0

Uyandığınızı ve gün içinde ne kadar koşturursanız koşturun saçlarınızın harika görüneceğinden emin olduğunuzu hayal edin. Bu hepimizin rüyası, bunun için kusursuz görünümler yaratma konusunda uzman tavsiyelerine kulak vermekte fayda var. Saçlarınız için hangi ürünleri kullanmanız gerektiği, onları nasıl pürüzsüz hale getirebileceğiniz veya buklelere nasıl daha fazla hacim verilebileceği de dahil olmak üzere pek çok saç şekillendirme tüyosu bulunuyor. Öğrenmeye bir yerden başlayarak siz de gün boyu harika görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Parmaklarınızı kullanın

Bir saç fırçası yerine parmaklarınızı kullanarak şekillendirmeden önce dalgalı, ince bukleli veya kıvırcık saçlarınızı tarayın. Bunu yapmak kırılmayı en aza indirir, olası karışıklıkları düğüm haline getirmeden çözmenizi sağlar. Parmaklarınızla saçlarınızı nazikçe taramak için saç uçlarından başlayın ve yavaş yavaş yukarıya doğru çıkın. Süreci hızlandırmak için Elidor Express Saç Bakım Spreyi Güçlü Saç Uçları Hindistan Cevizi Saç Yağı’ndan yardım alabilirsiniz. Üründen 3-4 pompa avucunuza sıkın ve yıkanmış saçlarınıza ortalarından uçlarına doğru uygulayın. Elidor Güçlü Saç Uçları İçin Hindistan Cevizi Saç Yağı, ağırlaştırmayan formülü ile saçlarınıza güç ve parlaklık getirir.

Saç derisi masajını deneyin

Saç derisi masajı sadece saçlarınızı şekillendirmeye yardımcı olmaz, aynı zamanda kendinizi daha iyi hissetmenize de olanak tanır. Masaj yoluyla saç derisindeki kan dolaşımını uyarmak, saç tellerini şekillendirilebilir olmaya teşvik eder. Bunu duş sırasında şampuanınızı uygularken veya saç yağı kullanarak yapabilirsiniz. Emin olun, saçlarınıza zaman ayırdığınıza değecek.

Saçlarınızı eğitin

Zahmetsizce pürüzsüz ve şık bir stil için bir gece önceden saç tellerini eğiterek hazırlanın. Saçlarınızı nemlendirmek için Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Krem gibi bir ürün kullanabilirsiniz. Yeni Elidor 7’si 1 Arada Saç Güzelleştirici Krem, saçlarınızın ihtiyacı olan gerçek parlaklığı, güçlü saçları ve besleyiciliği tek bir üründe sunuyor. Saçınızın uzunluğuna göre fındık büyüklüğünde ürünü avucunuzun içine sıkın ve yayın. Saç diplerine değdirmeden nemli saçlarınızın boy ve uçlarına uygulayın. Ardından saçlarınızı kulaklarınızın arkasından Fransız örgüsü yapın veya direkt toplayın. Sonuçta saç kökleri ve saç tellerini yüzünüzün etrafında pürüzsüz hale getirin. Bu sayede saç telleri ertesi gün daha uyumlu olacak ve daha kolay şekil alacak.

Saç ayrımını değiştirin

Sadece saç ayrımınızı değiştirerek minimum çabayla görünümünüzü yükseltebilirsiniz. Daha dengeli ve doğal bir görünüm için saçlarınızı ortadan ayırın. Hacimli göstermek isterseniz saçlarınızın çoğu başınızın tepe noktasına düşecek şekilde yandan ve kulağınıza daha yakın ayırmayı deneyin. Saç ayrımını belirli aralıklarla değiştirdiğinizde daha taze ve sağlıklı saç telleri göreceksiniz. Çünkü onlar genellikle yıpratıcı unsurlara daha az maruz kalırlar.

Isı ile şekillendirmeyi atlayın

Bir gecede ısı olmadan saçlarınızda muhteşem dalgalar yaratmanız mümkün. Bunun için öncelikle Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi veya Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi ile düz veya dalgalı saçlarınızı hazırlayın. Avucunuza saçınızın boyuna göre yeterli miktarda ürünü alıp saç diplerine değdirmeden saç uçlarınıza eşit dağıtarak kullanabilirsiniz. Ardından uzun ipek bir fular veya yumuşak, pamuklu bir tişörtü şeritler halinde kesin. Sonra bunu saç boyunca bükerek yukarıda tutturun. Geleneksel bir yöntem olsa da işe yaradığı bir gerçek. Bu yolla aslında kendinize bigudiler hazırlamış olacaksınız. Sabah uyandığınızda saçlarınızı açın ve doğal dalgalı görünümün tadını çıkarın!

Derinlemesine temizleyin

Her zaman kolay şekil alan saçlar için onları yağ, kir ve ürün birikintilerinden temizlemek büyük önem taşıyor. Saçlarınızı şampuanlamak için öncelikle saçlarınızın yeterince ıslandığından emin olun, saç tipinize uygun bir şampuan ile saç derinize masaj yapın ve ardından suyun akış yönünde saç boyunca durulayın. Bu derinlemesine temizlik, saç kreminin emilme aşamasını belirler. Böylece saçlarınıza etkili şekilde işleyerek hayal edilen görünüme ulaştırır.