0

Sarı saç, saç rengini değiştirmek isteyenler için her zaman tercih edilen bir boyalı saç rengi. Ve hayal ettiğiniz doğal sarı saçlara kavuşmak için bir kuaför bulmanız sorun olmayacaktır. Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok stilist var, ancak süreç bir güzellik salonuna yürümek kadar basit değil. Çünkü doğru sarışınlığı elde etmek için doğal cilt tonunuzun etkisinden potansiyel sarı rengin korunmasına kadar birçok faktör var… İster ilk kez sarı saçlı olacak olun, ister zaten saç renginiz açık olsun; kuaförünüzü ziyaret etmeden önce bu püf noktalarını göz önünde bulundurarak bilinçli bir karar verin.

Doğal Sarı Saç Renkleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Doğal Sarı Saç Renkleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Doğal sarı saç renkleri kime yakışır?

Doğal sarı saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin. Doğal sarı saç renkleri konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde özetleyebiliriz:

1. Doğal renginiz önemli

Sarışın olmaya çalışırken doğal saç renginiz, konuya yaklaşımınızı belirler. Profesyonel bir stiliste ihtiyaç duymanızın bir nedeni de bu. Saçlarınızın doğal rengi koyuysa, istediğiniz sarı tonlara ulaşmak zaman alabilir. Stilistiniz saçınızın durumuna bakacak ve istediğiniz renge kavuşmanız için bir geçiş planı önerecektir. Bu plan, saçınızın genel sağlığına zarar vermeyecek bir süre içerisinde, hayalinizdeki saçları elde etmenizi sağlar.

2. Cilt tonunuz renk seçimini belirlemeli

Bildiğiniz üzere farklı sarı tonları var. Sarışın gölgelerin bazıları size güzel görünse de hepsi uyum sağlamayabilir. En iyi görünüm için doğru rengi seçmeli, bunun için de cilt tonunuzu göz önünde bulundurmalısınız. Daha soğuk cilt tonuna sahip kişilerde küllü tonlar daha iyi görünürken, daha sıcak cilt tonları altın tonlarla uyum yakalar. Genel kural ise cilt tonunuzu tamamlayacak zıt tonlara gitmektir.

Doğal Sarı Saç Renkleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Doğal Sarı Saç Renkleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

3. Kendi başınıza yapmaya çalışmayın

Evde kendi başınıza deneyebileceğiniz pek çok saç rengi olsa da sarışın olmak bu konunun dışında. İşler beklediğinizden daha ters gidebileceği için bu dürtüden kaçının ve mutlaka bir profesyonelden yardım alın.

4. Sarı saçlarınızın daha fazla bakıma ihtiyacı olacak

Tüm saç tipi ve renklerinin sağlıklı kalabilmesi için elbette bakıma ihtiyacı var. Ancak saçlarınızı doğal sarı yapmak için uygulanan işlemler genel sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Saçlarınızın nemini korumak ve kırıklarla mücadele etmek için nemlendirici ve besleyici saç bakım ürünleri tercih etmeniz gerekir. Clear Women Komple Bakım Şampuan’ı deneyin. Sağlıklı görünen, kusursuz saçlar için amino asit içeren özel formülü ile saç derisini besler ve saçın doğal protein yapısını korur.

5. Saç dokunuz değişebilir

Bu, saç rengini açtırmanın sonuçlarından biri. Saçınızı sarıya boyamaya devam ettiğiniz sürece doğal saç dokunuz değişebilir. Örneğin eğer kıvırcık saçlarınız varsa saç uçlarınızın daha düz ve kuru hale geldiğini fark edebilirsiniz. Düz saçlıysanız saçlarınızın sertleştiğini ve daha fazla elektriklendiğini gözlemleyebilirsiniz. Elbette profesyonel bir stilistle çalışmak ve saçlarınıza iyi bakmak bu sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Doğal Sarı Saç Renkleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-5 - Saç Bakım Güzellik Doğal Sarı Saç Renkleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-6 - Saç Bakım Güzellik

Hangi doğal sarı saç tonlarını denemelisiniz?

Bu konuda sahip olduğunuz birden fazla seçenek bulunuyor:

Doğal ışıltılar

Bu, doğal saç rengi koyu olan ve tamamen sarışın olmadan biraz ışıltı isteyenler için harika bir seçenek. Saçlarınıza doğal ışıltılar katmak için balyaj, gölge, röfle gibi çeşitli seçeneklere sahipsiniz. Bu tür saç renklerinin saçları daha hacimli gösterdiğini de unutmadan belirtelim.

Bronde (Koyu sarı)

Bu renk, temelde sarı ve kahverengi gölgenin bir kombinasyonu ve biraz ilgiyle doğal bir renk kullanmak isteyenler için oldukça ideal. Özellikle esmerseniz size çok yakışabilir.

Altın sarısı

Altın sarısı, sıcak cilt tonuna sahip kişiler için en ideal doğal sarı tonu olabilir. Doğal saç renginiz koyuysa bu renge ulaşmanız zaman alabilir. Bakımı da daha zahmetlidir.

Küllü sarı

Bu renk, soğuk cilt tonuna sahip kişiler için mükemmeldir. İstenen gölgeli görünümü elde etmek için tekrarlanan kuaför randevuları gerekir. Bu nedenle biraz sabırlı olmalısınız.

Platin sarı

Platin sarı, yeterince cesur olan herkese yakışabilir. Bununla birlikte cilt tonunuzla uyum sağlaması için cildinizi makyajla aydınlatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Küllü platin daha soğuk cilt tonları için idealken, vanilya veya kumlu platin sarısı daha sıcak cilt tonları için mükemmeldir.

Ayrıca Esmerlere Yakışan Sarı Saç Renkleri yazımıza göz atabilirsiniz.