protein tüketimi, ideal saç büyümesi için oldukça önemlidir.
  • Doğru bir saç bakım rutini uygulayın. Saçlarınızın ihtiyacına yönelik ürünlerden oluşan bir bakım rutini ile onları besleyebilir ve onlara sağlık kazandırabilirsiniz.
  • Saçlarınızı yıkarken saç derinize nazikçe masaj yapın. Bu tür bir masaj sadece sizi rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda saç köklerini uyararak saç sağlığının desteklenmesine yardımcı olur.
  • Saçlarınızı çok sıcak veya çok soğuk su ile yıkamayın. Her ikisi de saçlarınızın doğal nemini kaybetmesine yol açabilir.

Hayalinizdeki saçlara sahip olabilmek için saçlarınıza gerekli özeni gösterin. Ayrıca saç bakım rutininizde Clear Kadın Şampuanları’ndan ilham alabilirsiniz.

Clear’ın Bio- Güçlendirici formül ile tasarladığı kadın şampuanları, kuruyan ve yıpranan saç derisini güçlendiriyor. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilen özelliklerle formüle edilen Clear Kadın Şampuanı seçenekleri, saç bakımını ve temizliği kolaylaştırıyor.

Clear dünyasını keşfetmeye Clear Women Doğal Terapi: Güçlü Uzayan Saçlar Şampuan’ı deneyerek başlayın. Clear Women Doğal Terapi: Güçlü Uzayan Saçlar Şampuan, doğal yollarla elde edilen bambu özü içeren, Clear'ın kepeğe* karşı etkili teknolojisi ile geliştirilmiş özel formülüyle güçlü uzayan ve kusursuz saçlar için saç derinizi besler ve canlandırır (*Düzenli kullanıldığında gözle görünür kepek).

Ayrıca Parlak ve Uzun Saçlar Nasıl Elde Edilir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.