0

Koyu saç tonları, doğru kesim ve renkle oldukça sade ama iddialı görünebilir. Tıpkı sarışın ve kızıl saç tonlarında olduğu gibi koyu saç renklerinin parlaklığını artırmak için de yapılması gereken bazı bakımlar var.

Saçlarınızın parlaklığını yitirmesinin altında yanlış ürün kullanımı, yetersiz beslenme, yanlış uygulamalar gibi farklı nedenler yatıyor olabilir. Koyu ve doygun tonlardaki saçlarınızın ışıl ışılı parlaması için bu ipuçlarına mutlaka göz atın.

Koyu Renkli Saçlarınız Sağlıkla Parlasın-1 - Saç Bakım Güzellik Koyu Renkli Saçlarınız Sağlıkla Parlasın-2 - Saç Bakım Güzellik

Arındırıcı ve nemlendirici bir şampuan kullanın

Koyu renkteki saçlarınız zamanla matlaşabilir; bazen bunun altındaki neden aşırı ürün kullanımına bağlı birikmedir. Bunun için aydınlatıcı bir bakım uygulayın. Bu tür bir bakım, ürün birikmesinden ve saç derinizde biriken her türlü kirlilikten kurtulmanıza yardımcı olur. Saçınız ve saç deriniz zararlı kimyasallara maruz kaldığında birikerek yağların ve besin maddelerinin saç teline doğal akışını engeller. Sonuçta saçlarınız zayıflar ve daha cansız, donuk görünür.

Arındırıcı bakımlar saç köklerinin tıkanmasını önler ve saçlarınızın parlaması için ihtiyaç duyduğu besinleri, doğal yağları almasını sağlar. Elidor Esmer Parlaklık İçin Şampuan, melanin teknolojisi içeren özel formülüyle koyu renkli saçlar için tasarlandı. Günlük kullanımla saçlarınızın nemini koruyor, matlaşmasını engelliyor ve ışıltılı koyu rengini ortaya çıkarıyor. Daha fazla etki için şampuanın ardından Elidor Esmer Parlaklık Serum Bakım Kremi’ni deneyin. Esmer parlaklık bakım kremi, Elidor güvenilirliğiyle koyu renk saçların en büyük derdi olan matlaşma ve kuruma sorununa kökten çözüm sunuyor.

İyi bir beslenme programı ile içten dışa bakım yapın

Tükettiğiniz besinlerin tıpkı cildinizde olduğu gibi saç sağlığı üzerinde de etkileri var. Kuru veya donuk saçlarınıza bakım yapmaya diyetinizi değiştirerek başlayın. Sağlıklı sebze ve meyveler saçlarınız için faydalı vitamin ve mineraller bakımından son derece zengin. Bu yüzden bu besinlere beslenmenizde yeteri kadar yer vermeniz gerekiyor. Eğer yapamıyorsanız doktor önerisi ile vitamin ve mineral takviyelerini deneyin.

Koyu Renkli Saçlarınız Sağlıkla Parlasın-3 - Saç Bakım Güzellik Koyu Renkli Saçlarınız Sağlıkla Parlasın-4 - Saç Bakım Güzellik

Isı ile şekillendirmeye dikkat edin

Isı ile şekillendirme sürekli uygulandığında saçlarınıza zarar verebilir. Eğer şekillendirme aletlerinizin sıcaklığını çok yükseğe ayarlarsanız saçlarınızın yanmasına bile neden olabilirsiniz. Saç kurutma makinesi kullanmak saçlarınızda yüzey hasarına sebebiyet verir. Makineyi saçlarınızdan en az 15 cm uzakta tutarak ve hareket ettirerek ısı hasarı riskini azaltabilirsiniz. Kısaca, saçlarınızın parlaklığını yitirmemesi ve zarar görmemesi için ısı ile şekilendirme aletlerini ne sıklıkla kullandığınıza dikkat edin ve kullanırken de ısı ayarını olabildiğince azaltın.

Sprey bakım ürünlerinden yardım alın

Saçlarınızın parlaklığını hızlıca artırmanın yollarını arıyorsanız bunun için üretilmiş bir sprey kullanabilirsiniz. Bu tür ürünler saçlarınızın güzel kokmasına, parlaklığını geri kazanmasına ve elektriklenmeyi azaltmaya yardımcı olmak için formüle edilir. Elidor Esmer Parlaklık Saç Parfümü ile güzel kokan, göz alıcı ve yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz. Kokunun ve esmer parlaklığın gün boyu kalıcı olması için saç parfümünü Elidor Esmer Parlaklık Şampuan ve Bakım Kremi ile birlikte kullanmayı unutmayın.

Bonus: Saç renginizi öne çıkaracak bir saç kesimi yapmaya ne dersiniz? Mesela pixie cut... Pixie cut çok mu kısa? Öyleyse bu önerimiz işinize yarayabilir.