0

Saç sağlığı söz konusu olduğunda kış mevsimi bize karşıdır. Çünkü düşük sıcaklıklar saç derinizi ve saç tellerinizi kurutabilir. Ayrıca sürekli ısı ile kurutma ve şekillendirme, saç tellerine zarar vererek ürün birikmesine neden olabilir.

Yediklerimizin de saçlarımız üzerinde büyük etkisi var. Kısaca saç sağlığı aslında içeriden başlar ve siz onları ihmal ettikçe saç dökülmesi, saç incelmesi, yavaş uzama, saç hacminde azalma, matlık gibi çeşitli problemler baş gösterebilir. Neyse ki doğru ve basit saç bakımı uygulamalarıyla saçlarınızı içten dışa tazelemeniz mümkün.

Saçlarınızın Canlanması İçin Nihai Rehber-1 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızın Canlanması İçin Nihai Rehber-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç tipinize uygun ürünleri doğru miktarda kullanın

Eğer saçlarınız kuru ve kıvırcıksa nem oranı yüksek ürünler kullanmanız gerekir. Saçlarınızı canlandırmak için saç özelliklerinize uygun ürünler kullanmanız son derece önemli. Ayrıca şampuan seçerken sağlıklı saç uzamasını destekleyen bir içeriği tercih edin. Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar için Şampuan, biotin içeren özel formülüyle saçlarınızı dipten uca besler, uzarken kırılmaları önler; böylece daha güçlü ve dolgun görünen saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saç uzmanları, çoğu saç tipi için kuruş büyüklüğünde şampuan, saç kremi ve şekillendirme ürünlerinden yararlanılması gerektiğini söylüyor. Çok fazla ürün kullanmanın ise saç sağlığı üzerinde herhangi bir olumlu bir etkisi bulunmuyor.

Saç yıkama sıklığı ve yönteminizi yeniden gözden geçirin

Saçlarınız ıslakken kırılmaya karşı daha hassas bir hal alır. Sık şampuanlama ve çok sıcak su ile yıkama gibi yapılan yaygın hatalar, saçlarınızı yıpratabilir. Eğer çok yağlı bir saç deriniz yoksa saçlarınızı haftada bir veya iki kez yıkayın. Ayrıca saçlarınızı ne kadar az yıkarsanız o kadar az sıklıkta şekilendirme ürünü uygulamanız gerekir. Saçlarınızı yıkarken kir ve yağdan arınması için saç derinize nazikçe masaj yapın.

Saçlarınızın Canlanması İçin Nihai Rehber-3 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızın Canlanması İçin Nihai Rehber-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı doğru şekilde tarayın

Sık ve yanlış saç taramak veya saç tararken çok sert hareket etmek saçlarınıza zarar verir ve elektriklenmiş, kırılmış saç uçlarına neden olur. Parlak, sağlıklı ve karışmayan saçlar için onları sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce; her seferinde bir dakika olmak üzere günde iki kez taramalısınız. Ayrıca saçları kökten uca doğru taramak da saçlarınızı yıpratır. Bu yüzden özellikle uzun saçlarınız varsa her zaman saç uçlarından taramaya başlayın.

Doğal içerikli bakım yağlarından destek alın

Bazı doğal yağlar saçlarınızı besler, canlandırır ve daha yumuşak olmalarını, daha kolay taranmalarını sağlar. Bu tür yağları, saçlarınızı yıkadıktan sonra kullanarak onlara kolay şekil verebilir ve sağlık katabilirsiniz. Elidor Saç Bakım Yağları’ndan destek almaya ne dersiniz? Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Yağı by Elvin Levinler, nar çekirdeği yağı ve C vitamini içeren ağırlaştırmayan formülü ile saçlarınıza canlılık ve dolgunluk kazandırır. Elidor Güçlü Saç Uçları için Hindistan Cevizi Saç Yağı, Hindistan Cevizi yağı içeren formülüyle saçlarınıza güç ve parlaklık verir. Elidor Kalın ve Gür Avokado ve Üzüm Çekirdeği Saç Yağı ise avokado ve üzüm çekirdeği içeren ağırlaştırmayan formülüyle saçlarınıza güç ve dolgunluk katar.

Saçlarınızın Canlanması İçin Nihai Rehber-5 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızın Canlanması İçin Nihai Rehber-6 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı düzenli olarak kestirin ve onlara nasıl bakım yapacağınızı öğrenin

Araştırmalar saçlarınızı düzenli olarak kestirmenizin genel saç sağlığını destekleyici bir etkisi olduğunu gösteriyor. Bir sonraki saç kesimi randevunuzu ayarlamak için bölünmüş saç uçlarına sahip olmayı beklemeyin. Eğer uzun saçlara sahipseniz her 6-8 hafta arasında saçlarınızı yeniden kestirmeniz gerekiyor. Kısa saçlarınız varsa bunu her 4-6 haftada bir yapın.

Ayrıca saç uzmanınızdan onlara nasıl bakım yapacağınız hakkında da yardım alabilirsiniz. İdeal bir saç bakım rutini, en basit haliyle saç tipine uygun bir şampuan, saç kremi ve belli aralıklarla uygulanabilecek destekleyici ürünlerden oluşur. Saç tipi ve ihtiyacınıza yönelik doğru ürünleri seçmek için Elidor’un birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik ürünlerini keşfedin.