0

Yağmurlu günler aynı zamanda saçlarınızın kabardığı ve daha çabuk elektriklendiği günlerdir. Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde bu problemle daha çok karşılaşıyoruz. Saçlarınıza gereken ilgiyi gösterdiğiniz ve doğru uygulamalar yaptığınız sürece elektriklenme ve kabarma sorununu ortadan kaldırmanız mümkün.

Yağmurlu Havalar İçin Saç Çözümleri-1

Saçlarınızın kabarmasını engellemek için alabileceğiniz önlemlere ilk olarak uykudan başlayalım.

Uyku sırasında saçlarınız uzun saatler yastık kılıfınız ile temas halinde olacak. Ve yastık kılıfınız sabahları daha kabarık saçlarla uyanmanıza neden olabilir. Üstelik, bunun bir mevsimi de yok. Bunun önüne geçmek için yastık kılıfınızın ipek olmasına özen gösterin.

Yağmurlu Havalar İçin Saç Çözümleri-2

Eğer saçlarınızı sıklıkla toplu olarak kullanılıyorsanız da gün içinde saçlarınızdaki elektriklenmeyi önlemek için temiz bir maskara fırçasından yardım alabilirsiniz. Kabaran saç tellerini bu fırçayla, saçınızı topladığınız yöne doğru taramanız yeterli.

Ayrıca saçlarınızın kabarmasını önlemek için doğru bakım ürünleri kullanmanız da önem taşıyor. Saçlarınızı sıkı bir şekilde topladıktan sonra TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyi’ni uygun mesafeden sıkın.

Kuru ve nemsiz saç doğal olarak kabarır. Bu yüzden saçlarınızın her an nemli olması şart. Onları nemlendirecek, durulanmayan bir bakım ürünü çantanıza atarak gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz. Bunun için TONI&GUY Parlaklık Veren Serum’u deneyin.