0

Cam cilt nasıl elde edilir, madde madde açıklıyoruz.  

Cam Cilt Nedir ve Nasıl Elde Edilir?-1
  1. Yağ bazlı bir temizleyiciyle cildinizdeki kiri ve makyajı nazik bir şekilde çıkarın.
  2. Ardından, köpük bir temizleyiciyi yüz temizleme süngerine sıkın, elinizde iyice köpürdükten sonra cildinizi ikinci defa temizleyin ve yağdan arındırın. Sıcak ve nemli havluyla çıkarın.
  3. Sırada, peeling var. Cildinizin ihtiyacına cevap veren bir peeling ile cildinizi arındırmaya devam edin ve ölü derilere veda edin. Fakat bu peeling’in mikro parçacıklarının küçük olmasına dikkat edin; cildiniz üst üste yapılan işlemler nedeniyle hassaslaştığından büyük parçaları tolere edemeyebilir. Bu arada, söz konusu peeling bir maske de olabilir.
  4. Ardından, cilde nem vermek için pamuk yardımıyla tonik uygulayın. Genellikle su bazlı olacak şekilde seçebilirsiniz. Bu sayede cildinizi çok yormadan, bakım yapabilirsiniz.
  5. Esansları aslında serumlara benzetebiliriz ancak, kendileri serumlara göre daha az konsantre olacak şekilde formüle ediliyor. Bu da onları serumlara göre daha hafif kılmakta; genellikle su bazlı olack şekilde seçebilirsiniz. Bu sayede cildinizi çok yormadan, düzgünce bakım yapabilirsiniz. Hatta, esansları, tonik ve diğer nemlendirici ürünlere ait etabının arasındaki ara baz olarak da kabul edebiliriz.  
  6. Sırada, kağıt maske var. Nemlendirme, yaşlanma belirtileriyle savaşma ya da sizin probleminiz neyse ona cevap veren bir kağıt maske seçebilirsiniz. 
  7. Kağıt maskenin hemen ardından göz kremi geliyor. Göz çevrenizin nemli kalması kırışıklıkların önüne geçmek için büyük önem teşkil ediyor.  
  8. Son etapta yoğun konsantrasyona sahip serumunuz ve üzerine uygulayacağınız nemlendirici geliyor.

Cam gibi bir cilt elde etmek tabii ki süreklilik istiyor. Bu yüzden bu işlemleri düzenli olarak tekrarlamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.