0

Bu minik turuncu meyveyi hem yiyip hem güzellik rutininize dahil ettiğiniz bir senaryo düşünün. Kayısı çekirdeğinin partiküllerini genellikle peeling’lerde, ölü derilerden kurtulmamızı sağlayan bir ajan olarak görüyoruz. Kayısı çekirdeği peeling’leri cildi arındırma konusunda oldukça başarılılar.

Tabii yine, kararında kullanıldıklarında. Mesela, haftada bir defa…

Saç Bakımınıza Ekleyin: Kayısı Yağı-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Bakımınıza Ekleyin: Kayısı Yağı-2 - Saç Bakım Güzellik

Peki, kayısı yağının faydaları neler?

Kendisi bir E Vitamini, A Vitamini ve antioksidan deposu. Cilt tarafından hızlıca emiliyor ve ağırlık yapmıyor. E Vitaminiyle muhteşem bir nemlendirme takviyesi yaparken A vitaminiyle yaşlanma karşıtı etki gösteriyor. 

Kayısı yağı saçlara nasıl etki ediyor?

Kayısı yağının saçlarınıza etkisi, nem verme yoluyla oluyor. E Vitamini, gücünü saçlarınızda gösteriyor. Saç uçlarınızı onarıp yumuşatıyor; saçlarınızı daha sağlıklı gösteriyor. 

Kayısı yağını saç diplerinize uyguladığınızda egzama, kepek gibi problemlere iyi geldiği biliniyor. Kuru saç dibini nemlendiren kayısı yağı, saçların da daha sağlıklı uzamasına da yardımcı oluyor.

Saç Bakımınıza Ekleyin: Kayısı Yağı-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Bakımınıza Ekleyin: Kayısı Yağı-4 - Saç Bakım Güzellik

Kayısı yağını saç bakımınıza nasıl dahil edebilirsiniz? 

Kayısı yağını çok hafif bir sıcaklığa getirip saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sıcaklık ve masaj kan dolaşımını artırarak, saç derisine daha derinlemesine etki ediyor.

Saç dibine uyguladığınız kayısı yağını ardından uçlara yedirin ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Dilerseniz bir gece uyuyabilirsiniz.

Kayısı yağını saç bakım ürünlerinize de bir damla olacak şekilde damlatarak da kullanabilirsiniz.