0

Hepimiz yumuşacık, pürüzsüz görünen ve ışıldayan bir cilt istiyor ve bu doğrultuda birçok bakım rutini uyguluyoruz. Mükemmel bir cilt herkes için farklı şeyleri ifade ediyor olabilir. Kimimiz gözeneklerimizi küçültmek için uğraşıyor, kimimiz siyah nokta maskelerinden vazgeçemiyor kimimiz ise ölü derilerden kurtulmak için peeling yapıp duruyoruz.

Bazı makyaj ve bakım tüyoları ile arzu ettiğiniz yumuşacık, kremsi bir dokuya sahip o cilde sahip olabilirsiniz.

Yumuşacık Bir Cilt İçin Makyajdan Bakıma Püf Noktaları-1 - Saç Bakım Güzellik Yumuşacık Bir Cilt İçin Makyajdan Bakıma Püf Noktaları-2 - Saç Bakım Güzellik

Cilt sağlığınız için dikkat etmeniz gerekenler

Pürüzsüz bir görünüm elde etmenin ilk adımı cildinizi sağlıklı tutmaktan geçer. Düzensiz ve sorunlar yaşayan bir cilt aşağıdaki faktörler sonucunda bunlarıyaşıyor olabilir.

UV hasarı: Güneşten gelen zararlı ışınlar ciltte yaşanan problemlerin en büyük sorumlularından biri olarak kabul edilir. Cildinizi UV ışınlarından korumadığınızda ince çizgilerinin görünümünde artış, kırışık ve cildinizde renk değişiklikleri meydana gelebilir. Bu yüzden evden çıkmadan önce, her mevsim mutlaka bir SPF kullanmayı alışkanlık haline getirin. Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı olur. Işıltılı bir cilt için cildinizin antioksidan kapasitesini %80 arttırır.

Beslenme düzensizliği: İşlenmiş gıdaları aşırı tüketmek, şeker, karbonhidrat gibi gıdalar ciltte pürüz ve bozulmalara neden olabilir. Bazı besinler cildin yağlanmasına ve sivilce artışına da etki eder. Bol sebze ve meyve tüketerek, cildinize iyi gelecek besinleri beslenme rutininize eklemeyi ihmal etmeyin. Ayrıca gün içinde cildinizin içerden nemlenmesini sağlamak için de bolca su tüketin.

Uyku eksikliği: Yeterince uyumamak, psikolojinizden sağlığınıza sizi olumsuz etkileyebilir. Düzenli bir uyku rutini oluşturmak ve her gece 8 saat kadar uyumak cildiniz için de oldukça önemli. Uykunuzu alamadığınızda yüzünüzde şişlik, göz altı torbası ve göz altlarında kararmalar yaşayabilirsiniz.

Fazla alkol ve tütün tüketmek: Alkol ve tütün cildi yaşlandıran, ince çizgi görünümünü arttıran ve kırışıkların ortaya çıkmasına neden olan durumların başında sayılır. Sağlığınız ve cilt sağlığınız için alkol ve tütün tüketiminizi sınırlandırın.

Ayrıca cildin temiz olması ve ürünlerin cilde daha iyi nüfuz edebilmesi için yüzünüzü günde iki kez yıkamanız da etkili bir bakımın önemli aşamalarından. Simple’ın nazik temizleyicilerle dolu makyaj suları ve yüz yıkama jellerinden yardım alabilirsiniz. Gün içinde yüzünüzü nemlendirmeyi de ihmal etmeyin.

Yumuşacık Bir Cilt İçin Makyajdan Bakıma Püf Noktaları-3 - Saç Bakım Güzellik Yumuşacık Bir Cilt İçin Makyajdan Bakıma Püf Noktaları-4 - Saç Bakım Güzellik

3 Adımlı ten makyajı uygulamasını deneyin

Makyaj yapmak cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmasa da bazı anların en büyük kurtarıcılarından biri olabilir. Makyajınızda dudak ve göz kısımlarına daha fazla ilgi çekerek ten makyajınızın kusursuz görünmesi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1: Bir baz ile başlayın

İşe cildinizi hazırlayarak başlarsanız ten makyajınızı daha rahat uygulayabilirsiniz. Primer’lar ciltteki ince çizgi görünümünü yumuşatma, gözenek görünümünü azaltma, cilt tonunu ve parlaklığını eşitleme gibi noktalara yardımcı olur. Ayrıca kullandığınız kapatıcı ile cildinizin gün boyu nefes almasına da olanak sağlar.

Adım 2: Hafif bir baz ve üstüne kalın bir fondöten uygulayabilirsiniz

Astardan sonra önce hafif bir kapatıcı uygulayarak cildinizdeki pürüz ve renk eşitsizliklerini giderebilirsiniz. Burada renkli bir güneş koruyucu krem de tercih edebilirsiniz. Bazı uyguladıktan sonra birkaç dakika cildinize iyice oturmasını bekleyin. Ardından daha kalın bir yapıda ve tercihinize göre mat ya da daha yağlı bir fondöten kullanarak makyajınızı yapın.

Adım 3: Pudra ve sabitleyici ile bitirin

Pürüzsüz, doğal görünümünüzü tamamlamak için yüzün parlamaya meyilli bölgelerine hafif bir pudra uygulayın. Zaten iki kat renkli kapatıcı uyguladığınız için pudrayı transparan bir formda seçmeniz önemli. Aşırı kuru bir cildiniz varsa pudra aşamasını atlayabilirsiniz. Pudra kuru cildin daha düzensiz görünmesine ve özellikle göz çevresindeki ince çizgilerin vurgulanmasına neden olabilir. Son aşama olarak makyajınızın kalıcılığını sağlamak için sabitleyici bir sprey uygulayın.