0

Yaz tatili her ne kadar tüm yıl beklenen keyifli bir zaman dilimi olsa da bu süreçte saç sağlığınızdan bir şeyler kaybediyor olabilirsiniz. Güneş ve deniz tuzu size çok iyi geliyor olabilir ama saçlar için aynısını söyleyemeyeceğiz. Çünkü deniz, kum, klor ve güneş dörtlüsü onların en büyük düşmanlarından. Ayrıca sıcak havalar sebebiyle saçları sürekli toplamak da onlara zarar verebiliyor (Ayrıca sıcak havalarda yapabileceğiniz saç modellerini keşfedin). Neyse ki yarattıkları hasarı, doğru bakım uygulamaları ile yaz sonunda onarmak mümkün.

Yaz Sonu Saç Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik Yaz Sonu Saç Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Yazın saçlarımız nasıl zarar görür?

Genellikle mevsim geçişlerinde başımıza geldiğini düşünsek de saç dökülmesi yazın da sık yaşanan bir durum. Güneş hem saç tellerine hem de saç derinize ciddi zararlar verebilir. UV ışınlarına maruz kalan saç kökleriniz tahribata uğradığında, büyümek ve sağlıklı olmak için ihtiyaç duyduğu hayati besinleri saç uçlarına iletemez. Hatta depolamakta bile zorluk çeker. Bu da direkt olarak saç köklerini etkiler. Kökleri kendine yetemeyen saç, zamanla dökülür. Ayrıca yazın deniz, klor ve kum gibi dış etkenler saç dibinde birikme yapabilir. Saç derisindeki kalıntılar düzgün temizlenmediğinde ise yine saç köklerine baskı uygular ve düzgün çalışmalarını engeller. Bununla birlikte yazın saç renginizin açılması da aslında sağlıklı değildir. Çünkü bu, aynı zamanda saçın incelmesine ve kurumasına neden olur.

Yaz Sonu Saç Bakımı-3 - Saç Bakım Güzellik Yaz Sonu Saç Bakımı-4 - Saç Bakım Güzellik

Yazın, saçlarda yarattığı tahribatı nasıl onarabiliriz?

Yaz sonunda ilk olarak yıpranmış saç tellerinden kurtulun. Yani saç stilistinizden randevu alarak kırıklarınız için gerekeni yapın.

Kırıklarınızdan kurtulduğunuzda saçlarınıza arındırıcı bir kür uygulamak, ardından onarıcı bir bakımla ilerlemek önemli. Saçlarınızı iki hafta boyunca haftada bir defa TONI&GUY Yoğun Arındırıcı Şampuan yardımıyla hasardan arındırmayı deneyin. Saç diplerinizde tahmininizden daha fazla birikmiş şeyle şehre döndüğünüze emin olabilirsiniz. Bu haftaların kalanında ise TONI&GUY Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan ve Bakım Kremi ile denge sağlayabilirsiniz. İki hafta sonunda saç bakım rutininize TONI&GUY Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Maske’yi de dahil edebilirsiniz.

Ayrıca Saç Taramak Onu Daha Parlak Yapar mı? yazımız ilginizi çekebilir.