0

Bazıları saçları üst üste 100 kez taramanın daha parlak olmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Gelmiş geçmiş en tuhaf saç mitlerinden biri olan bu konu hakkında aklınızda sorular oluşmuş olabilir. Peki, gerçekten saçlarınızı fazla taramanız daha fazla parlamalarını sağlayabilir mi?

Maalesef doğru cevap: Hayır. İster sık kıllı bir fırça ister dişleri aralık bir tarak, saçınızı taramak için kullandığınız malzeme ne olursa olsun, bu kadar sık saçlarınızın arasından geçmesi onları sadece kırar, yıpratır hatta döker.

Saçı Taramak Onu Daha Parlak Yapar mı?-1 - Saç Bakım Güzellik Saçı Taramak Onu Daha Parlak Yapar mı?-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçınızı günde 100 kez değil, sadece 4 kere taramak bile daha daha donuk gösterebilir. Bunu yaparak saçınızın doğal parlaklığını söndürürsünüz.

Saçlarınızın olduğundan daha parlak görünmesi için uygulayabileceğiniz daha makul çözümler var. Mesela, ışıltı spreyi... TONI&GUY Nemlendirici & Parlaklık Verici Sprey'i saçınızın orta kısımlarına ve uçlarına uygun mesafeden sıkın. Parmaklarınızla karıştırın. Şimdiden hazırsınız! Eğer fönlü saçlarınıza uygulayacaksanız sonrasında hafifçe tarayabilirsiniz.

Ayrıca Yaz Sonu Saç Bakımı yazımız ilginizi çekebilir.