0

Artık biliyoruz ki sağlıklı bir cilt için, yüzümüzü her gün temizlemeliyiz.. Çünkü, düzenli temizlenmeyen cilt gözeneklerin tıkanması sebebiyle birçok problemi de beraberinde getiriyor. Halk arasında ‘yağ düğmeciği’ olarak adlandırılan yağ butonları da bunlardan biri ve aslında birer kist. Kist kelimesi kötü bir çağrışım yapsa da bunlar yalnızca cildinizde biriken kirin kemikleşmiş halleri.

Hemen anlatalım; cildin altında sebum, yani yağ hücreleri üretiliyor ve bunlar dışarı doğru atılıyor. Bu üretim, aşağıdan yukarı doğru hızlıysa eğer, bu cildi daha yağlı yapıyor. Bu döngünün ucu kapanırsa, yağ cilt altında kalıyor ve elbette kir de. Ancak cildinizdeki sorunun yağ butonu olup olmadığını öğrenmek ve çözümü için doktorunuzla görüşmenizi de öneririz.

Ayrıca bu kirlerin bir çok ismi var: Komedon, siyah nokta, açık ve kapalı komedonlar, sivilce, akne...

Yüzdeki Yağ Butonları-1 - Saç Bakım Güzellik Yüzdeki Yağ Butonları-2 - Saç Bakım Güzellik

Bu yağ dışarı çıkamazsa ve enfeksiyon olmazsa vücut altında pütürcükler, butonlar oluşuyor. Vücut bu oluşumu atamadığında kendini korumaya alıyor ve bunu bir kapsüle çevirip içeriye kalsiyum gönderiyor. Bölge ‘kalsifiye’ oluyor, yani, kemikleşiyor.

İşte yağ butonunuz oluştu. Onu çıkarmak mı? Pek kolay sayılmaz. Hatta bu işlemi kendiniz değil bir uzman yardımıyla yapılması öneriliyor. Özellikle göz çevresinde oluştuklarında, çünkü göz çevresindeki deriniz yüzünüzdeki en ince ve hassas doku. Buraya müdahale etmeniz kalıcı izlere yol açabilir.

Makyajınızı temizlememek ya da cilt temizliğine yeteri kadar önem vermemek butonların oluşumundaki en büyük etkenlerden. Dolayısıyla, cilt temizliğini aksatmamaya dikkat edin.

Yüzdeki Yağ Butonları-3 - Saç Bakım Güzellik Yüzdeki Yağ Butonları-4 - Saç Bakım Güzellik

Cilt temizliği nasıl yapılır?

Simple Daily Detox serisi, nazik ve etkili formülü sayesinde yağlı ve sivilceli görünümü azaltmaya yardımcı olarak, kusursuz ve mat bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Doğru bakım rutini için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım1: Simple Daily Skin Detox Micellar Makyaj Temizleme Suyu ve Micellar Yüz Temizleme Mendili ile cildinizi temizleyerek, mat ve taze bir görünüm elde edin.

Adım2: Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli ile parlamayı engelleyin.

Adım3: Simple Daily Skin Detox Gözenek Arındırıcı Peeling ile cildinizi ölü hücrelerden arındırın.

Adım4: Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel ile bakım rutininizi tamamlayın.