0

Duş jellerinin, duşta veya banyoda vücudu temizlemenin harika bir yolu olduğu konusunda hemfikiriz. Aslında oldukça basit görünen duş jeli kullanımının püf noktaları olduğunu da söyleyelim tabii.

Yani duşa gir, vücudunu köpürt ve durula işlemlerinin ötesinde yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Vücudunuzu Doğru Yıkadığınızdan Emin Misiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Vücudunuzu Doğru Yıkadığınızdan Emin Misiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Vücut ne sıklıkta yıkanmalı?

Aktif hareket ettiğiniz, spor yaptığınız ve terlediğiniz bir günlük rutine sahipseniz vücudunuzun hijyenini sağlamak için her gün yıkanmalısınız. Evden çalıştığınız ya da dışarı çıkmanıza gerek olmayan günler için 2 günde bir vücudunuzu yıkayabilirsiniz.

Duş jeli nasıl kullanılır?

Vücudunuzu ıslattıktan sonra lif, sünger ya da fırçanız üzerine az miktarda duş jeli sıkın ve vücudunuzu nazikçe ovalayın. Kullandığınız bu sünger ve fırça gibi yardımcılarcildinizin, temizlenirken ölü derilerden kurtulmasına da yardımcı olur. Ovalama işleminin ardından vücudunuzu bol su ile durulayın.

Duş jeline alternatif var mı?

Duş jeli dışında vücudunuza uyguladığınız saç şampuanları ve kremler cildin kurumasına etki eden faktörler arasında kabul edilir. Özellikle şampuanlar ve saç kremleri saçı ve saç derisini temizlemek ve nemlendirmek için formüle edilir. Cilt dokusu ve PH seviyesi farklı olduğu için duş jelleri bu doku ve PH seviyesine uygun şekillerde hazırlanır.

Pure Line Duş Jelleri renklendirici ve paraben içermeyen formülü cildinizi nazikçe temizler. Cilt temizliği için doğadan ilham alarak hazırlanan Pure Line duş jelleri 10 farklı koku seçeneği ile duştan sonra bile duş keyfinizin sürmesine yardımcı olur.

Detaylı bilgi için duş jeli seçerken nelere dikkat etmelisiniz yazımızı okuyabilirsiniz. 

Vücudunuzu Doğru Yıkadığınızdan Emin Misiniz?-3 - Saç Bakım Güzellik Vücudunuzu Doğru Yıkadığınızdan Emin Misiniz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Suyun sıcaklığı nasıl olmalı?

Buharın cilt üzerindeki etkileri harika olabilirken, sıcak su cildin kurumasına neden olur. Üstelik sıcak su sadece cilt değil, saçları da kurutarak hacimsiz görünmesine yol açan etkenler arasında. Bu yüzden duş rutininizde ılık suya alışmakta fayda var. Ilık su cildinizdeki nem kaybının azalmasını da önleyecektir. Bu sizin için zorsa, başlangıçta her zamanki su sıcaklığıyla yıkanın ve duştan çıkmadan önce bacaklarınız ve kollarınız üzerinde soğuk su gezdirin. Bu işlem kan dolaşımınızın hızlanlamasına da yardımcı olur.

Bonus: Mutlaka nemlendirici kullanın

Duştan çıktıktan sonra mutlaka bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Vücut yıkandıktan sonra gözeneklerin daha açık durumda olması cildin nemi hapsetmesine yardımcı olur.

Doğru Duş Bakım Rutini yazımıza göz atmayı da unutmayın.