0

Eğer yağlı saçlara sahipseniz saç tipinizi uygun bir bakım rutini benimsemeli, buna uygun ürünlerle yıkamalısınız. Ayrıca saçlarınızı yıkama aralıklarını uzatarak bu sürece saç diplerinizi alıştırabilirsiniz. Böylelikle bir süre sonra 1 günde yağlanan saçlarınız 2-3 güne kadar dayanmaya başlar. Bu süreçte Toni&Guy Hacim Veren Kuru Şampuan’dan yardım alabilir ve saçlarınızın yağlı görünümünden kurtulabilir, istediğiniz an tazelenebilirsiniz.

Kuru şampuanların tüm detaylarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç diplerinize krem uygulamaktan kaçının. Aynı şekilde saç bakım ürünleri ve serumları da kullanırken sadece saç uçlarınıza kullandığınızdan emin olun. 

 

Yağlı Saçlar için Bakım Önerileri-1

Egzersiz yaparken saçlarınızı yüzünüzden uzak tutun. Saçlarınızı bir saç bandı yardımıyla yüzünüzden uzaklaştırmazsanız daha çabuk yağlanır ve kirlenir. 

Saçınızı düzenli olarak tarayın. Saçınızı taramak saç diplerinizdeki doğal yağların dağılmasına sebep olur. Bu işlemi düzenli bir şekilde yaptığınızda ise saçlarınız bu düzene alışacak ve daha az yağ salgılamaya başlayacak. 

Maşa veya saç düzleştirici gibi saç şekillendiriciler saç diplerinizde daha fazla yağ oluşumuna sebep olur. Eğer şekillendirici kullanmayı düşünüyorsanız en düşük ısıda tutmaya özen gösterin. En önemlisi de uygulamadan önce Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Spreyden destek alın.

Yukarıda verdiğimiz önerileri dikkate aldığınızda saçlarınızdaki yağlanma sorununu en az seviyeye indireceğinize şüpheniz olmasın.