0

Güzellik kavramı bir zamanlar altın oranla ilişkilendiriliyordu. Ancak günümüzde güncel değil ve dünya kültürü artık güzel kategorisine daha fazla insanı kabul ediyor. Kısaca güzellik endüstrisi sürekli olan bir değişim ve gelişim içinde. Her gün farklı ve yeni bir maskara ya da nemlendirici ile karşılaşıyoruz. Bu durum tüm dünyada aynı. Her sezon farklı ülkelerde farklı güzellik uygulamaları trend olabiliyor. Geçen sezonun trendlerine bakarsak; Tayland’da kalın dudakların, Dubai’de kalın kaşların, İsveç’te nude görünümlü dudakların, İrlanda’da da bronzluğun trend olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi günümüz dünyasında arzu edilen ve yaygın olan 4 güzellik trendine bakalım.

Dünyadaki Güzellik Trendleri Neler?-1 - Saç Bakım Güzellik Dünyadaki Güzellik Trendleri Neler?-2 - Saç Bakım Güzellik

Anında düzeltme

Bazılarımız güzellik konusunda aşırı mükemmeliyetçi olabiliyor ve bir leke ya da kusur can sıkıcı olabiliyor.. Böyle durumlarda cilt ve güzellik kaygıları arasında anında iyileştirme yapılabilecek çözümler trendler arasında.

  • Yıkanmamış saç= Kuru şampuan
  • Cilt kusurları= Kapatıcı
  • Parıltı eksikliği= Yüz yağı
  • Kuru dudaklar= Dudak kremi
  • Yorgun gözler= Soğuk kompres
  • Kıvırcık ve asi saç= Saç sabitleyici sprey
  • Şişmiş yüz= Bronzlaştırıcı

Doğal ürünler

Cilt bakımı ve güzellik endüstrisinde doğal ve temiz içerikli ürünler trendlerde günden güne daha fazla yükseliyor. Doğal ürünlerin genellikle bitki bazlı bileşenler içerdiği anlamına geldiğini hatırlatalım. Temiz içerik ise parabenler, renklendiriciler ve kimyasallar içermeyen ürünleri kapsar.

Yapılan son araştırmalarda kimyasalların daima tehlikeli olmadığı çünkü suyun da aslında bir kimyasal olduğu söyleniyor. Her insanın klinik olarak farklı cilt tipleri var. Bu nedenle her cilt tipine farklı bileşenler uygun. . Yani; doğal ürün kullanmaktan ziyade bilinçli tüketici olmak trendler arasında.

Güzellik Rutininizi 5 Adımda Temiz İçerikli Hale Getirin yazımız da ilginiiz çekebilir.

Dünyadaki Güzellik Trendleri Neler?-3 - Saç Bakım Güzellik Dünyadaki Güzellik Trendleri Neler?-4 - Saç Bakım Güzellik

Özelleştirme ve kişiselleştirme

İki insan asla aynı değildir. Herkesin cilt tipi, saç yapısı birbirinden farklı. Bir kişi için mucizeler yaratan bir bakım ya da makyaj ürünü başka biri için hiç de olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Bu doğrultuda artık herkes kendi rutinini oluşturmaya başladı. Uyku, beslenme, su tüketimi, güzellik rutini gibi genel konular üzerinde denemeler yapıp kendimiz için için en iyisi hangisiyse onu seçmeliyiz.

Porselen bebek görünümü

Küçük yaşlardan itibaren, mükemmel görünen Barbie bebeklere hayran kalmaya şartlandık. Bu nedenle, hayatımızın geri kalanında onların güzellik standartlarını karşılamayı arzulayabiliyoruz. Zaman içinde de güzellik standartları, medya, toplumsal ve kültürel etkiler gibi yollar ile klasikleşmiş ve bilinçaltımıza yerleşmiş. Tüm bunlar sonucunda da ortaya porselen bebek makyajları ve estetik uygulamalar çıktı.

Ayrıca Bilimsel Olarak Kadınları Çekici Yapan 7 Özellik yazımız da ilginizi çekebilir.