0

Örgü saç modelleri uzun yıllardır her sezon trend saç modelleri arasında ilk sıralarda geliyor. Birbirinden farklı birçok seçeneği olan, kendinizden bir şeyler katabileceğiniz bu model düğün saçından, okula giderken yapılan modellere, akşam davetlerinden, ofis kombinlerine kadar birçok farklı ortama ve ana da uyum sağlıyor.

Eğer örgüden taçlar, iki yandan balıksırtı, kılçık gibi örgü modelleri size biraz uğraştırıcı geliyor ve daha pratik ve cool görünen modellerin arayışındaysanız, ince örgülü saç modellerini deneyerek farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Üstelik saçınız kısaysa bile bu ince örgülü saç modellerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İnce Örgülü Saç Modelleri: 6 Öneri-1 - Saç Bakım Güzellik İnce Örgülü Saç Modelleri: 6 Öneri-2 - Saç Bakım Güzellik

İnce örgülü saç modelleri

Konu örgü olunca ortaya deneyebileceğiniz birbirinden farklı birçok saç modeli çıkıyor. Saçınıza farklı bir hava katan ince örgüleri topladığınız saçlarınız arasına dahil edebilir ya da açık bıraktığınız saçların arasına ekleyerek de kullananabilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz birbirinden farklı ince örgülü saç modelleri

Aksesuarlı ince örgüler

Her saç modeline, farklı ve enerjik bir görünüm katmasıyla bilinen saç aksesuarlarından yardım alabilirsiniz. Özellikle 90’lı yıllarda popüler olan renkli saç boncuklarını hatırlıyor musunuz? Bu boncuklar yeniden trendler arasına girdi. Dalgalı ve açık saçlarınızın aralarına birkaç tane küçük örgü ekleyin. Bu örgüleri yaparken aralarına renkli boncuklardan eklemeyi de unutmayın. Bu aksesuar sizin için biraz fazlaysa, neon renklerde ince lastik tokalar edinebilir ve örgülerinizi bu tokalar ile bitirebilirsiniz. Saçınızı savurdukça aradan görünen neon renkli lastikler tarzına biraz farklılık katacak.

İnce balıksırtı örgü

En sevilen örgü modelleri arasında ön sıralarda olan balıksırtı, genellikle saçın tepesinden başlayıp tek bir örgü şeklinde yapılan model ve iki yandan olan model ile karşımıza çıkıyor. Balıksırtını daha ince şekilde uygulamaya ne dersiniz? Bunun için birkaç farklı modelden en sevdiğinizi seçebilirsiniz. Deneyebileceğiniz ilk model, festivallerde, yaz tatillerinde ve konserlerde en çok tercih edilen, saçın tepesinden başlayarak aşağıya doğru birkaç ince balıksırtı örgü. Sporcu örgü de denilen bu modeli yaparken örgüleriniz arasına renkli ipler de ekleyebilirsiniz.

Bu kulağa fazla uğraştırıcı geliyorsa, saçınızın yanından başlayıp diğer yanına doğru giden ince bir örgü ile taç da yapabilirsiniz.

İki yandan ince örgü

Geçen yazın trend saç modelleri arasında olan saçın önlerinde iki yandan yapılan ince örgüler mevsimin değişmesiyle popülerliğini kaybetmeyen trendler arasında. Özellikle saçınız kısaysa, severek uygulayabileceğiniz bu model için saçınızı ortadan ayırın. Yüzünüze düşen saç tellerinden sağ ve solda olacak şekilde birer ince örgü örün.

Saçınızın açıkta kalan kısmını, ister düz isterseniz de dalgalı şekilde kullanabilirsiniz. Biraz bakım ve parlak görünüm için Elidor Doğanın Enerjisi Avokado Özlü Saç Bakım Yağ’ını saç uçlarınıza uygulamayı da unutmayın.

İnce Örgülü Saç Modelleri: 6 Öneri-3 - Saç Bakım Güzellik İnce Örgülü Saç Modelleri: 6 Öneri-4 - Saç Bakım Güzellik

İnce örgülü atkuyruğu

Atkuyruğu da tıpkı örgü saç gibi her ana uyum sağlayan modeller arasında. Eşofmanınızı giyip koşuya çıktığınızda da saçınızı atkuyruğu yapabilirsiniz, bir akşam yemeğine giderken kırmızı rujunuzu sürdüğünüzde de. Eğer atkuyruğunuza biraz farklılık katmak istiyorsanız saçınızı tepeden topladıktan sonra kuyruk kısmına çok ince olacak şekilde birkaç farklı yerden örgüler ekleyebilirsiniz. Tabii bunun yanında saçınızın bir kısmına ince bir balıksırtı örgü örüp, geriye kalan saçlar arasına dahil ederek de atkuyruğunuzu hazırlayabilirsiniz.

Örgülerin örgüsü

Bu model için, saçınızı her zaman nasıl ayırıyorsanız o şekilde ayırın. Sağ ya da sol kulağınızın altında kalan saçlardan biraz alın ve bu kısımdaki saçları altı küçük ince örgü şeklinde örün. Saçınız kısaysa bu sayıyı azaltarak saç modelinizi burada tamamlayabilirsiniz. Eğer uzun saçlarınız varsa bu altı örgüyü iki-iki-iki şeklinde ayırarak daha kalın bir örgü yapın ve alttan sabitleyin. Saçınızın diğer kısmını ister düz ister dalgalı kullanabilirsiniz. Eğer dalgalar istiyorsanız Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendirici Krem’den bir miktar alın ve saçınıza uygulayarak elleriniz ile şekillendirin.

İnce örgülü yarım topuz

Salaş ve havalı bir görünümü olan örgülü yarım topuz, yapılması oldukça kolay saç modellerinden. Saçınızı kulağınızın üstünde bir hizadan ayırın. Başınızın tepesinden olacak şekilde yarım topuz şeklinde topladığınızı hayal edin. Bu kısımda saçın ön kısmına birkaç tane ince örgüler ekleyin. Örgüleri yukarıya doğru yaparsanız topladığınızda daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz. Şimdi bu ayrımı topuz olacak şekilde toplayın. Elinizle hafif çekiştirerek de salaş bir görünüm verin. Saçın açıkta kalan kısımlarına da ince örgüler eklemeyi ihmal etmeyin.