0

Bakımlı olmak sadece dış görünüşün iyi olması için değil, ruhsal olarak da daha iyi hissetmek ve özgüvenli olmak için oldukça önemli. Kesin olarak sosyal hayat üzerinde de etki sahibi. Bakım yapmaya bir yerden başlamak istiyor ama nasıl olacağını bilmiyor olabilirsiniz. Bu noktada birkaç temel ipucunu bilmeniz yeter.

Bakım 101: Erkekler İçin En Pratik Öneriler-1 - Saç Bakım Güzellik Bakım 101: Erkekler İçin En Pratik Öneriler-2 - Saç Bakım Güzellik

Temizlik Şart

Yüzünüzü sabah ve akşam temizlemeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Yüzünüzü yıkamak gözeneklerinize ve cildinizin üstüne yerleşmiş olan kirlerden ve yağdan arınmanızı sağlar.. Bu da, tıkanmış gözenekleri önleyerek cilt problemlerinin önüne geçer ve yağlı bir görünümü en aza indirir. Ayrıca cildinize haftada 2 kere peeling uygulamanızda da fayda var. Peeling ile ölü derilerden kurtulup yumuşak ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli ve peeling’ini elinizin altında bulundurmanız doğru bir cilt bakım rutini için oldukça önemli. Bu adımı atlamayın!

Nemlendirmeyi Unutmayın

Bazı erkekler, yapış yapış olduğunu düşündüğü için kremle barışık değil. Ancak nemlendiriciler bakım rutininin olmazsa olmaz adımı. Bu ürünler, cildi yatıştırıcı vitaminler ve besinler sağlarken, aynı zamanda cildi toksinlerden korumak için de bir bariyer oluşturur. Düzenli olarak cildinize nemlendirici sürerek kuru ve pul pul görünümden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca her mevsim güneş kremi kullanmayı da ihmal etmeyin. Cilt bakımının daha detaylı ipuçları için yazımıza göz atabilirsiniz.

Bakım 101: Erkekler İçin En Pratik Öneriler-3 - Saç Bakım Güzellik Bakım 101: Erkekler İçin En Pratik Öneriler-4 - Saç Bakım Güzellik

Saç ve Sakalınız Bakımlı Olmalı

Bakımın belki de en bilinen adımı bu! Saçlarınızın ve sakallarınız sizin en önemli aksesuarınız olduğu için temiz olması da kritik. Saç veya sakal kepeği probleminiz varsa, saç ve cilt tipinize uygun ürünler kullanmayı deneyin. Ayrıca saçlarınızı ve sakallarınızı düzenli olarak nazikçe tarayın, uzadıkça şekli bozulan yerleri düzenli olarak düzeltin. Böylece daha özenli görüneceksiniz. Son olarak detaylı bir saç bakım rutini için yazımıza göz atabilirsiniz.

Son adım: Stil ve koku

Bakımlı görünmenin en etkili yollarından biri de elbette temiz ve ütülü kıyafetler giymek ve güzel kokmak. Duş aldıktan sonra ve evden çıkmadan hemen önce deodorantınızı kullandığınızdan emin olun. Ter kokusunu maskelemeden durduran ve 48 saat harika kokmanızı sağlayan Axe Deodorant ve Parfüm seçeneklerinden dilediğiniz kokuyu seçebilirsiniz.

Eğer ilk defa tıraş olacaksanız detaylar için İlk Tıraşınızı Mı Olacaksınız? yazımızı okuyabilirsiniz.