0

Hidrolize Keratin Nedir? 

Saçların yapı taşını oluşturan ve vücudumuzda doğal olarak üretimini sağlayan keratinin saç bakımındaki yeri büyük. Ancak keratin proteinin saç tellerinin en alt katmanına ulaşaması zor. Çünkü bu protein saç tellerinin üç ayrı katmanına sirayet edemeyecek kadar büyük moleküller halinde. Keratinin saç tellerine nüfuz edebilmesi için bu proteinin daha küçük moleküllere ayrıştırılması gerekiyor. Hidrolize keratin, keratin proteininin parçalanarak düşük molekül haline gelmesi ile elde ediliyor. Hidrojen ve hidroksit ilavesi yöntemi ile elde edilen küçük peptitler, düşük molekül ağırlıkları sayesinde saç tellerinin en alt katmanına (medulla) kadar ulaşıyor ve faydalı etkilerini daha hızlı gösteriyor.

 

Suda çözünebilen ve saçlar tarafından hızla emilen hidrolize keratin, saç bakımında fark yaratan bir etkisiyle biliniyor. Pek çok saç bakım ürününde tercih edilen ve keratinin en etkili formu olarak ön plana çıkan hidrolize keratin, saça faydaları sayesinde vazgeçilmez bir bileşen konumuna yükseliyor.  Peki hidrolize keratin faydaları neler? Hidrolize keratin saç için kullanıldığında hangi etkilere sebep oluyor? Daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?-1 - Saç Bakım Güzellik Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir? 

Düşük molekül ağırlığı sayesinde saçların her geçen gün daha dayanıklı olmasını sağlayan hidrolize keratinin pek çok faydası mevcut. Saçlara baştan aşağı derinlemesine bakım yapan keratin peptitleri, düzenli kullanımda çok yönlü etkisini bir bir gösteriyor. Hidrolize keratin saç bakımı, yıpranan saçların onarımına yardımcı oluyor. Hidrolize keratinin birbirinden farklı faydası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Saç Tellerini Güçlendiriyor

Zararlı alışkanlıklar, sağlıksız bir beslenme düzeni, çevresel faktörler ve ilerleyen yaş sebebiyle vücudumuzdaki üretimini azaltan keratin, saçları da olumsuz etkiliyor. Keratin proteininin parçalanarak daha küçük moleküller haline getirilmesi ile elde edilen hidrolize keratin, saç tellerinin en alt katmanına ulaşabilme kabiliyeti sayesinde keratin eksikliğini telafi ediyor ve saçları günden güne güçlendirmeye yardımcı oluyor. Düzenli hidrolize keratin bakımı ile daha dayanıklı hale gelen saç telleri, eski formuna kavuşuyor. 

 

Elidor Superblend Sıvı Saç Bakım Sütü, hidrolize keratinin gücünü saçlarınıza yansıtıyor. Hidrolize keratin, marula yağı ve E vitamini ile saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olan Elidor Superblend Saç Bakım Sütü, silikon içermeyen özel formülü sayesinde saçlarınızın hak ettiği bakımı sağlıyor. 

Saçları Nemlendiriyor

Nemden yoksun ve kuru saçlar için en etkili bileşenlerden biri olan hidrolize keratin, işlem görmüş veya çevresel etkiler nedeniyle nemini kaybederek yıpranmış saçlar için etkili bir nem kaynağı niteliğinde. Hidrolize keratin içeren bir saç bakım ürününü düzenli kullandığınız takdirde kuruyan saçlarınıza nem kazandırabilirsiniz.

Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?-3 - Saç Bakım Güzellik Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçları Yumuşatıyor

Hidrolize keratin bakımı sayesinde kuru ve yıpranmış saçlar yeniden canlanabiliyor ve daha ipeksi bir forma kavuşuyor. Hidrolize keratinin saçlara nemlendirmeye yardımcı olan etkisi, kuru ve sert yapıdaki saç tellerine sirayet ederek daha yumuşak olmalarını sağlıyor. 

Saçların Sağlıklı Uzamasını Teşvik Ediyor

Saçlarınızı uzatmak istiyor ancak uçlarda kırılmalar ve yıpranmış bir görüntüye maruz kalıyorsanız, aradığınız çözüm hidrolize keratinde saklı olabilir. Hidrolize keratin, saçlardaki keratin eksikliğini telafi eden gücü sayesinde saç tellerinin her geçen gün daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Sağlıkla uzayan saçlar, parlak ve ipeksi görünümünü koruyor. 

