0

Sevgililer Günü için bu yıl özel bir plan yapamamış olabilirsiniz. Yine de sevdiğiniz insanla evde de keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Bu özel gün için güzel bir akşam yemeği hazırlayabilir, birlikte romantik bir film izleyebilirsiniz.

Eminiz evde bile olsanız bu özel günde her zamankinden daha bakımlı ve güzel görünmek isteyeceksiniz. Kişisel bakım rutininizi uygulayın, ne giyeceğinize ve makyajınıza karar verin, saç modelinizi ise bize bırakın. Güzel ve şık görünmek için saçlarınıza saatler ayırmanıza gerek yok. Aslında saç tipine bağlı olarak herkesin ustalaşabileceği birkaç kolay saç modeli var. Saçlarınız ister düz, ister kıvırcık olsun; evde yapabileceğiniz bu modeller, muhteşem görünmelerini sağlayacak.

Plaj dalgaları

Düz ve ince telli saçlara sahipseniz daha dolgun görünmelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle saç tipleri için doğal plaj dalgaları oldukça ideal. Doğal dalgalı saçlara sahip olmak için ise saçlarınızı dört bölüme ayırın. Elinize aldığınız bir tutamı parmaklarınızın yardımıyla kafa derisine kadar döndürerek bükün ve düzleştiriciyi döndürülmüş saçınıza beş saniye bastırın. Bu işlemi her bir tutam için yaptıktan sonra ellerinizle saçlarınızı hafifçe dağıtın. Dalgaları daha kalıcı bir hale getirmek için son olarak hafif tutuşlu bir saç spreyi kullanabilirsiniz.

Gevşek topuz

Sevgililer Günü’nde evde olacağınız için tercih edeceğiniz saç modelinin de mutlaka doğal görünmesi gerekiyor. İşte gevşek topuz bu yüzden iyi bir seçim olabilir. Bu model için saçlarınızı ortadan ayırın ve gevşek bir topuz haline getirin. Yüzünüzün her iki tarafına gelecek şekilde iki tutam saçınızı ayırın. Ardından bu tutamları bir kaç saniyeliğine masa ile gevşekçe sarın. Kıvrımını yüzünüzden uzağa doğru yönlendirin ve bırakın. Yüzünüzü çerçeveleyen saç tutamları, saçlarınızın çok doğal ve hareketli görünmesini sağlayacak.

Dağınık atkuyruğu

Eğer dalgalı saçlara sahipseniz dağınık atkuyruğu gibi basit bir saç modeli ile bile şık ve doğal görünmenüz mümkün. Saçlarınızı ense hizasında tek bir tutam olacak şekilde toplayın. Sonra az bir parça daha alarak bunu topladığınız saçın etrafına dolayın ve tel toka yardımıyla tutturun. Son olarak bebek saçlarınızı ve saçlarınızın yanlarından alacağınız birkaç saç telini kenarlardan çıkararak daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Sıkı topuz

Düz saçlarınızla şık görünmenin bir başka yolu da sıkı topuz. Temiz ve modern bir görünüm için klasik ince dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayın. Ardından saçlarınızın kabarmaması ve pürüzsüz görünmesi için Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi kullanın. En etkili sonucu almak için saçınızın uzunluğuna göre gerekli miktarda ürünü avucunuzun içine sıkın ve saç diplerine değdirmeden nemli saçlarınızın boy ve uçlarına eşit miktarda uygulayın. Artık modeli yapmaya başlayabilirsiniz. Tarağın sivri ucu ile saçlarınızı yandan ayırın ve düşük bir atkuyruğu ile sabitleyin. Atkuyruğu yaptığınız saçı örün ve şeffaf bir lastik ile bağlayın. Örgüyü saçınıza dolayarak alçak bir topuz haline getirin. Tel tokalar ile topunuzu da sabitledikten sonra randevunuza hazırsınız.

Kurdeleli dağınık atkuyruğu

Kurdeleler, saçlarınızı daha şık hale getirmenin en kolay yolu. Eğer düz saçlara sahipseniz bu model size çok yakışacak. Bunun için saçlarınızı gevşek bir lastik ile atkuyruğu şeklinde toplayın. Dağınık ve doğal bir görünüm için saçlarınızın önünden birkaç saç telini dışarıda bırakın. Ardından atkuyruğunun çevresine kurdele bağlayın. Kurdele yerine kurdele tokalar da kullanabilirsiniz. İşte günlük bir saç stilini daha modern ve özel bir hale getirdiniz.