0

Kaynak saç, özellikle klipsler saç derisinden göründüğünde, renk saçın geri kalanıyla tam olarak uyuşmadığında veya uzunluğu Rapunzel’inkiyle rekabet ettiğinde kötü bir görünüm yaratabilir. Hatta tüm bunlar yüzünden kötü bir üne sahip olduğunu bile söyleyebiliriz. Ancak günümüzde var olan yenilikçi uygulama yöntemleri sayesinde kaynak saç ile de kaliteli ve doğal görünen saçlara sahip olmak mümkün. İyi haber: Doğru bir şekilde yapıldığında hiç kimse saçlarınızda kaynak saç olduğunu bile bilmek zorunda değil.

Eğer siz de çeşitli nedenlerle saçlarınıza kaynaklar ekletmek istiyorsanız konuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler-1 - Saç Bakım Güzellik Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler-2 - Saç Bakım Güzellik

Kaynak saç nedir?

Kaynak saç, sıklıkla saçları kısa veya seyrek olan kadınların kullandığı bir saç uzatma yöntemi. Bu yöntemle kısa saçlarınızın daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayabilir, saçlarınızdaki boy farklılıklarını kapatabilir veya renkli kaynak saçlarla saçlarınızda kimyasal olmadan değişiklik yapabilirsiniz.

Kaynak saç çeşitleri neler?

Konu kaynak saç olduğunda karşınıza birden fazla yöntem çıkar. Bunlar tamamen kişinin isteğine ve beklentilerine göre belirlenir. Elbette bu noktada kuaförünüzden fikir almanızda fayda var. En fazla kullanılan kaynak çeşitlerini keşfetmek için okumaya devam edin.

Keratin kaynak

En sık tercih edilen kaynak çeşidinin keratin kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntem size yaklaşık 3-4 aylık güzel saçlar vadeder. Saça zarar verebilecek geleneksel bir ısı uygulaması yerine, keratini (bir yapıştırıcı) bir saniyede katıdan sıvıya ve tekrar katıya dönüştüren bir ultrason teknolojisi kullanılarak uygulanır. İşlem yaklaşık iki saat sürer ve sık egzersiz yapan, yüzen, genelde saçlarını toplayan kadınlar için oldukça ideal olabilir.

Mikro saç kaynak

Kaynak saç yaptırmayı düşünen çoğu kişi “Mikro saç kaynak nasıl yapılır” merak ediyor. Mikro saç kaynak, diğerlerine kıyasla yeni bir yöntem. Dünya genelinde kaynak saç alanında kullanılan son tekniklerden biri olarak tanımlanmakta. İnce tutamlar kullanılarak yapılır, kullanımı da son derece kolay ve sağlıklıdır.

Boncuk kaynak

Halka veya boncuk kaynak olarak bulunan bu yöntem pratik, kolay ve hızlı yapılışı sebebiyle sıkça tercih ediliyor. Hızla çıkarılıp takılabildiği ve bu sırada saça zarar vermediği için bazı kuaförler tarafından sıkça önerilir ve uygulanır.

Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler-3 - Saç Bakım Güzellik Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaynak saç ne kadar süre kullanılır?

Kaynak saçın kullanım süreleri, uygulandığı yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir. Kaynak saç yaptırmadan önce, uygulanacak yöntem hakkında kuaförünüzden bilgi almayı ve bunun gibi soruları sormayı unutmayın.

Evde kaynak saç nasıl takılır?

Halka veya boncuk kaynak saç gibi yöntemlerde saçlarınızdaki eklemeleri evde kolayca çıkarabilirsiniz. Ancak farklı kaynak saç yöntemleri, farklı uygulamalar gerektirir; örneğin bazılarını sadece kuaförünüz çıkarabilir. Evde kendi başınıza çıkarmanız saçlarınızın zarar görmesine yol açabilir.

Kaynak saç döker mi?

Doğru bir şekilde uygulanan kaynak saç, saçlarınıza zarar vermez. Dolayısıyla dökülme sorununa yol açmaz. Hatta kaynak saç sayesinde daha gür ve hacimli görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler-5 - Saç Bakım Güzellik Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaynak saç bakımı nasıl yapılır?

Kaynak saçın birçok farklı çeşidi olduğunu açıkladık… Yine de tüm kaynak saç eklentilerinin özel bir bakıma ihtiyacı olduğu bir gerçek. İşte kaynak saç bakımı konusunda göz önünde bulundurmanız gerekenler:

  • Saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Kaynak saçlar aşırı ısıya maruz kaldığında zarar görebilir. Bu nedenle saçlarınızı ılık suyla yıkamalı, kuruturken de yüksek ısıdan kaçınmalısınız.
  • Kaynak saç bakımı konusunda saç kremi kullanımı özellikle önemli. Çünkü kaynakların zarar görmemesi için saçlarınızı nazikçe taramalısınız. Saçlarınıza ipeksi yumuşaklık kazandıran bir saç kremi ile bunu sağlamak mümkün. Elidor Kırmızı Yosun Özü Saç Kremi’ni deneyin. Kırmızı yosun özü içeren formülü ile yıpranmış saçların bile yumuşacık ve göz kamaştırıcı olmasını sağlar.
  • Saçlarınızı uyurken de koruyun. İpek veya saten yastık kılıfları/boneler kullanın. Ayrıca saçların karışmasını, dolaşmasını önlemek için yatarken saçlarınızı gevşek bir atkuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz.
  • Saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru ve yumuşak bir saç fırçası ile tarayın. Böylece kaynak saç dolaşması nasıl açılır gibi sorulara yanıt aramak zorunda kalmazsınız.
  • Tüm kaynak saçlar, düzenli kuaför kontrolü gerektirir. Tercih ettiğiniz yönteme göre, kuaföre gitme sıklığınız değişir. Bu noktada kuaförünüzün önerisini dinleyin ve gerekli durumlarda bakımlarınızı aksatmayın.