0

Saçlarınızın yeterince güçlü ve hacimli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Doğru saç kesimi, doğru ürünler ve birkaç şekillendirme tüyosu ile saç hacimlendirme artık çok kolay. Böylece saçınızı canlandırabilir, arzu ettiğiniz hacimli görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-1 - Saç Bakım Güzellik En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Ürün seçiminiz önemli!

Konu, saç hacimlendirme olduğunda doğru şampuanı seçmek ve onu düzenli olarak kullanmak oldukça önemli.

Bu noktada saçlarınızın gün boyu hacimli kalması için, saç bakım rutininiz arasına, nar çekirdeği yağı ve C vitamini içeren ağırlaştırmayan formüllü Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar By Elvin Levinler serisi ürünlerini ekleyebilirsiniz.

Volümlü saç nasıl yapılır?

Peki, saçınıza uygun ürünleri seçtikten sonra, doğru uygulamanın nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

Duş Öncesi Bakım: Gün Boyu Hacimli Saçlar Süper Saç Maskesi by Elvin Levinler’i duştan önce kuru saçlarınıza uygulayın ve 5 dakika bekletin.

Duşta Bakım: Saçlarınızı maskeden arındırmak için, Gün Boyu Hacimli Saçlar Şampuanı by Elvin Levinler’i saçlarınıza dökün ve masaj yaparak iyice köpürtün. Ardından ılık su ile iyice durulayın. Bakım kremi tercihinizi de yine aynı seriden Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Kremi by Elvin Levinler’den yana kullanın. Saç boy ve uçlarınıza eşit miktarda uygulayın ve yine ılık su ile iyice durulayın.

Duş Sonrası Bakım: Saçlarınızın bakım maskesini ve temizliğini tamamladınız, şimdi sıra temiz saçlarınız için yapabileceklerinize geliyor. Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Yağı by Elvin Levinler’i avucunuza 3-4 pompa sıkın saçınızın ortalarından uçlarına doğru uygulayın.

İşte hazırsınız! Şimdi, kurutma aşamasına geçebilirsiniz.

En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-3 - Saç Bakım Güzellik En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı doğru şekilde kurutun

Saç hacimlendirme konusunda başarıyı yakalamak için saçınızı yıkadıktan sonra, ıslak saçlarınızı öne doğru atın ve  parmaklarınızı tarak gibi kullanarak nazikçe tarayın. Saç kurutma makinesi tercih ediyorsanız, düşük ısıda kullanmaya özen gösterin ve kurutma makinesini aşağı doğru tutarak değil, saçlanızın uçlarından yukarı doğru tuttuğunuz bir pozisyonda kullanın. Bu uygulamalar ile saçlarınızın iki katı bir hacim kazandığını göreceksiniz.

En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-5 - Saç Bakım Güzellik En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Saç kesiminizi değiştirin

İnce saçlar fizik kanunları gereği ne kadar uzun olursa o kadar ağırlaşır ve  sönük görünür. Saçınızın uzunluğunu köprücük kemiğinin üzerinde tuttuğunuz katlı bir kesim saçınıza hem hareket hem de boyut katar. Bob ve küt modeller de saçlarınızın daha gür gözükmesini sağlayan saç modelleri arasında.

Tabii siz yine de yüzünüze en uygun saç kesimi için profesyonel bir saç artistine danışmayı da unutmayın.

Bonus: Saçınıza biraz renk katmak da saç hacimlendirme konusunda size yardımcı olabilir. Ombre, babylight, balyaj gibi seçeneklere de bir şans verebilirsiniz.

En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-7 - Saç Bakım Güzellik En Etkili Saç Hacimlendirme Yöntemleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı farklı yerden ayırın

Her zaman aynı modeli verdiğiniz saçlar bu ayrıma alışarak sönükleşir. Saç hacimlendirme için saçlarınızı alışık olmadığı bir yerden ayırarak tutamların eğildiği yöne karşı çıkabilirsiniz. Bu, saçlarınızın olduğundan daha gür görünmesini sağlar.

Ayrıca saçı sıkı toplamak dökülme yapar mı, öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Saçlarınızı gürleştirecek doğal yağlarla tanışmak için ise Saç Gürleştiren 6 Doğal Yağ yazımızı ziyaret edin.