0

Sanıyoruz her kadın hayatının bir dönemi saçlarını kızıl yapma fikrini düşünmüştür. Cesur, çekici ve havalı kızıl aslında içinde birçok tonu da barındırır ve bu sayede herkese yakışacak bir kızıl tonu mutlaka vardır. Önemli olan doğru kızıl tonunu seçmek. Bu sıralar gönlünüz bu renkten yanaysa, son zamanların trend rengi ateş kızıla ne dersiniz? Kızılın belki de en gösterişli tonu olan ateş kızılı saç hakkında tüm detaylar için okumaya devam edin.

Ateş Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Ateş Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Ateş kızılı saç nasıl bir renk?

Kızılın diğer tonlarına göre en parlak ve en canlı görünen ateş kızılı yine diğer tonlara göre daha koyu bir görünümdedir. Sıcak bir renk olan ateş kızılı, bu canlı ve ışıltılı görünüm nedeniyle de oldukça fazla tercih edilir. Üstelik sadece saç renginize değil enerjinize de canlılık katmasıyla bilinir.

Ateş kızılı saç rengi kimlere yakışır?

Konu ateş kızılı olunca, eğer beyaz tenliyseniz hiç düşünmeden deneyebileceğiniz saç renkleri arasında geliyor. Soğuk cilt tonunuza oldukça yakışacak bu saç renk aynı zamanda sofistike bir görünüm de yatıyor. Eğer buğday, esmer gibi koyu bir cilt tonunuz varsa, ateş kızıl kadar parlak bir renk yerine, koyu kızıl tonlarına ya da kestane kızıl, kahve kızıl gibi seçeneklere yönelmeyi de deneyebilirsiniz.

Ateş Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Ateş Kızılı Saç Rengi ve Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Ateş kızılı nasıl elde edilir?

Eğer bu rengi ilk defa deneyecekseniz bir uzmandan yardım almanızda fayda var. Saç boyandığında, asıl rengiyle orantılı olarak ton farklılıklarıyla karşılaşılabilirsiniz. Örneğin saçınız siyahsa, siyahtan daha açık olan kızılı elde etmek için belki de saçınızın bir işlemden geçmesi gerekebilir. Koyu tonlardan farklı renklere geçerken saçta genellikle açma işlemi uygulanır. Bu durumda saç 2. boyamada istediğiniz tonu tam anlamıyla size verebilir.

Eğer açık renk saçlarınız varsa, ateş kızılı bir boya alıp, evde kendiniz de boyayabilirsiniz. Tabii önce saçınızın bir tutamını boyayarak istediğiniz rengi alabiliyor musunuz kontrol etmekte fayda var. Eğer boyadığınız tutam hoşunuza giderse Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları ve Teknikleri yazımızdaki adımlardan da yardım alabilirsiniz.

Ateş kızılı saç modelleri

Eğer bu bilgiler ışığında ateş kızılı saç rengini denemeye karar verdiyseniz, onu en güzel gösterecek saç modeli önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

Açık ve dalgalı: Saç renginizi gösterecek akla ilk gelen model, açık bırakılmış dalgalı saçlar. Eğer saçlarınızın yapısı zaten dalgalı ise, duştan sonra biraz şekillendirici ile dalgalarınızı canlandırabilirsiniz. Düz saçlarınız varsa ısı ile şekillendirici aletler kullanmak saçlarınızı yıpratabileceği için maşa, fön makinesi gibi aletler kullanmadan önce Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Sprey kullanmayı ihmal etmeyin.

Açık ve düz: En az dalgalı kadar havalı bir diğer model de açık bırakılmış mükemmel düz saçlar olabilir. Saçınız hangi uzunlukta olursa olsun bu model ile saç renginiz ortaya çıkacak.

Örgü: Örgülerden yapılmış bir taç, saçınızın kenarına iliştirilmiş klasik ince örgü ya da uzun gür saçlarınıza ense hizasından yapılmış bir mısır örgü de mutlaka denemeniz gereken modeller arasında yer alıyor.

Bunların yanında, klasik bir atkuyruğu ya da ense hizasından yapacağınız salaş bir topuz da saç renginizin canlılığı ile bir bütün oluşturabilir.