0

Koku karışımı. Parfüm kombinasyonları. Ne derseniz bilemiyoruz ancak, iki veya daha fazla kokuyu birbirine karıştırma sanatı, kişisel bakımına özen gösteren ve kokunun gücünden haberdar olan beyler tarafından yıllardır kullanılan bir yöntem. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, gerçekten eşsiz bir koku yaratmak için bu ipuçlarından yararlanın. Sonuçta, imzası niteliğinde bir kokuya sahip olmayı ve onunla akılda kalmayı kim istemez ki?

İmza Kokunuzu Nasıl Oluşturursunuz?-1 - Saç Bakım Güzellik İmza Kokunuzu Nasıl Oluşturursunuz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Faydaları neler?

Özel bir koku, sadece duyulara hitap etmez; aynı zamanda insanların kişiliğini anlatır. Bir düşünün; bazı kokular gerçekten de duyduğunuz anda size “o insanı” hatırlatmıyor mu? Bir başka deyişle sevdiğiniz kokuları harmanlamak, kişiliğinizi ve nasıl hissettiğinizi yansıtmak için imza bir koku yaratırsınız.

Kokuları nasıl harmanlarsınız?

Kokuları harmanlamak, iki parfümü doğrudan üst üste püskürtmek anlamına gelmez. Üst üste binen kokularla kafaları karıştırmak istemezsiniz. Bu, daha duştan çıktığınızda kokulu bir losyon sürdüğünüz anda başlar. Bizce en kısa yolu bileklerinize ve boynunuza başka bir koku kullanmak. Size özel kokunuzu oluşturmak için farklı kombinasyonlarla oynayın ve denemekten korkmayın. Unutmadan; genel bir kural olarak, ağır kokular önce sıkılmamalı; böylece daha hafif emsallerini etkisiz hale getirmemiş olurlar.

İmza Kokunuzu Nasıl Oluşturursunuz?-3 - Saç Bakım Güzellik İmza Kokunuzu Nasıl Oluşturursunuz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Hangi kokular birlikte iyi gider?

Kokuları en iyi şekilde nasıl harmanlayacağınızı öğrenmek için önce kokulardaki farklı katmanları anlamalısınız. Bir parfümdeki en üst nota, ilk sıktığınız anda hemen kokladığınız şeydir ve genelde canlı ve taze notalardan oluşur. Orta nota, kokunun kalbidir; daha sıcak ve yumuşak olur. Son olarak alt nota, üst notalar kaybolduktan sonra gelişen ve sizde saatlerce kalan kokudur.

Daha önce hiç birden fazla kokuyu bir arada kullanmadıysanız, ortak bir notaya sahip iki kokuyu veya iki zıt kokuyu birleştirmeyi deneyin. Çünkü bu konuda doğru ya da yanlış yok. Elbette parfüm tasarlamak bir profesyonel iş; hatta başlı başına bir sanat. Yine de kokunuzu bir duyguya dönüştürme konusunu sizden iyi kimse bilemez, kendiniz için ideal kombinasyonu deneyerek oluşturabilirsiniz.

Hangi kokuları birlikte kulanmamalısınız?

Sevdiğiniz kokuları bir düşünün... Onlarla dolu bir koku koleksiyonu oluşturarak ve onları birlikte kullanarak aslında deneme yanılma yöntemiyle imza kokunuzu oluşturmanız mümkün. Aslında tamamen özgürsünüz. Sadece çok sert ve ağır olan iki kokuyu birlikte kullandığınızda bunaltıcı bir etki ortaya çıkabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

İmza Kokunuzu Nasıl Oluşturursunuz?-5 - Saç Bakım Güzellik İmza Kokunuzu Nasıl Oluşturursunuz?-6 - Saç Bakım Güzellik

Son ipucu!

Kokunuzun hayal ettiğiniz dili konuşması için gereken zamanı ayırın. Başka bir ifadeyle, sabırlı olun ve deneyerek biraz eğlenin! Axe, hemen bugün olmak istediğiniz kişi olmanıza yardımcı olabilecek geniş bir bakım ürünü yelpazesine sahip. Gelin, birlikte keşfedelim:

Axe gündelik parfüm: Sıcak çikolata, kehribar ve kırmızı biber; baharatlı meyve, kakule ve frezya, sedir ağacı, silhat ve miskotu nüansları... Hangi tür kokuları severseniz sevin, sizin için bir parfüm mutlaka bulacaksınız. Ayrıca Axe cep parfümleri sayesinde benzersiz koku kombinasyonlarının mükemmel uyumunu her an yanınızda hissedebilirsiniz.

Axe deodorant: Ter kokusunu maskelemeden durduran Axe deodorantlarının etkileyici koku seçenekleri; gün boyu harika kokarak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Ayrıca Kokunuzu Öne Çıkarmanın Yolları ve Erkekler İçin Asimetrik Saç Modelleri yazılarımız da ilginizi çekebilir.