0

Pembe saç rengini her geçen gün daha fazla görmeye başlıyoruz. Tüm saçını pembe yapanlar, pembe ombreler ya da saçın sadece bir kısmını pembeye boyayanlar gün geçtikçe artıyor. Bu sayede pembe saç rengi de birkaç sezondur trend saç renkleri arasında. Biraz farklılık arıyor ve enerjik bir görünüm istiyorsanız açık pembe saç rengini denemeye ne dersiniz?

Açık Pembe Saç Rengi ve Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Açık Pembe Saç Rengi ve Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Açık pembe saç nasıl bir renk?

Platin saç rengine yakın açıklıkta olan açık pembe, pastel renkleri seviyorsanız tam sizin için. Her daim enerjik ve marjinal bir görünüm veren pembe saç rengini dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tüm saçınızı pembe yapmak sizin için keskin bir kararsa, son zamanlarda trend olan saçın sadece ön kısımlarının renklendirilmesi işlemini de deneyebilirsiniz. Bu model, saçın yüzünüze yakın bir tutamının farklı renge boyanması ile elde edilir. Tabii bunun yanında ombre deneyebilir ya da saçınızın alt kısımlarını da pembeye boyayabilirsiniz.

Açık pembe saç rengi kimlere yakışır?

Pembe saç rengi herkese yakışmasıyla bilinir. İster açık tenli olun ister kumral ister esmer, pembe, her cilt rengine yakışabilir. Kendinize uygun doğru tonu bulmanız önemli. Eğer açık pembenin solgun gösterebileceğinden endişeleniyorsanız pembenin daha koyu tonlarını da deneyebilirsiniz. Özellikle buğday ten rengine sahipseniz de açık pembe yerine, koyu tonlara yönelebilirsiniz.

Açık pembe nasıl elde edilir?

Saçlarınız koyu bir tondaysa pembe rengi elde etmek için mutlaka saçınızda açma işlemi uygulanacaktır. Saç rengini açmak saçı yıpratabileceği için ilk defa yaptırıyorsanız, evde kendiniz denemek yerine bir kuaföre gitmenizde fayda var. Kendi saç renginiz akıtıldıktan sonra üzerine istediğiniz pembe tonları uygulanarak saç renginiz tamamlanır. Eğer saç renginiz açıksa, kuaförünüz açma işlemi uygulamadan boyama da yapabilir.

Açık Pembe Saç Rengi ve Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Açık Pembe Saç Rengi ve Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Açık pembe saç bakımı nasıl yapılır?

Saçınıza işlem uygulandıktan sonra bakımlarına ekstra dikkat etmeniz önemli. İşte, saçınızın ilk günkü parlaklığını ve canlılığını koruması için yapabilecekleriniz;

  • Duş rutininize saçınıza uygun bir şampuan ve saç kremi ekleyin. Elidor Renk Koruyucu Şampuan, E Vitamini, Badem Yağı & Keratin içeren Superblend formülüyle saçını temizleyip derinlemesine beslerken boyalı saçlarının canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar.
  • Duşta çok sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Sıcak su saç derisindeki doğal yağları arındırarak saçınızı kurutup matlaştırabilir. Ilık su ile durulamayı alışkanlık haline getirin.
  • Duş sonrası saçınızı kuruturken ısı kullanmamaya özen gösterin. Yumuşak bir havlu ile nazikçe fazla suyu alarak saçınızı kurutmayı deneyin.
  • Kurutma makinesi kullanmanız gereken durumlar için saçınızı ısıdan koruyan bir ürün kullanmayı ihmal etmeyin. Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Durulanmayan Bakım Krem’i 230 derece ısıya kadar saçınıza koruma sağlar.
  • Saçlar ıslakken en savunmasız olduğu haldedir. Saçlarınızı çok ıslakken ya da kuruyken taramak yerine hafifi nemli iken tarayın.
  • Haftada birkaç kere bakım maskesi yaparak saçınızın ihtiyacı olan nemi koruyabilir, canlanmasını da sağlayabilirsiniz.