 

Yüksek ısıya maruz kalan saçları canlandırmak ve eski formuna kavuşturmak, Elidor Brezilya Keratin Terapisi Isı Ile Aktifleşen Keratin Bakım Kürü Hidrolize Keratin ile mümkün. Saçlarınızı şekillendirirken koruma sağlamak için kullanabileceğiniz Elidor Bakım Kürü, derinlemesine bakım sağlarken saç tellerinin elektriklenmesini ve daha kolay şekillenmesini sağlıyor. 

Saçların Elastikiyetini Artırıyor

Hidrolize keratinin saç tellerindeki boşlukları doldurarak güçlendirme kabiliyeti, saçların esnekliğini korumaya yardım ediyor. Güçlenen saçlar elastikiyetini geri kazanıyor ve saç tellerindeki kırılmalar azalmaya başlıyor. 

Koparak Dökülmeleri Azaltıyor

Keratin eksikliği ve dış etkenler nedeniyle koparak dökülmelere maruz kalan saç telleri, hidrolize keratinin güçlendirici etkisi sayesinde eski formuna kavuşuyor. Hidrolize keratin içeren saç bakım ürünleri, saçlarda sık sık gözlemlenebilen koparak dökülmeleri azaltmaya yardımcı oluyor. 

Daha Parlak ve Canlı Saçlara Kavuşturuyor

Saç için hidrolize keratin kullananlar, düzenli bakım sonrasında saçlarının daha parlak ve canlı bir görünüme kavuştuğunu belirtiyor. Keratin eksikliği nedeniyle matlaşan ve canlılığını yitiren saçlar, hidrolize keratinin hızla emilebilen yapısı sayesinde çok daha parlak ve göz alıcı bir görünüme kavuşabiliyor. 

Gür ve Hacimli Saçlar Elde Etmenizi Sağlıyor

Saç tellerinin en çok ihtiyaç duyduğu bileşenlerden biri olan keratin, saçların hacimli görünümünün altında yatıyor. Hidrolize keratin ile saç bakımı yapmak, saçların çok daha gür ve hacimli uzamasını sağlıyor. 

Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?-5 - Saç Bakım Güzellik Hidrolize Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Hidrolize Keratin Saça Nasıl Uygulanır? 

Çok yönlü faydaları sayesinde kullanımı gün geçtikçe artan hidrolize keratin, saç bakım ürünlerinin ana bileşenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Saç kremi, şampuan, saç serumu ve daha birçok üründe yer alan hidrolize keratin, ürünlerdeki kullanım talimatlarına yönelik uygulanabiliyor. 

 

Hidrolize keratin içeren bir saç bakım ürününü temiz saçınıza uygulayarak kullanmanız mümkün. Ürün saç kremi veya saç maskesi ise saç uçlarına hafifçe yedirerek uyguladıktan sonra durulamanız gerekiyor. Saç serumu ve saç bakım sütü formundaki ürünleri durulamadan zahmetsizce kullanabilirsiniz. 

Hidrolize Keratin İçeren Ürünleri Kimler Kullanmalı? 

Keratinin vücuttaki üretimi 20’li yaşların ortasından itibaren azalmaya başlıyor. Dolayısıyla bu süreçten itibaren hidrolize keratin içeren ürünler kullanarak, keratin eksikliğini telafi etmek mümkün. Çevresel etkiler, zararlı dış faktörler ve yüksek ısı içeren işlemler sonucu yıpranan saçlar için de hidrolize keratin kullanabilirsiniz. Zayıf ve yıpranmış saçları hayata döndürmeye yardımcı olan hidrolize keratin, tüm saç tiplerine uygun bir bileşen olarak ön plana çıkıyor. Kıvırcık, düz veya dalgalı saça sahipseniz hidrolize keratin yardımıyla saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. 

 

Ancak herhangi bir saç bakım ürünü kullanmadan önce içeriğini kontrol etmeniz ve alerjik reaksiyonlara karşı önlem almanız gerekiyor. Hidrolize keratin içeren bir saç bakım ürününü kullanmadan önce alerjen tepkimelere neden olabilecek her türlü bileşene karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

 

Elidor Superblend Saç Bakım Şampuanı Hidrolize Keratin, saç bakımının en önemli aşamasını hidrolize keratin ile taçlandırıyor. Saçlarınızı derinlemesine temizlerken hak ettiği bakımı sağlayan Elidor Saç Bakım Şampuanı, hidrolize keratinin gücüyle besleyici özelliklerini saç tellerinize yansıtmaya yardımcı oluyor.