0

Esmer bir teniniz varsa neredeyse tüm saç renkleri ve kesimleri ile çekici bir görünüm elde etmeniz mümkün. Tabii bu saç renklerini nasıl kişiselleştirebileceğinizi öğrenmenizde fayda var.

Esmerler için En iyi Saç Renkleri ve Kesimleri-1 - Saç Bakım Güzellik Esmerler için En iyi Saç Renkleri ve Kesimleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Renkler

Açık karamel: Sıcak sarımsı gölgelere sahip açık karamel saç rengi; sıcak tenli ve kahverengi gözleri olan kişiler için oldukça ideal. Eğer cilt alt tonunuz soğuk ve pembeleşmeye müsaitse başka renklere yönelmenizde fayda var. Ayrıca karamelin bir ton açık renkleriyle ombre ya da bir ton koyu renkler ile balyaj uygulamalarını deneyerek saçlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Ballı kahve: Sıcak ve açık kahverengi tonlarda olan ballı kahve, özellikle açık renkli gözlere sahipseniz onların ön plana çıkmasını sağlayacak. Ballı kahveyi kullanmak için saçlarınızı komple boyayabileceğiniz gibi sombre adı verilen uygulama ile güneşten açılmış gibi görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Sombre’nin ne olduğunu öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ballı kahve hakkında daha fala ilham istiyorsanız; Jennifer Lopez’in saçları doğru bir örnek olacak.

Kakao: Genellikle soluk ve mat bir görünümde olan kakao rengi güneş gördüğünde minik kızıllar yansıtmasıyla da bilinir. Yeşil ya da mavi gözlü esmerler arasındaysanız mutlaka denemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu renge yapılan çok açık kahve balyajlar biraz canlılık katmaya da yardımcı olabilir.

Esmerler için En iyi Saç Renkleri ve Kesimleri-3 - Saç Bakım Güzellik Esmerler için En iyi Saç Renkleri ve Kesimleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl: Kızılın her tonunun esmerler için mükemmel seçenekler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle koyu kızıllar teninizin ön plana çıkmasını sağlayacak. Daha fazla ilham için; Rihanna’nın kızıl saçlarına da göz atabilirsiniz.

Altın Bronz: Altın bronz, içindeki ışıltılar ile çok tercih edilen renkler arasında. Altın sarısı ve kızıl tonlarının eşit oranda karışmasıyla elde edilen bu rengi sıcak bir ten rengine sahipseniz hiç düşünmeden uygulayabilirsiniz.

Bitter çikolata: Kahvenin koyu ve soğuk bir tonunda olan bitter çikolata, kahverengi gözlerle muhteşem bir uyum yakalayarak sofistike bir görünüm elde etmenin en kolay yollarından.

Tarçın kahve: İlk bakışta bakır ve koyu turuncu olarak değerlendirilen tarçın kahve, aslında sadece esmerler için değil, açık tenlilerin de favorileri arasında. Özellikle ela, yeşil ve açık kahverengi göz renginiz varsa tarçın kahve gözlerinizin iyice ortaya çıkmasını sağlayacak.

Karamel: Yukarıda bahsettiğimiz altın renginden daha açık olan karamel tüm saç uygulamalarına (ombre,balyaj,sombre) en çok yakışan renkler arasında sayılır. Doğal koyu ya da orta açıklıkta kahve saçlarınız varsa saçınızın tümünü karamel yapmak yerine bu uygulamalar ile doğal ışıltılar katmayı deneyebilirsiniz.

Esmerler için En iyi Saç Renkleri ve Kesimleri-5 - Saç Bakım Güzellik Esmerler için En iyi Saç Renkleri ve Kesimleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Kesimler

Uzun ve dalgalı: Esmer teninize en çok yakışacak modelin uzun ve sağlıklı saçlarınıza yaptığınız kalın dalgalar olduğunu söyleyebiliriz. Saç renginiz ne olursa olsun tarzınıza hava katacak bu modeli yarım topuzlar, bol ve geniş örgüler ile de şekillendirebilirsiniz.

Dağınık bob: Asla modası geçmeyen bob, en ideal saç kesimleri arasında. Tam çenenizin altında biten bir kesime sahip olan bob ile çekici ve sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu modeli düz kullanmak yerine biraz dalgalar ile şekillendirmeyi denemelisiniz. Dalgaların doğal bir görünümde olması için Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Kremi’ni kullanın. Avcunuza bir miktar alın ve nemli saçlarınıza uygulayın. Elinizle şekillendirin. Kuruduğunda gün boyu şeklini koruyan ve elektriklenmeyen doğal dalgalara sahip olun.

Lob: Bob sizin için fazla kısaysa, daha uzun olan lob modelini de deneyebilirsiniz. Omuzlarınız hizasında ya da hemen altında biten bu saç modeline katlar verebileceğiniz gibi düz ve küt bir kesim de uygulayabilirsiniz. Saçlarınız kendiliğinden gür ve hacimli ise, değişik bir hava yakalayabileceğiniz de aşikar.

Katlı kesim: Özellikle uzun saç kullanmaktan yanaysanız, biraz hacim ve farklılık için saçlarınıza kat verdirmeyi deneyin. Ön kısımları kısaltarak çene hizasında bir kesim deneyin. Saçlarınızda ışıltılar ve gölgeler varsa çekici bir görünüme sahip olmanın en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz.

Pixie: Ben kısa saçtan vazgeçemem diyenlerdenseniz. Genellikle başın arka ve yanlarının kısa, üstlerin ise, biraz daha uzun olduğu saç modeli olan pixie’ye yönelebilirsiniz. Uzun yıllardır trendlerden düşmeyen bir model olan pixie’nin olmazsa olmazının kahküller olduğunu da unutmayın. İster çok kısa isterseniz de uzun bırakarak yanlardan da ayırabileceğiniz kahküller ile farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.