0

Uzun yıllardır gerek ürünleri gerek teknikleri ile hayatımızda olan kore cilt bakımı ilginizi çekiyor mu? Korelilerin ışıl ışıl ve son derece sağlıklı görünen ciltlerinin sırrı detaylı bir cilt bakımından geçiyor. Cam cilt denilen bu bakım tekniği son yılların güzellik trendleri arasında da ilk sıralarda yer alıyor.

Temizlemeden, nemlendirmeye, maskelerde, göz kremlerine kadar detaylı bir bakım gerektiren bu rutinin tüm adımlarını sizin için araştırdık. Cam cilt nasıl elde edilir keşfetmek için yazımızı okumaya devam edin.

Cam Cilt Nedir ve Nasıl Elde Edilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Cam Cilt Nedir ve Nasıl Elde Edilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Adım adım cam cilt bakımı

  1. Yağ bazlı bir yüz temizleyiciyle cildinizdeki kiri ve makyajı nazik bir şekilde çıkarın.
  2. Ardından, köpük bir temizleyiciyi yüz temizleme süngerine sıkın, elinizde iyice köpürdükten sonra cildinizi ikinci defa temizleyin ve yağdan arındırın. Ilık ve nemli havlu kullanarak cildinizi temizleyin.
  3. Sırada, peeling var! Cildinizin ihtiyacına cevap veren bir peeling ile cildinizi arındırmaya devam edin ve ölü derilere veda edin. Fakat bu peeling’in mikro parçacıklarının küçük olmasına dikkat edin; cildiniz üst üste yapılan işlemler nedeniyle hassaslaştığından büyük parçaları tolere edemeyebilir. 
  4. Peelinginizi iyice temizledikten sonra, cilde nem vermek için pamuk yardımıyla tonik uygulayın. Toniğinizi su bazlı olacak şekilde seçebilirsiniz. Bu sayede cildinizi çok yormadan, bakım yapabilirsiniz.
  5. Cildinize bir esans uygulayarak bakım rutininize devam edebilirsiniz. Esansları aslında serumlara benzetebiliriz ancak, kendileri serumlara göre daha az konsantre olacak şekilde formüle ediliyor. Bu da onları serumlara göre daha hafif kılıyor. Bu sayede cildinizi çok yormadan, düzgünce bakım yapmanıza yardımcı olur. 
  6. Sırada, olmazsa olmaz kağıt maskeler var. Nemlendirme, yaşlanma belirtileriyle savaşma ya da sizin probleminiz neyse ona cevap veren bir kağıt maske seçebilirsiniz. Bu noktada Simple'ın birbirinden farklı içeriklerde ve birbirinden farklı cilt ihtiyaçlarına yönelik kağıt maskelerine göz atmayı unutmayın.
  7. Kağıt maskenin hemen ardından da göz kremi geliyor. Göz çevrenizin nemli kalması kırışıklıkların önüne geçmek için büyük önem teşkil ediyor. Göz kreminizi uygularken göz çevrenize hafifçe parmaklarınızı vurarak uygulama yapabilirsiniz. Bu kan dolaşımını da arttırarak kullandığınız ürünlerin daha kolay emilmesine yardımcı olabilir.
  8. Son etapta yoğun konsantrasyona sahip serumunuz ve üzerine uygulayacağınız nemlendirici geliyor. Serum ve nemlendirici seçiminizi de Simple ürünleri arasından tercih edebilirsiniz. Cilt tipinize uygun ürünler seçtiğinizden emin olun.

Cam gibi bir cilt elde etmek tabii ki süreklilik istiyor. Bu yüzden bu işlemleri düzenli olarak tekrarlamanız oldukça önemli. Aceleniz olmadığı zamanlarda cilt bakımınızı bu sıralama ile detaylı bir şekilde yapmak parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacak.

Ayrıca Kore Makyajı Nedir? ve Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz? yazılarımıza da göz atabilirsiniz.