0

Uzun ve parlak saçlara sahip olmanın birden fazla yolu var. Beslenme programınıza avokado, chia tohumu, yumurta gibi yiyecekleri eklemenin yanı sıra saçlarınızı uzatmak ve korumak için bazı genel bakım adımlarını izlemeniz gerekiyor. Saç bakım uzmanları saçlarınızı istediğiniz boyda uzatmanın anahtarını üç basit adımla açıklıyor: Düzenli olarak kestirmek, temiz tutmak ve doğru bakımı uygulamak. Eğer sağlıkla uzayan saçlara sahip olmak sizin de hayalinizse bu bakım tavsiyeleri, işinize yarayabilir.

Saçlarınızı düzenli olarak kestirin

Saçlarını uzatmaya çalışan kadınlar, kuaföre gitmekten kaçınsa da aslında düzenli olarak kestirilmesi şart. Saçlar ayda ortalama 2 ile 5 cm arasında uzuyor. Eğer saçlarınızı uzatmaya çalışıyorsanız her 6-8 haftada bir düzelttirmeniz, onları sağlıklı tutmak ve uzamasına izin vermek için son derece önemli. Bu yolla bölünmüş saç uçları ve kırıklardan kurtularak saçlarınıza sağlık kazandırabilirsiniz. 

Parlak ve Uzun Saçlar Nasıl Elde Edilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Parlak ve Uzun Saçlar Nasıl Elde Edilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilecek bir şampuan kullanın

Bazı şampuanlar saç uzamasını teşvik etmek ve özellikle saç dökülmesini önlemek için özel olarak formüle edilir. Bu tür ürünler ayrıca saç derisini besler ve yağ, kir gibi birikintilerden arındırır. Doğru şampuanı bulmak için içeriğiyle saç derisini uyaran ve saçı güçlendiren bileşenlere sahip bir ürün arayın. Bu noktada size iki önerimiz var:

Clear Women Doğal Terapi: Güçlü Uzayan Saçlar Şampuan: Doğal yollarla elde edilen bambu özü içeren Clear'ın kepeğe* karşı etkili teknolojisi ile geliştirilmiş özel formül, güçlü uzayan ve kusursuz saçlar için saç derinizi besler ve canlandırır (*Düzenli kullanıldığında gözle görünür kepek).

Clear Women Saç Dökülmesine^ Karşı Şampuan: Zengin içeriğiyle saçları dipten uca güçlendirererk saç dökülmesini^ engellemeye yardımcı olur (^Kopmaya bağlı saç dökülmesi, kremsiz şampuanla karşılaştırdığında).

Ayrıca Clear’ın Bio-Güçlendirici formül ile tasarladığı diğer şampuanlarına buradan göz atabilirsiniz.

Saç Uzatma İçin Havuç Yağı İşe Yarıyor mu? yazımız da ilginizi çekebilir.

Parlak ve Uzun Saçlar Nasıl Elde Edilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Parlak ve Uzun Saçlar Nasıl Elde Edilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Isı ile şekillendirmeyi azaltın

Tüm saç boylarında olduğu gibi uzun saçların da sağlıklı kalabilmesi için özel ilgiye ihtiyacı var. Bu da kırılmayı önlemek ve saç uzamasını desteklemek için derin bir bakım ve minimum ısı şekillendirici kullanımı gerektiği anlamına geliyor. Kırılma genellikle ısı ve kimyasallar gibi şekillendirme yöntemleriyle aşırı işlem gören saçların bir sonucu. Bu noktada saçlarınızı güçlendirmek ve nemlendirmek için derin saç bakımı sunan ürünler tercih edin. Clear Women Komple Bakım Şampuan, sağlıklı görünen kusursuz saçlar için amino asit içeren özel formülü ile saç derisini besler ve saçın doğal protein yapısını korur.

Ayrıca ısı kullanımını da en aza indirin. Bunu yapamıyorsanız koruyucu saç bakım ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Sıcak duşa elveda diyin

Sıcak duşlar sadece cildinizi değil saçınızı da kurutur. Bu yüzden duş alırken suyu ılık bir sıcaklıkta tutmak çok önemli. Saç derinizi hızla kurutabileceği için yüksek sıcaklıklardan kaçının. Saç yıkama rutininizden maksimum fayda almak istiyorsanız saçlarınızı soğuk suyla bile durulayabilirsiniz. Bu yöntem, ürünün faydalı içeriğini saçınızdan ayırmadan şampuandan arındırmanıza yardımcı olur.

Ayrıca Saçlarınızın Hızlı Uzamasını Sağlayın ve Saç Derisine Masaj Yapmak Saçı Uzatır mı? yazılarımıza göz atabilirsiniz.