0

Saç derisi saç kökleriyle kaplıdır ve bu kökler, saç derisini yumuşatan doğal yağ olan sebum üretirler. Saçınızda biriken bu yağlar da, kirli bir görünüme sebep olur.

Saçtaki yağı ve kiri azaltan bir saç ürünü olan kuru şampuanlar son yıllarda oldukça pratik kullanımıyla güzellik rutinlerinde önemli rol oynuyor. Saç şampuanları ve kremlerinden farklı olarak kuru saça uygulanan bu ürünler, yanlış seçim ile saçları yağlı bırakabilir ve saç derinizin beyaz gözükmesine sebep olabilir. Bu yüzden doğru kuru şampuan seçimi oldukça önemli.

Toni&Guy Sky High Volume Kuru Şampuan ile günü hacimli ve temiz saçlarla geçirebilirsiniz.

Kuru Şampuanlar Hakkında Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Kuru Şampuanlar Hakkında Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç Yapılarına Göre Kullanım Alanları

Yağlı Saç: Kuru şampuanlar, doğal olarak yağ tutan saçlar için oldukça etkili. Egzersiz yapmak, hava koşulları ya da beslenmeye dikkat etmemek bile, saçlarınızı yağlandırır. Yağlı bir saç tipiniz varsa, kuru şampuan ile oldukça pratik ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ayrıca yağlı saçlar hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuru Saç: Kuru bir saç dibine sahipseniz, kuru şampuanı saçlarınızın hacimli ve güçlü gözükmesi için de uyulayabilirsiniz. Koyu renk saçlara sahipseniz, şampuanı saçlarınızı ayırarak sıkmaya özen gösterin. Sıkma işlemi bittikten sonra ellerinizle saçınızı mutlaka karıştırın. Böylece şampuanın daha kolay yayılmasını sağlayacaksınız.

Kıvırcık ve Dalgalı Saç: Kıvırcık ya da dalgalı saçlarınızda buklelerinizi tazemelek için de kuru şampuan kullanabilirsiniz. Bu saçlarınızın hacimli gözükmesini ve kolay şekil almasını da sağlar. Şampuandan sonra saçlarınızı taramamaya özen gösterin!

Kuru Şampuanlar Hakkında Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Kuru Şampuanlar Hakkında Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl Kullanılır?

  • Kuru şampuanı, başınızın tepesinden yaklaşık 4-5 cm uzakta tutun.
  • Küçük bir miktarı doğrudan saç köklerinize püskürtün.
  • Boynunuzun ense bölgesine, kulaklarınızın hemen üstüne ve başınızın arkasındaki saçlara sıkmayı ihmal etmeyin.
  • Parmaklarınızı kullanarak saçınıza masaj yapın.
  • İsterseniz, şampuan saç derinizde kururken saçınıza biraz daha hacim sağlamak için fön makinesinden soğuk hava da üfleyebilirsiniz.

Peki, bebek pudrası kuru şampuan olarak kullanılır mı? Öğrenmek için yazımızı inceleyin.