0

Yüzyıllardır var olan ve sağlığa birçok faydası olduğuna inanılan kuru fırçalama tekniğini hiç duydunuz mu? Vücuttaki toksinleri atmaya ve rahatlamaya yardımcı bu güzellik uygulamasının tüm detayları için okumaya devam edin.

Kuru Fırçalama Nedir, Nasıl Yapılır?-1

Faydaları Neler?

Toksinleri atmaya yardımcı olur: Fırça üzerindeki kıllar gözenekleri uyararak açılmalarını sağlar. Bu durum, vücudun terlemeyle beraber toksinlerden kurtulmasını kolaylaştırır.

Ölü hücreleri temizler: Fırça vücuttaki ölü derileri ve kuruluğu temizleyerek cildin parlaklık kazanmasını ve yumuşamasını sağlar. Düzenli kullanımda pul pul görünümlere ve kıl köklerinin sebep olduğu batıkların azalmasına da fayda sağlar.

Selilütleri azaltır: Düzenli masaj yapmanın selilüt görünümünü azalttığı biliniyor, kuru fırçalama da masajla aynı görevi görerek, bacakların sıkılaşmasına ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında selilütleri gözle görünür şekilde azalttığı da söyleniyor.

Rahatlatır: Kuru fırçalama, sizi biraz kendinize vakit ayırmaya ve vücudunuza odaklanmaya teşvik eder. Bu da kendinizle başbaşa kaldığınız bu anlarda farkındalığınızın artmasına ve ruhsal bir rahatlama hissetmenize fayda sağlar.

Kuru Fırçalama Nedir, Nasıl Yapılır?-2

Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle kendiniz için bir vücut fırçası edinin. At kılından yapılmış olduğuna dikkat edin.
  • Bu tekniği aşağıdan yukarı doğru, kalp seviyesine doğru uygulamanız gerektiğini unutmayın. Ayaklarınızdan başlayın ve fırçayı yukarı doğru hareket ettirin. Kol bölgenizde de, fırçalamayı, koltuk altınıza doğru yapmaya özen gösterin. Bu teknik kalbe doğru kan dolaşımını hızlandıracaktır.
  • Cildinizi dairesel, saat yönünde hareketlerle fırçalayın.
  • Cildinizin ince olduğu bölgelerde baskı uygulamamaya dikkat edin. Ayak tabanları gibi daha kalın bölgelere hafif baskı uygulayabilirsiniz.
  • Kuru fırçalamadan sonra, ölü derilerinizden kurtulmaya yardımcı olmak için ılık bir duş almayı unutmayın. Duşta çiçek veya meyve kokularının dinlendirici etkisiyle keyifli zaman geçirmek için Pure Line duş jellerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

**Fırçalama işlemi bittiğinde fırçanızı temizlediğinizden emin olun. Enfeksiyon riskinin önüne geçmek için başkasının fırçasını kullanmayın!

Önemli Not: Hassas cildiniz ya da bir cilt hastalığınız varsa kuru fırçalamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.