0

2020 yılını geride bırakmaktan dolayı hepimiz ne kadar mutlu olsak da normale dönmek için biraz çaba göstermemiz gerektiği bir gerçek. İster yeniden hayata karışma kaygısı yaşıyor; ister dışarı çıkmak için sabırsızlanıyor olun, yapılması gereken bazı hazırlıklar var. Uzun bir süre izole olduktan sonra ilişkilerimize ve sosyal yaşamımıza geri dönmek göründüğü kadar kolay olmayabilir. Sonuçta dünya, bıraktığımız gibi değil. Yine de bazı adımlarla bu sürece uyum sağlamak mümkün.

Pandemi Sonrası Sosyal Hayata Geri Dönmenin 7 Yolu-1 - Saç Bakım Güzellik Pandemi Sonrası Sosyal Hayata Geri Dönmenin 7 Yolu-2 - Saç Bakım Güzellik

Mutlu olun

Açık konuşalım. 2021’de ve belki bir süre daha belirsizlik öngörülebilir şekilde hayatımızın bir parçası olmaya devam edecek. Ama huzurumuz için aydınlık tarafa odaklanmanın zamanı geldi. Özellikle zor zamanlarda, mutluluğumuza öncelik vermemiz gerekiyor. Daha mutlu hissetmenin bize iyi gelmenin ötesinde birçok yönden yardımcı olabileceğine dair kanıtlar var. Daha mutlu insanlar güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olur, hatta daha uzun yaşarlar. Bu nedenle huzurumuzu geliştirmeye odaklanmak, genelde düşündüğümüzden daha önemli.

Sosyalleşin

Psikologlar uzun yıllardır sosyal bağlantıların mutlu bir yaşamın gerekliliklerinden biri olduğunu belirtiyor. Basit sosyal etkileşimler bile -kafede barista ile sohbet etmek ya da iş yerindeki bir meslektaşınızla mutfakta karşılaşıp konuşmak- kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Yani sosyal etkileşimi ne kadar çoğaltırsanız o kadar iyi hissetmenize yardımcı olacak.

Pandemi Sonrası Sosyal Hayata Geri Dönmenin 7 Yolu-3 - Saç Bakım Güzellik Pandemi Sonrası Sosyal Hayata Geri Dönmenin 7 Yolu-4 - Saç Bakım Güzellik

Arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurun

Pandemi başlangıcından beri teması çok özledik. Dokunma, bilimsel olarak bağışıklık sistemini güçlendirir, kan basıncını düşürür ve kortizol gibi stres hormonlarının seviyesini azaltabilir. Henüz yeterince güvenli olmasa da bunu yapmak tamamen güvenli olduğunda artık sevdiklerimize sarılabiliriz. 2020’de arkadaşlarınızla çok fazla iletişim kuramadığınız için de stres yapmayın. Sosyal aktivitelerin eski haline dönmesi zaman alacak ama görüşmeler birlikte bir kahve içmek anlamına gelse bile insanları görmeyi bırakmayın.

Yeni bakış açıları keşfedin

Dünya değişti, biz de değiştik. Pandemi sebebiyle yaşamlarımızdaki öncelikler konusunda da değişiklikler oldu. Artık kendimize yatırım yapmanın değerini daha iyi biliyoruz. Hayatımıza, sağlığımıza, işimizde gerçekten ne istediğimize yönelmek, yeni kararlar alırken göz önünde bulundurmamız gereken en önemli şeyler.

Dikkatli olun

İster profesyonel ister kişisel yaşamınızda, tüm bu değişim boyunca nasıl hissettiğinizin farkında olun. Pandemiyle birlikte, mevcut zihinsel sorunları olanlar durumun daha kötüye gittiğini keşfederken bazıları ilk kez bu tür sorunlar yaşadı. Bu yüzden hislerinizi görmezden gelmeyin ve gerekliyse uzman desteğine başvurun.

Pandemi Sonrası Sosyal Hayata Geri Dönmenin 7 Yolu-5 - Saç Bakım Güzellik Pandemi Sonrası Sosyal Hayata Geri Dönmenin 7 Yolu-6 - Saç Bakım Güzellik

Giyinin

Giyinmek bu dönemde bir işlevden daha fazlası. Moda psikologları giyinmenin ruh halinizi değiştirme gücüne sahip olduğunu söylüyor. Size bir kontrol ve normallik hissi verir. Ayrıca belirsizlik içeren zamanlarda bile güvende hissetmenizi sağlar. Erkek modasını takip ederek yeniden giyiminize özen gösterin ve sokağa çıkmanın tadını çıkarın.

Kişisel bakımı yeniden canlandırın

Kişisel bakım size sadece fiziksel faydalar sunmaz. Kendinize zaman ayırmanız anlamına geldiği için zihinsel olarak da iyi hissetmenizi sağlar. Bu yüzden yaşam yoğunluğunuz ne olursa olsun, kişisel bakımın artık bir lüks değil ihtiyaç olduğunun farkına varın. Kendinize yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun.

Mesela saçlarınıza eskiye kıyasla daha iyi bakmaya ne dersiniz? İşe şampuanınızı değiştierek başlayın. Clear Erkek Şampuanları, saç derisi bakımı ve cilt bakımını birleştiren, çığır açan Bio-Güçlendirici teknolojisine sahip. Saç derisinin koruyucu bariyerini güçlendiren Guar BB18, saç derinizin doğal savunma moleküllerini harekete geçiren niasinamid ve amino asitler sayesinde saç derinizin nemlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlıyor.