0

Birkaç ufak hareketle yardımımıza koşacak saç modellerinin en başında şüphesiz atkuyruğu geliyor. Öncelikle konu atkuyruğu bile olsa, herkesin kendi yüz tipine özel modeller tercih etmesi gerektiğini söyleyelim. Zira; uzun, yuvarlak ve oval yüzlerin tercih etmesi gereken modeller her ne kadar “aynı” gibi gözükse de, aslında aralarında azımsanmayacak farklar var. Yüz şeklinizden tam olarak emin değilseniz Birkaç kolay adım ile yüz şeklinizi belirleyebilirsiniz.

Yüz Tiplerine Göre Atkuyruğu Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Yüz Tiplerine Göre Atkuyruğu Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Uzun Yüzler İçin Atkuyruğu Modelleri

Uzun bir yüze sahipseniz, atkuyruğunuzu daha tepeden uygulamanızda fayda var. Saçınızın ön kısımlarını ise yandan ayırabilirsiniz. Bu saç stilini uyguladığınızda, yüz yapınızın hatları yumuşayarak, daha yuvarlak görünecek.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınıza ışıltılı görünüm kazandırmak için Toni&Guy Parlaklık Verici Serum’u uygulayın. Sonrasında, saçınızın ön tutamlarını yandan ayırmakla başlayabilirsiniz. Ön tarafında bir hareket isterseniz, saçlarınıza maşa yardımıyla dalgalar ekleyebilirsiniz. Bu kadar vaktiniz yoksa, iki taraftan aldığınız saç tutamları döndürerek, tel toka yardımıyla sabitleyin.

Bir sonraki adım olarak saçlarınıza tepeden atkuyruğu modeli uygulayın. Son dokunuş olarak Toni&Guy Yüksek Tutuşlu Saç Spreyinden yardım alarak saç modelinizi sabitleyebilirsiniz.

Yüz Tiplerine Göre Atkuyruğu Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Yüz Tiplerine Göre Atkuyruğu Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Yuvarlak Yüzler İçin Atkuyruğu Modelleri

Yuvarlak bir yüze ya da dolgun yanaklara sahipseniz, saçınızın ön tarafını tam ortadan ayırarak, atkuyruğunuzu daha ensenize yakın bir noktada uygulayabilirsiniz. 

Nasıl Yapılır?

Öncelikle saç düzleştiricisi ile saçlarınızın üzerinden bir ya da iki kat geçebilirsiniz. Düzleştirme işlemi bittiğinde Toni&Guy Nemlendirici ve Parlaklık Verici Serum saçlarınıza uygulayın. Bu elektriklenmeyen ve pırıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacak. Saçlarınızın önünü ince bir tarak yardımıyla tam ortadan ayırın. Saçınızın tepesinde hafif bir kabarıklık tercih etmek de isteyebilirsiniz. 

Son olarak Toni&Guy Esnek Tutuşlu Saç Spreyi’ni hafifçe sıkarak saçınızın gün boyu formunu korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Yüz Tiplerine Göre Atkuyruğu Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Yüz Tiplerine Göre Atkuyruğu Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Oval Yüzler İçin Atkuyruğu Modelleri

Öncelikle maşa yardımıyla hafif dalgalar yapmaya özen gösterin. Sonrasında yandan ayırdığınız saçlarınızdan ufak tutamları yüzünüze doğru serbest bırakın. Bu şık ve kullanışlı model günün her anında sizin kurtarıcınız olacak.

Nasıl Yapılır?

İşlemlere başlamadan önce Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Sprey’i uygulamayı ihmal etmeyin. Saçınızdan aldığınız ufak tutamları saç düzleştiricinizin ortasına yerleştirin. Sonrasında yavaşça içe doğru döndürmeye başlayın. Her bir döndürüşte 3 saniye bekletin sonra tekrar döndürün. Bu işlemi saçlarınızın tamamına uyguladıktan sonra, Toni&Guy Bukle Belirginleştici Sprey’i saçlarınıza sıkın. Bu sayede saçlarınızdaki lüleler gün boyu formunu korurken, belirginliği de artacak. Önlerden serbest bırakacağınız ufak tutamları ayırdıktan sonra saçlarınızı ne çok tepeden, ne de çok aşağıdan olmak üzere tam ortadan atkuyruğu modelini uygulayın. Güne hazırsınız!