0

Keratin, mikro, boncuk, medikal... Kaynak çeşitleri her geçen gün çoğalıyor ve daha kullanışlı hale geliyor. Ancak yine de emek istiyor. Saçlarınızı daha uzun ya da gür göstermek için tercih ettiğiniz kaynak saç, düzgün kullanıldığında ve bakımı yapıldığında 6 aya kadar kullanım süresi olan, kalıcı bir uygulama. 

Ancak kendisi epey nazlı. 

Kaynak saç kış aylarında daha çok öneriliyor çünkü kendi saçınıza uygulandığı bölgeler, materyali ne olursa olsun, güneşten ve sıcaktan olumsuz etkilenebiliyor. Kaynak saç hakkında bilinmesi gerekenler, elbette bunlarla sınırlı değil...

Nasıl Yapılır: Kaynak Saç Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Yapılır: Kaynak Saç Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaynaklarınızı taktırdığınız an ve o gece uyumanız biraz zor olabilir zira başınızda hiç alışık olmadığınız ağırlıklarla karşılaşacaksınız. Duruma alışmak için kendinize bir gün verin. Eğer rahatsızlığınız devam ediyorsa, saç uzmanınıza gidip kaynakların sıkılığını kontrol ettirin.

Bu saçlar, saç kökünüzden bir parmak alta uygulanmalı; çok yukarı ve sıkı uygulanan kaynaklar saçınızda kopmaya ve ekstra ağırlığa neden oluyor. Uyumadan önce saçlarınızın karışmaması için de at kuyruğu yapmanız öneriliyor. 

Nasıl Yapılır: Kaynak Saç Bakımı-3 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Yapılır: Kaynak Saç Bakımı-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçınızı yıkarken çok sıcak sudan kaçınmalı, saç kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. TONI&GUY Keratin Aktif Teknolojili Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Kremini kullanabilirsiniz. Şampuanlamayı normal bir şekilde yaptıktan sonra kremi saç boy ve uçlarınıza uygulamanız kafi.

Kaynak saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru yavaş yavaş tarayın. Tararken yumuşak kıllı bir fırça kullanırsanız saç diplerinizi de yıpratmamış olursunuz.

Nasıl Yapılır: Kaynak Saç Bakımı-5 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Yapılır: Kaynak Saç Bakımı-6 - Saç Bakım Güzellik

Son yıllarda trend listesine giren aşırı uzun saçlar tüm ünlülerin en az bir kere denediği bir stil. Eğer yaz yaklaşırken siz de kaynaklarınızla birlikte saçlarınızı iyice uzatmak isterseniz, yukarıda sıraladığımız noktalara dikkat edin deriz. Bu arada kaynaklarınızın bakımı ve kontrolü için her ay bir defa saç uzmanınıza gitmeyi unutmayın. 

Birkaç saç şekillendirme tüyosuna ihtiyacınız varsa; uzun saçlara en çok yakışan modellerden olan atkuyruğundan ilham alabilirsiniz. Ensede, başınızın ortasında ya da en tepede toplayarak elde edebileceğiniz at kuyruğunun daha bir çok seçeneği de var.